Çözüldü Redmi 5 Plus aptX Özelliğini Aktifleştirmek

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Merhabalar. Başlıkta da belirttiğim üzere sorunum aptX ile alakalı. Yakın zamanda Bluetooth kulaklık alacağım Allah'ın izni ile fakat alacağım kulaklıkta aptX özelliği var ama bu özelliğin çalışması için telefonda da bu özelliğin olması gerekiyormuş. Ufak bir araştırma ile birkaç bişeye göz attım bizim cihaz ile ilgili. Ondan önce de şunu söylemek istiyorum. Geliştirici seçeneklere baktığımda aptX ve aptX HD özelliği var fakat xda Redmi 5 Plus kullanıp aynı sorundan muzdarip bir arkadaşın açmış olduğu bir konuda bir yorumda bu özellik olsa bile lisans ücreti şirket tarafından ödenmediği için aktif edilemediğini gördüm. Bende o arkadaşın yalancısıyım bilemiyorum wasntme~~

Araştırmama devam ederken yine yabancı forumlarda bunu aktif etmek için modüller olduğunu ama bizim cihaz için o modülün uyumlu olup olmadığını bilmediğimden dolayı denemeye çekindiğimi de söylemek isterim. Redmi Note 5 Pro ve Redmi Note 5 için xda da bir fix dosyası var fakat bir çılgınlık yapıp belki bizim cihazlarda da çalışabilir ihtimaliyle denemeye yeltendim ama yine de riske girmek istemedim. Bütün Oreo modelleri için çalışan aptX i aktif edebilmek için bir fix dosyası daha buldum xda da ama yine çalışıp çalışmadığından emin olamadığım için, yorumlarda da bizim cihaz için indirip kuran, deneyen birini bulamadığım için yine denemeye çekindim

Aslında benim tam olarak yardıma ihtiyaç duyduğum konu şu; Bu konuda bizim cihaz için bilgi sahibi olan, bu aptX sorununu çözebilecek usta/uzman birinin yardımına ihtiyacım var ve eminim ki ilerde başka biri bu sorunla karşılaşırsa onun da işine elbette yarayacaktır. En azından bizim cihazlarımız için bunun da çözümü forumda bulunsun isterim. Şimdiden teşekkürler :D

Son düzenleme:

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Hocam bu gibi modüller cihazınızı çökertmez merak etmeyin. Denemenizde bir sıkıntı yok. Eğer cihaz açılmazsa twrp üzerinden file manager ile data/ADB/modules bölümündeni istediğinizmodül dosyasıni silin

Hocam gördüğünüz gibi durum bu

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-05-24-10-42-45-795_com.topjohnwu.magisk.jpg
    Screenshot_2020-05-24-10-42-45-795_com.topjohnwu.magisk.jpg
    136,9 KB · Görüntüleme: 29
Oyla:

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Hocam gördüğünüz gibi durum bu
Yok hocam benim demek istediğim modülleri yüklemekten korkmayın o kadar. Desteklemiyor ise yapacak bir şey yok zaten. Söylediğim cümle tüm modüller için

Oyla:

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Yok hocam benim demek istediğim modülleri yüklemekten korkmayın o kadar. Desteklemiyor ise yapacak bir şey yok zaten. Söylediğim cümle tüm modüller için

A tamam hocam. Bundan sonra bir sorun olursa dediğiniz yerden silerim. Teşekkür ederim. Keşke çalışsaydı bu modül ama şans işte. Yani keşke birileri R5P için seferber olsa da yapsa bir modül aptX için

Oyla:

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
A tamam hocam. Bundan sonra bir sorun olursa dediğiniz yerden silerim. Teşekkür ederim. Keşke çalışsaydı bu modül ama şans işte. Yani keşke birileri R5P için seferber olsa da yapsa bir modül aptX için
Magisk üzerinden yükleyin

Ekli dosyalar

• aptx_redmi5+.zip
    6,3 KB · Görüntüleme: 9
Oyla:

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Magisk üzerinden yükleyin
Hocam benim durumlar biraz değişti şimdilik kulaklığı almayacağım gibi duruyor ama yine de teşekkür ederim. En azından bir başkasının işine yarayabilir. Bu arada hiç sormayın hocam şu an yana yana rom arıyorum. Hangisi daha iyi, daha mantıklı diye bakıyorum. Revaçta hala AOSP romlar var hiç denemedim iyi diyorlar ama birinin bana bu konuda hem akıl vermesi hem de yardım etmesi gerekiyor :)

Oyla:

By cr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
gm discovery
Konular
2
Arkadaşlar, xda formunda bu dosyayı buldum. Redmi 5 plus oreo için çalıştı isteyen deneyebilir.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-12-19-22-39-45-275_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-12-19-22-39-45-275_com.android.settings.jpg
    321,3 KB · Görüntüleme: 25
  • APTX-enabler.zip
    114,1 KB · Görüntüleme: 10
  • Screenshot_2020-12-20-09-05-29-213_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-12-20-09-05-29-213_com.android.settings.jpg
    180,5 KB · Görüntüleme: 24
Oyla: Çözüm

KaanR5+

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
7
biraz hortlatıcam ama android 11 aosp rom kullanıyorum ve aptx çalışmıyor, nasıl etkinleştirebilirim?

Oyla:

KaanR5+

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
7
bu dosyayı magiskten flashlayarak hallettim.

Oyla:
Üst Alt