Redmi 4x update hakkında

mahferer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
MI 9 SE
Konular
25
Geliştirici seçenekleri-MIUI optimizasyonu'nu kapatan var mı? Yan etkisi var mı bunu kapatmanın? (Referans :
https://forum.miuiturkiye.net/konu/miui-bildirimler-icin-izin-ayarlari-v7-8-9.16233/ )

Bazen gmail uygulamasında mail okurken mail kayboluyor! Gmaili açınca o mail geri geliyor.

SMS siliyorum bazen hepsi geri geliyor (mi yedeklemeden kaynaklanabilir)

WhatsApp'a harici bir bildirim sesi atıyorum ses çıkmıyor (2 gün öncesine kadar sorun yoktu, 8.5.4.0'dan kaynaklanabilir)

Erişilebilirlik izni isteyen çoğu uygulama, tüm izinleri verdiğim halde çalışmıyor (MIUI optimizastonundan kaynaklanabilir) İşi garantiye almak için arka planda çalışan uygulamalarda (recent) aşağı çekerek kilitleme yapıyorum

2 gün evvel google haritalar konum paylaşımı çalışmamaya başladı. Tüm Google uygulamalarının konum izinlerini açtım kızıp, düzeldi.

Bence rom ve miui 8.5.4.0 da çok sorun var, umarım 9'da ciddi bir çalışma yapmışlardır. Yoksa cihaz bu fiyatlara canavar. Dün 19 saat bekleme 7 saat ekran kalan %20 idi

Android 7 ile seste bir tık azalma oldu, bu genel nougat sorunu, yine de iyi..

backir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Birinci
Cihazım
Redmi 4x
Konular
2
Bazi uygulamalar hoşuna gitmeyebilir örneğin mi fit miui8 deki kadar iyi değil ama genelde deger
Mi fit mi varmış telefonda:)
Neyse hocam soruyu sorduğumda güncelleme gelmeyen kilitli rom olduğunu zannedip sormuştum da güncelleme gelince artık pek de gerek kalmadı o kadar uğraşa.
Teşekkürler
[doublepost=1509826693,1509825632][/doublepost]
Geliştirici seçenekleri-MIUI optimizasyonu'nu kapatan var mı? Yan etkisi var mı bunu kapatmanın? (Referans :
https://forum.miuiturkiye.net/konu/miui-bildirimler-icin-izin-ayarlari-v7-8-9.16233/ )

Bazen gmail uygulamasında mail okurken mail kayboluyor! Gmaili açınca o mail geri geliyor.

SMS siliyorum bazen hepsi geri geliyor (mi yedeklemeden kaynaklanabilir)

WhatsApp'a harici bir bildirim sesi atıyorum ses çıkmıyor (2 gün öncesine kadar sorun yoktu, 8.5.4.0'dan kaynaklanabilir)

Erişilebilirlik izni isteyen çoğu uygulama, tüm izinleri verdiğim halde çalışmıyor (MIUI optimizastonundan kaynaklanabilir) İşi garantiye almak için arka planda çalışan uygulamalarda (recent) aşağı çekerek kilitleme yapıyorum

2 gün evvel google haritalar konum paylaşımı çalışmamaya başladı. Tüm Google uygulamalarının konum izinlerini açtım kızıp, düzeldi.

Bence rom ve miui 8.5.4.0 da çok sorun var, umarım 9'da ciddi bir çalışma yapmışlardır. Yoksa cihaz bu fiyatlara canavar. Dün 19 saat bekleme 7 saat ekran kalan %20 idi

Android 7 ile seste bir tık azalma oldu, bu genel nougat sorunu, yine de iyi..
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bende bir kapatıp deneyeyim dedim ama adamlar o kadar uyarmış başımıza iş almayalım diye aynen öylece bıraktım

Gmail ve sms ile ilgili bahsettiğiniz sorunları hiç yaşamadım hocam. Ama geçen konum bilgisi lazım oldu. Googlemaps bir türlü kilitlenemedi falan. Milli teknoloji yöntemimizi(bi aç kapa yap düzelir) denedim sorun çözüldü ;)

Onun dışında gelen güncelleme ile yukarıda da değindiğim gibi herhangi bir değişiklik yok. En azından elle tutulur gözle görülür...

Ama telefonu kullandıkça tam parasının telefonu olduğunu anlıyorsunuz. Bundan önce lenovo k6 kullanıyordum o telefonda gayet iyidir. Hatta bundan iyi olduğu yönler de var. Ama bu telefonun ergonomisi duruşu daha farklı tabiki.

Son olarak ekran sürelerimizi paylaşabiliriz diyerek kendi kullanım istatistiklerimi alta bırakıyorum

mahferer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
MI 9 SE
Konular
25
Tesadüf ben de K6Power (android 7.0) kullanıyordum (2 ay) Ondan önce sony x Compact ve z5 compact kullandım toplam 2 sene.. Bence şu an için (10 gün oldu) hepsinden iyi. K6p arayüz redmi4x kadar akıcı değildi. Telefon uygulaması donma yapıyordu. Ama pil her daim 36 saat gidiyordu. Android sistem kullanımı %5 idi. Redmi4xde %20 civarı devamlı. Cuma günü 19 saat açık 7 saat ekran ile kalan %20 idi. Pil konusunda her ikiside 4000/4100 mah olmasına rağmen K6p daha iyi (MIUI arayüzün pil kullanımına etkisi olabilir) Bu arada 24 saattir MIUI iyileştirmesi kapalı, sıkıntı yok. Uygulama özellikleri arayüzü değişiyor. Pil kullanımı değişmedi, belki bir tık iyileşti, 1 hafta kullanımla belli olur. Redmi4x ergonomisi hakikaten çok şık. Lenovodaki gibi çift dokunma açma yok ama parmak izi tanımlamama rağmen sensör dokunuşuyla açıyorum, çok pratik. Bloatware'leri etkisizleştirememek ise dezavantaj. Ama kusursuz telefon mu var?

valper67

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
volkan
Cihazım
redmi note 4
Konular
1
Slm, ayarlar ekran sekmesi altında uyandırmak için ekrana çift dokun var onu aktif yaparsanız çift tıklayarak ekranı uyandırabilirsiniz.

mahferer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
MI 9 SE
Konular
25
Bende yok!?

Ekli dosyalar

• 11-05_16:25:43.jpg
    11-05_16:25:43.jpg
    137,6 KB · Görüntüleme: 44

backir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Birinci
Cihazım
Redmi 4x
Konular
2
Slm, ayarlar ekran sekmesi altında uyandırmak için ekrana çift dokun var onu aktif yaparsanız çift tıklayarak ekranı uyandırabilirsiniz.
Bende de yok
Aynı telefondan mı bahsediyosunuz

mahferer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
MI 9 SE
Konular
25
ilginç, sizde de "uyku" ayarı yok (ekranın kaç dk da kapanacağı)

backir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Birinci
Cihazım
Redmi 4x
Konular
2
ilginç, sizde de "uyku" ayarı yok (ekranın kaç dk da kapanacağı)
Aynen bende şimdi farkettim ama o ayar başka yerde kilit ekranı kısmında

mahferer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
MI 9 SE
Konular
25
Aynen bende şimdi farkettim ama o ayar başka yerde kilit ekranı kısmında
Temadan kaynaklanıyordur
Ben android8 temasını kullanıyorum

Üst Alt