Yardım Redmi 5 Plus Dokunmatik Sorunu ve Ghost Screen (Geçici)

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Merhabalar. Başlıkta da gördüğünüz üzere cihazımda bu 2 sorun var. Biraz anlatmam gerekirse dokunmatik arada tekliyor. Anlık 3-5 saniye basmıyor sonra çalışıyor. Daha 1 hafta kadar önce böyle bir sorun yoktu ama şimdi böyle bir sorunum çıktı ortaya. Geçici Ghost Screen'de şöyle bildiğiniz Ghost Screen var beyaz bir sayfada bir süre durunca ekranda iz kalıyor ama kalıcı değil. Bir süre sonra o izler kayboluyor. Bu sorun telefonu aldıktan 1 ay sonra başlamıştı ama sorun etmemiştim. Ama bu dokunmatik sorunu biraz can sıkmaya başladı. Bildiğiniz güvenilir, cihazımı güvenle tamiri için teslim edebileceğim bir yer, bir kimse var mıdır acaba? Cihazı alalı 2 sene oldu ve haliyle garantisi de bitti. Bilgim yok ama Zenex hocam ekran değişimi vs. işlerine bakıyor mu acaba? Tamir için önereceğiniz çözüm yollarını bekliyorum.

-İşin zoruma giden kısmı da 2 yıldır kullanıyorum cihazı ve cihazda tek bir çizik bile yok abartısız. 1 kez bile düşürmedim. Kırılmaz camı bile 2 yıldır hala üstünde bi onda kılcal belli bile olmayan çizikler var geri kalan hiçbir yerinde bir sorun bir çizik yok. Ekran kırılsaydı keşke de içim acımazdı en azından sapasağlam ekran yani :)

Son düzenleme:

iSahak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ishak
Cihazım
xiaomi redmi 5
Konular
0
Redmi 5 plus. note yok
ayne
Öncelikle selamlar belki yeniyim diye dikkate alinmicak dediklerim veya yargilancak ama bu telefonu ben tasarlamış gibi biliyorum. Öncelikle sorunun için üzgünüm ama bu kronik fln değil genelde telefonu ilk eline aldığında ya da ısındığı zaman bu ısınma 40 derece ve üstü olduğu zaman ekranda ghost veya takılma donma oluyor onun kaynağı sıcaklık hele ki yaz aylarında gerçekten çok sorun oluyordu ama crdroid android 10 diye bir rom var orda ayarlarında ghost ekranları için oled ekran yanma koruması var 10 dk bir zamanı sizde ayarlayabilirsiniz , pixelleri saha sola kaydırıyor ve cihaz da Dia kasma vs yok ben neredeyse 1 yıl o romu kullandım ama istediğim bir uygulamayı açmadığı için dönmek zorunda kaldım deneyin isterseniz redmi 5 plus xda formunda konu mevcut hala da güncelleme geliyor miui romları hep öyle telefonunuzda bir şey yok merak etmeyin ısısına dikkat edin hatta daha dikkatli olun telefon ısınınca yaptığını görürsünüz
indirilecek dosyanın linki varsa atar mısın lütfen, ben de bu sorunla uğraşıyorum 1 senedir ve hala çözüm bulamadım, arka paneli söküp içini temizledim eskisinden daha iyi şu an ama hâlâ takılmalar oluyor. Senin için kesin çözüm yolu ne bana da önerir misin
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Redmi 5 plus. note yok
xiaomi redmi note 5 var ve xiaomi redmi 5 plus var

Moderatör tarafında düzenlendi:
Oyla:

mehmet_bayram

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
60
ayne

indirilecek dosyanın linki varsa atar mısın lütfen, ben de bu sorunla uğraşıyorum 1 senedir ve hala çözüm bulamadım, arka paneli söküp içini temizledim eskisinden daha iyi şu an ama hâlâ takılmalar oluyor. Senin için kesin çözüm yolu ne bana da önerir misin

Olduğunu biliyorum hocam da benim cihazın isminde note yok benimkisi düz redmi 5+

Oyla:

performans2020

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Red mi 5 plus
Konular
0
ayne

Kusura bakma hocam biraz seyrek giriyorum buraya direk linki burada haftalık güncelleme geliyor sürekli indirip deniyebilirsiniz

Oyla:

ERASMUS

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tamer
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
7
Crdroid romu deneyen varmi arkadaşlar?

Oyla:

ERASMUS

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tamer
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
7
hocam kullanmayın şimdilik bazı sıkıntıları var Twrp kurup dosyayı indirip flaşlıyorsunuz daha önce rom yüklediniz mi?
YouTube bakarak kuracak tim twrp vs. Miflash ile global olanları denedim hepsini denedim bu dokunmatik basmama sorunu sanırım telefon dan yazılımda değil. Miui 9 dan 11 e kadar hepsini denedim. Yani hepsinde mi yapar dokunmatik basmama sorununu

Oyla:
Üst Alt