Çözüldü Redmi 5 Plus aptX Özelliğini Aktifleştirmek

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Merhabalar. Başlıkta da belirttiğim üzere sorunum aptX ile alakalı. Yakın zamanda Bluetooth kulaklık alacağım Allah'ın izni ile fakat alacağım kulaklıkta aptX özelliği var ama bu özelliğin çalışması için telefonda da bu özelliğin olması gerekiyormuş. Ufak bir araştırma ile birkaç bişeye göz attım bizim cihaz ile ilgili. Ondan önce de şunu söylemek istiyorum. Geliştirici seçeneklere baktığımda aptX ve aptX HD özelliği var fakat xda Redmi 5 Plus kullanıp aynı sorundan muzdarip bir arkadaşın açmış olduğu bir konuda bir yorumda bu özellik olsa bile lisans ücreti şirket tarafından ödenmediği için aktif edilemediğini gördüm. Bende o arkadaşın yalancısıyım bilemiyorum wasntme~~

Araştırmama devam ederken yine yabancı forumlarda bunu aktif etmek için modüller olduğunu ama bizim cihaz için o modülün uyumlu olup olmadığını bilmediğimden dolayı denemeye çekindiğimi de söylemek isterim. Redmi Note 5 Pro ve Redmi Note 5 için xda da bir fix dosyası var fakat bir çılgınlık yapıp belki bizim cihazlarda da çalışabilir ihtimaliyle denemeye yeltendim ama yine de riske girmek istemedim. Bütün Oreo modelleri için çalışan aptX i aktif edebilmek için bir fix dosyası daha buldum xda da ama yine çalışıp çalışmadığından emin olamadığım için, yorumlarda da bizim cihaz için indirip kuran, deneyen birini bulamadığım için yine denemeye çekindim

Aslında benim tam olarak yardıma ihtiyaç duyduğum konu şu; Bu konuda bizim cihaz için bilgi sahibi olan, bu aptX sorununu çözebilecek usta/uzman birinin yardımına ihtiyacım var ve eminim ki ilerde başka biri bu sorunla karşılaşırsa onun da işine elbette yarayacaktır. En azından bizim cihazlarımız için bunun da çözümü forumda bulunsun isterim. Şimdiden teşekkürler :D

Son düzenleme:

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Olmazsa modülü kaldırırsiniz hocam. Bir Bluetooth modülünün cihaza zarar vereceğini sanmıyorum

Hocam yine de endişeliyim ya. Yani bakıldığında evet sorun olmaması lazım gibi ama yine de endişelendiriyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Olmazsa modülü kaldırırsiniz hocam. Bir Bluetooth modülünün cihaza zarar vereceğini sanmıyorum

Risk alıp modülü yükledim hocam telefona bişey olmamasına sevindim ama modülün bir etkisi olmamasına da üzüldüm. Belki kulaklık olsaydı o şekilde deneseydim olabilirdi emin değilim. Bizim cihazı kullanıp aptX desteği olan bir bluetooth kulaklığı olan bir hocam olsa ne iyi olurdu şimdi

Son düzenleme:
Oyla:

mura

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MuRa
Cihazım
galaxy s7
Konular
5
Hocam yine de endişeliyim ya. Yani bakıldığında evet sorun olmaması lazım gibi ama yine de endişelendiriyor

Risk alıp modülü yükledim hocam telefona bişey olmamasına sevindim ama modülün bir etkisi olmamasına da üzüldüm. Belki kulaklık olsaydı o şekilde deneseydim olabilirdi emin değilim. Bizim cihazı kullanıp aptX desteği olan bir bluetooth kulaklığı olan bir hocam olsa ne iyi olurdu şimdi
Miui romlarda bir türlü aktif edemedim. Fakat Aosp romlarda aptx kullanılıyor. Denedim test ettim onayladım :D

Oyla:

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Miui romlarda bir türlü aktif edemedim. Fakat Aosp romlarda aptx kullanılıyor. Denedim test ettim onayladım :D

Aosp rom diyosunuz hım aptX'i kullanabilmek için farklı rom yüklemek de biraz tuzluymuş hocam :)

Peki hocam siz şu an aosp rom mu kullanıyorsunuz?

Son düzenleme:
Oyla:

mura

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MuRa
Cihazım
galaxy s7
Konular
5
Aosp rom diyosunuz hım aptX'i kullanabilmek için farklı rom yüklemek de biraz tuzluymuş hocam :)

Peki hocam siz şu an aosp rom mu kullanıyorsunuz?
İon os 2.6 sürümü yüklüydü. Bu sabah wifi hızıyla alakalı bir sorun oldu. Ben de miui globe'un miui 10 sürümünü yükledim. Aac ile bağlanıyor şuan.

Oyla:

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
İon os 2.6 sürümü yüklüydü. Bu sabah wifi hızıyla alakalı bir sorun oldu. Ben de miui globe'un miui 10 sürümünü yükledim. Aac ile bağlanıyor şuan.
AAC ile hım. Ya bu aptX i kullanmak için zahmete girmek gerekiyor galiba. Ses kalitesini falan arttırdığı söyleniyor ama çok da şart olmamalı herhalde değil mi? Yani seni dağlar kadar farklara uçurmuyorsa lüzumu da yok pek sanki?

Oyla:

mura

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MuRa
Cihazım
galaxy s7
Konular
5
AAC ile hım. Ya bu aptX i kullanmak için zahmete girmek gerekiyor galiba. Ses kalitesini falan arttırdığı söyleniyor ama çok da şart olmamalı herhalde değil mi? Yani seni dağlar kadar farklara uçurmuyorsa lüzumu da yok pek sanki?
Audiophile değilim. Arasında bir fark hissedemedim. Bariz fark olaral aptx ile gecikme süresi azalıyor sanırım. Gerçi kullandığım kulaklık haylou gt1 plus. Daha üst seviye modellerde belki kalite farkı hissedilir

Oyla:

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Audiophile değilim. Arasında bir fark hissedemedim. Bariz fark olaral aptx ile gecikme süresi azalıyor sanırım. Gerçi kullandığım kulaklık haylou gt1 plus. Daha üst seviye modellerde belki kalite farkı hissedilir

Hocam bende de şu an EU 11.0.3.0 var. Bende de AAC'nin çalışma ihtimali var gibi yani umarım. Hocam bu arada bende Haylou GT1 Pro - Redmi Airdots arasında kaldım en son Allah izin verir de imkanım olursa Tronsmart Spunky Beat almaya karar verdim :)
Çok alakasız oldu ama bunda karar kıldım gibi

Araştırmaya devam edecem ama tatmin olmazsam bu bahsettiğim modeli almayı düşünüyorum hocam

Oyla:

mura

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MuRa
Cihazım
galaxy s7
Konular
5
Hocam bende de şu an EU 11.0.3.0 var. Bende de AAC'nin çalışma ihtimali var gibi yani umarım. Hocam bu arada bende Haylou GT1 Pro - Redmi Airdots arasında kaldım en son Allah izin verir de imkanım olursa Tronsmart Spunky Beat almaya karar verdim :)
Çok alakasız oldu ama bunda karar kıldım gibi

Araştırmaya devam edecem ama tatmin olmazsam bu bahsettiğim modeli almayı düşünüyorum hocam
Ben de bir hevesle yeni aldım. Sennheiser kulaküstü, kz ve xiaominin kulakiçi kulaklıklarım da var. Ses kalitesi diğerlerine göre bariz kötü. Fakat farklı kulvardalar. O nedenle bir şey demek haksızlık olur. Yine de hayal kırıklığı yaşattı.

Oyla:
Üst Alt