Çözüldü Redmi 5 Plus aptX Özelliğini Aktifleştirmek

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Merhabalar. Başlıkta da belirttiğim üzere sorunum aptX ile alakalı. Yakın zamanda Bluetooth kulaklık alacağım Allah'ın izni ile fakat alacağım kulaklıkta aptX özelliği var ama bu özelliğin çalışması için telefonda da bu özelliğin olması gerekiyormuş. Ufak bir araştırma ile birkaç bişeye göz attım bizim cihaz ile ilgili. Ondan önce de şunu söylemek istiyorum. Geliştirici seçeneklere baktığımda aptX ve aptX HD özelliği var fakat xda Redmi 5 Plus kullanıp aynı sorundan muzdarip bir arkadaşın açmış olduğu bir konuda bir yorumda bu özellik olsa bile lisans ücreti şirket tarafından ödenmediği için aktif edilemediğini gördüm. Bende o arkadaşın yalancısıyım bilemiyorum wasntme~~

Araştırmama devam ederken yine yabancı forumlarda bunu aktif etmek için modüller olduğunu ama bizim cihaz için o modülün uyumlu olup olmadığını bilmediğimden dolayı denemeye çekindiğimi de söylemek isterim. Redmi Note 5 Pro ve Redmi Note 5 için xda da bir fix dosyası var fakat bir çılgınlık yapıp belki bizim cihazlarda da çalışabilir ihtimaliyle denemeye yeltendim ama yine de riske girmek istemedim. Bütün Oreo modelleri için çalışan aptX i aktif edebilmek için bir fix dosyası daha buldum xda da ama yine çalışıp çalışmadığından emin olamadığım için, yorumlarda da bizim cihaz için indirip kuran, deneyen birini bulamadığım için yine denemeye çekindim

Aslında benim tam olarak yardıma ihtiyaç duyduğum konu şu; Bu konuda bizim cihaz için bilgi sahibi olan, bu aptX sorununu çözebilecek usta/uzman birinin yardımına ihtiyacım var ve eminim ki ilerde başka biri bu sorunla karşılaşırsa onun da işine elbette yarayacaktır. En azından bizim cihazlarımız için bunun da çözümü forumda bulunsun isterim. Şimdiden teşekkürler :D

Son düzenleme:

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Ben de bir hevesle yeni aldım. Sennheiser kulaküstü, kz ve xiaominin kulakiçi kulaklıklarım da var. Ses kalitesi diğerlerine göre bariz kötü. Fakat farklı kulvardalar. O nedenle bir şey demek haksızlık olur. Yine de hayal kırıklığı yaşattı.

Hocam Sennheiser ve KZ kullanıp GT1 Pro'ya karşı beklenti yükseltmek pek de doğru olmazdı sanırım :)

GT1 Pro'da iyidir fakat diğer 2 markanın yanında sönük kalacaktır. Bende de KZ EDR1 var şu an ve hayatım boyunca kullandığım en ucuz ve en sağlam ayrıca da ses kalitesi çok iyi olan bir kablolu kulaklık. Bana normalde kulaklık da dayanmaz ama 2 yıl kullandım hala bozulmadı en sonunda bendekini babama verdim kendime de gittim aynısını aldım. Eğer olur da o bahsettiğim bluetooth kulaklığı alma imkanım olursa umarım bu atpX vs çok sorun olmaz benim için. Yani hangi modu seçebileceksem o modda da iyi çalışır umarım

Son düzenleme:
Oyla:

hamzasoph

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hamza
Cihazım
redmi note 3
Konular
4
Geliştirici seçeneğinde ses codeclerini değiştirebiliyorsunuz. Bende haylou gt1 pro aldım. Dokunmatiği güzel, malzeme kalitesi de güzel, kullanışlı, hafif, şarjı da iyi. Tidal, Spotify, YouTube music ve deezeri denedim. En düşük ses tidalde, en yüksek ses deezerde, sonra YouTube, sonra da Spotify de. Basslarının iyi olduğunu düşünüyorum, sonuçta küçücük kablosuz kulaklık. Normalde hep kulaküstü kulaklık kullanıyorum. Telefonla görüşme yapmak için kullanışlı değil, bağırarak konuşmanız gerek. Ses kalitesi iyi, sesler net. Dinlemek için aldım, benim işimi görüyor. Yalnız evde evde wifi repeater gibi bir cihaz kullanıyorsanız, köprüleme ile modem kullanıyorsanız internet hızında artış/ düşüş olduğu zaman seste kesilme oluyor. Bluetooth bağlantısı çok iyi, çok hızlı ve stabil. Şimdiye kadar hiçbir sorun çıkmadı

Oyla:

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Geliştirici seçeneğinde ses codeclerini değiştirebiliyorsunuz. Bende haylou gt1 pro aldım. Dokunmatiği güzel, malzeme kalitesi de güzel, kullanışlı, hafif, şarjı da iyi. Tidal, Spotify, YouTube music ve deezeri denedim. En düşük ses tidalde, en yüksek ses deezerde, sonra YouTube, sonra da Spotify de. Basslarının iyi olduğunu düşünüyorum, sonuçta küçücük kablosuz kulaklık. Normalde hep kulaküstü kulaklık kullanıyorum. Telefonla görüşme yapmak için kullanışlı değil, bağırarak konuşmanız gerek. Ses kalitesi iyi, sesler net. Dinlemek için aldım, benim işimi görüyor. Yalnız evde evde wifi repeater gibi bir cihaz kullanıyorsanız, köprüleme ile modem kullanıyorsanız internet hızında artış/ düşüş olduğu zaman seste kesilme oluyor. Bluetooth bağlantısı çok iyi, çok hızlı ve stabil. Şimdiye kadar hiçbir sorun çıkmadı

Valla hocam Haylou'da iyi Airdots'da iyi kendi fiyatlarında onlar da var aklımda ama şu an aklımda olan model Tronsmart Spunky Beat ama araştırmadayım daha daha iyisini daha mantıklısını bulursam onu alırım bakalım

Oyla:

hamzasoph

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hamza
Cihazım
redmi note 3
Konular
4
Valla hocam Haylou'da iyi Airdots'da iyi kendi fiyatlarında onlar da var aklımda ama şu an aklımda olan model Tronsmart Spunky Beat ama araştırmadayım daha daha iyisini daha mantıklısını bulursam onu alırım bakalım
Aynen hocam. Baseus da iyi bir marka. Ankeri de tavsiye ederim. 500 TL ye e Samsung vardı bimde. 600 TL ye Jbl var. Takip etmek lazım başka bir marka da çıkabilir

Oyla:

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Aynen hocam. Baseus da iyi bir marka. Ankeri de tavsiye ederim. 500 TL ye e Samsung vardı bimde. 600 TL ye Jbl var. Takip etmek lazım başka bir marka da çıkabilir

Aynen hocam şöyle 250-300 TL ye iyi bişey düşünüyorum artık hocam. Daha da araştırma yapmam gerekiyor, videolar izlemem gerekiyor falan

Oyla:

hamzasoph

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hamza
Cihazım
redmi note 3
Konular
4
Aynen hocam şöyle 250-300 TL ye iyi bişey düşünüyorum artık hocam. Daha da araştırma yapmam gerekiyor, videolar izlemem gerekiyor falan
Aliexpress ten bakın hocam. Ankerlere bakabilirsiniz. Yurtiçi ile yurtdışı fiyatını karşılaştırarak seçim yapılabilir. Aradaki fiyat farkı az olursa kargo beklememek için buradan almak daha iyi olur. YouTube da Enes Özenin videolarını izleyebilirsiniz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Haylou t15 inceleyin hocam. İncelemelere göre güzel birşeye benziyor

Son düzenleme:
Oyla:

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Aliexpress ten bakın hocam. Ankerlere bakabilirsiniz. Yurtiçi ile yurtdışı fiyatını karşılaştırarak seçim yapılabilir. Aradaki fiyat farkı az olursa kargo beklememek için buradan almak daha iyi olur. YouTube da Enes Özenin videolarını izleyebilirsiniz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Haylou t15 inceleyin hocam. İncelemelere göre güzel birşeye benziyor

Enes Özen'i biliyorum hocam evet. Kulaklık almadan önce o adamın videolarından mutlaka tavsiye alınmalı. Bu arada ben kulaklıkların tipine de önem veririm hocam. Haylou T15'i biliyorum ama tipini sevmiyorum. Sonuçta kulakta görünecek bişey ve görünüşü de iyi olmalı kalitesinin yanı sıra. Bakacam artık hocam ya. Çok seçenek var hepsini değerlendirmek gerek

Oyla:

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Geliştirici sadece Note 8 pro değil tüm cihazlar için oluyor demiş. İsterseniz deneyin

Oyla:

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Geliştirici sadece Note 8 pro değil tüm cihazlar için oluyor demiş. İsterseniz deneyin

Hocam öncelikle bayramınızı kutluyorum. Şunu merak ediyorum; Bizim cihazlar için kurup deneyen var mıdır acaba. Çünkü o kadar araştırdım ve bişey bulamadım. Ama bu kadar basit ise eğer zoruma gider valla :D

Edit : Oreo var hocam bende. Sadece Android 10 için çalışıyormuş. Modülü kurarken failed hatası verdi

Oyla:

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Hocam öncelikle bayramınızı kutluyorum. Şunu merak ediyorum; Bizim cihazlar için kurup deneyen var mıdır acaba. Çünkü o kadar araştırdım ve bişey bulamadım. Ama bu kadar basit ise eğer zoruma gider valla :D

Edit : Oreo var hocam bende. Sadece Android 10 için çalışıyormuş. Modülü kurarken failed verdi
Hocam bu gibi modüller cihazınızı çökertmez merak etmeyin. Denemenizde bir sıkıntı yok. Eğer cihaz açılmazsa twrp üzerinden file manager ile data/ADB/modules bölümündeni istediğinizmodül dosyasıni silin

Oyla:
Üst Alt