Soru Redmi 4x Quick Charge Desteği?

XeneX_Tr

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Xiaomi RN6Pro
Konular
13
Merhaba arkadaşlar. Redmi 4x telefonumda hiçbir yerde quickcharge desteklediğini göremedim. Fakat şimdi quickcharge destekleyen Xiaomi Mi 4 adaptörüyle şarj etmeye başladım. Screenshot da görüldüğü gibi sağ üstte quickcharge simgesi çıkmaya başladı ve gözle görülür sürede hızlanma oldu. Kendi şarj aletinde 2 saat civarı 90-100 e ulaşırken bunda 1.30 saat civarı ulaşıyor. Ayrıca kendi şarj aletini takınca sağ üstteki simge çıkmıyor. Sizce sebebi ne olabilir?
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Redmi 4X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Hocam şimdi nasıl desem hiçbir zararı yok örneğin; 5v 3A kablo ile şarj ediyorum qc2.0 destekleyen cihazı 2100 mah falan çıkıyor yani kernel kısıtlıyor. 5A takın cihaz yine aynı şekilde şarj olur üstüne çıkmıyor bir şekilde kendini koruyor yani tabikide sağlıklı değil ama işlemcinin desteği varsa gönül rahatlığıyla kullanabilrisin.

Oyla:

serkans674

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan S.
Cihazım
Redmi 4X
Konular
2
Hocam şimdi nasıl desem hiçbir zararı yok örneğin; 5v 3A kablo ile şarj ediyorum qc2.0 destekleyen cihazı 2100 mah falan çıkıyor yani kernel kısıtlıyor. 5A takın cihaz yine aynı şekilde şarj olur üstüne çıkmıyor bir şekilde kendini koruyor yani tabikide sağlıklı değil ama işlemcinin desteği varsa gönül rahatlığıyla kullanabilrisin.
kernel engeli de romlarla filan ortadan kaldırılabilir belki o zaman, donanım desteği olduğuna göre zamanla aşan birileri olabilir en azından.clap~~

Oyla:

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
kernel engeli de romlarla filan ortadan kaldırılabilir belki o zaman, donanım desteği olduğuna göre zamanla aşan birileri olabilir en azından.clap~~
Custom kernel veya custom romlarla qc 3 desteği varsa kullanılıyordur. :)

Oyla:

Yu5uf

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi 9 Se
Konular
4
Mi A1 gibi hocam sanırım yazılımla açmadan hızlı şarj edemeyeceğiz

Redmi 4X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt