Yardım Redmi 5 Plus Dokunmatik Sorunu ve Ghost Screen (Geçici)

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Merhabalar. Başlıkta da gördüğünüz üzere cihazımda bu 2 sorun var. Biraz anlatmam gerekirse dokunmatik arada tekliyor. Anlık 3-5 saniye basmıyor sonra çalışıyor. Daha 1 hafta kadar önce böyle bir sorun yoktu ama şimdi böyle bir sorunum çıktı ortaya. Geçici Ghost Screen'de şöyle bildiğiniz Ghost Screen var beyaz bir sayfada bir süre durunca ekranda iz kalıyor ama kalıcı değil. Bir süre sonra o izler kayboluyor. Bu sorun telefonu aldıktan 1 ay sonra başlamıştı ama sorun etmemiştim. Ama bu dokunmatik sorunu biraz can sıkmaya başladı. Bildiğiniz güvenilir, cihazımı güvenle tamiri için teslim edebileceğim bir yer, bir kimse var mıdır acaba? Cihazı alalı 2 sene oldu ve haliyle garantisi de bitti. Bilgim yok ama Zenex hocam ekran değişimi vs. işlerine bakıyor mu acaba? Tamir için önereceğiniz çözüm yollarını bekliyorum.

-İşin zoruma giden kısmı da 2 yıldır kullanıyorum cihazı ve cihazda tek bir çizik bile yok abartısız. 1 kez bile düşürmedim. Kırılmaz camı bile 2 yıldır hala üstünde bi onda kılcal belli bile olmayan çizikler var geri kalan hiçbir yerinde bir sorun bir çizik yok. Ekran kırılsaydı keşke de içim acımazdı en azından sapasağlam ekran yani :)

Son düzenleme:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Benim size naçizane tavsiyem o cihazdan kurtulmaniz satıp ikinci el vs yeni bi cihaz alın derim ekranı duzeltsenizde Redmi 5 Plus acayip bi cihaz ekranı geç tepki veriyo ve yavaş kasıyor bu cihaz arkadaşımda vardı rom falan kurtarmıyor bu cihazı sattı bu yüzden.

Oyla:

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Benim size naçizane tavsiyem o cihazdan kurtulmaniz satıp ikinci el vs yeni bi cihaz alın derim ekranı duzeltsenizde Redmi 5 Plus acayip bi cihaz ekranı geç tepki veriyo ve yavaş kasıyor bu cihaz arkadaşımda vardı rom falan kurtarmıyor bu cihazı sattı bu yüzden.
Hocam iyi hoş güzel diyosunuz da satsam kaça satacam bide üstüne para koyup yeni cihaz alma gibi bir durumum yok şu an yani. Anca ekranını yaptırabilirim hani o dediğiniz şey benim için şuanlık imkansız
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ve ayrıca şu an MIUI 11 EU kullanıyorum bu bahsettiğim 2 sorunun yanı sıra cihazım gayet akıcı stabil. Kasma donma vs. de yaşamadım

Oyla:

bayepayizi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sabribey
Cihazım
Redmi note 9pro
Meslek
Operatör
Konular
19
hocam benim cihaz xiomi redmri note 8 bende de aynı sorun vardı cihazımın global olan rom u yani 11.0.8. kararlı romu silip 11.0.4 kararlı romu yukldedim sorun kalktı dedığin Ghost Screen çözümünü biemiyorum ha şöyle bi sıkıntı olabilir erişilebilirlikten daha fazla indirme ye gir açık olan her hangi bir ikon varsa kapat onu ve cihazı kapatp aç düzelmesi gerekecek ama ekransal bı skınıtı varsa bilemiyorum

Oyla:

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
hocam benim cihaz xiomi redmri note 8 bende de aynı sorun vardı cihazımın global olan rom u yani 11.0.8. kararlı romu silip 11.0.4 kararlı romu yukldedim sorun kalktı dedığin Ghost Screen çözümünü biemiyorum ha şöyle bi sıkıntı olabilir erişilebilirlikten daha fazla indirme ye gir açık olan her hangi bir ikon varsa kapat onu ve cihazı kapatp aç düzelmesi gerekecek ama ekransal bı skınıtı varsa bilemiyorum
Hocam ona da baktım kapalı yani. Sürekli olmuyor bu dokunmatik sorunu ama arada bi giriyor yani dokunmadik 3-5 saniyeliğine kitleniyor sonra düzeliyor. Ne zaman olduğu da bellisiz kafasına göre. Bazen 1 saatte bir bazen 3-5 saatte bir bazen de hiç olmuyor. Daha 1 hafta öncesine kadar yoktu işte sonradan başladı

Oyla:

hamzaguzel0806

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hamza
Cihazım
red mi 5 plus
Konular
0
işaretli ekran soketini söküp temizleyin geri takın hocam aynı problem bende oldu yapalı 2 hafta oldu hiçbir sorunum kalmadı.

Ekli dosyalar

• CXC.jpg
    CXC.jpg
    340,2 KB · Görüntüleme: 105
Oyla:

Mervan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mervan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
8
Hocam iyi kötü forumda gezmişsinizdir. Maalesef bahsettiğiniz iki problem de R5Plus cihazların kronik sorunu. Ekran değişimi yapıp aynı problemleri tekrar yaşayanlar var. Dokunmatik problemi için elektrikli süpürge ile kenarından vakum yapanlar var. :) Sonuca ulaşıp sonra tekrar aynı sorunu yaşıyorum diyenler vs...

Tavsiyem, yeni telefon alana kadar böyle kullanmaya alışmanız yönünde.

Oyla:

hamzaguzel0806

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hamza
Cihazım
red mi 5 plus
Konular
0
Hocam iyi kötü forumda gezmişsinizdir. Maalesef bahsettiğiniz iki problem de R5Plus cihazların kronik sorunu. Ekran değişimi yapıp aynı problemleri tekrar yaşayanlar var. Dokunmatik problemi için elektrikli süpürge ile kenarından vakum yapanlar var. :) Sonuca ulaşıp sonra tekrar aynı sorunu yaşıyorum diyenler vs...

Tavsiyem, yeni telefon alana kadar böyle kullanmaya alışmanız yönünde.
hocam ben bu sorun yüzünden telefonu kırıp atacaktım format attım olmadı rom yükledim olmadı en sonunda söktüm arka kapağını bütük soketleri cıkardım güzelce fırça ve tiner ile hafif hafif temizledim geri taktım düzeldi 2 haftadır yaşamıyorum bir problem..

Oyla:

Mervan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mervan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
8
hocam ben bu sorun yüzünden telefonu kırıp atacaktım format attım olmadı rom yükledim olmadı en sonunda söktüm arka kapağını bütük soketleri cıkardım güzelce fırça ve tiner ile hafif hafif temizledim geri taktım düzeldi 2 haftadır yaşamıyorum bir problem..
Gerçekten sinir bozucu bir sorun. Geçmiş olsun. Umarım bir daha da bu problemi yaşamazsınız.

Ben şimdilik cihazı açma taraftarı değilim. Böyle kullanacağım gittiği yere kadar.

Oyla:

Kadirgumus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi note 6
Konular
11
MIUI 11 Eu sürümüne gelene kadar çok belli değildi bu dokunmatik sıkıntısı, normalde Mıuı 10 kullanma taraftarıyım dokunmatik tekleme ayda bir felan oluyordu, ama akıllı saat konusunda sorun yaşıyorum mecbur 11 kullanıyorum, dokunmatikte romun da bariz etkisi var bence hocam
Hayalet ekran konusuna gelirsek, bende 2 yıldır nadiren oluyordu WhatsApp da uzun süre mesajlaşma durumunda klavye izi kalıyor ama 30 dk ya geçiyor, telefon ısındığı zaman oluyor genellikle, önemli bir sorun değil kendi adıma

Oyla:
Üst Alt