Soru Redmi 4x Quick Charge Desteği?

XeneX_Tr

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Xiaomi RN6Pro
Konular
13
Merhaba arkadaşlar. Redmi 4x telefonumda hiçbir yerde quickcharge desteklediğini göremedim. Fakat şimdi quickcharge destekleyen Xiaomi Mi 4 adaptörüyle şarj etmeye başladım. Screenshot da görüldüğü gibi sağ üstte quickcharge simgesi çıkmaya başladı ve gözle görülür sürede hızlanma oldu. Kendi şarj aletinde 2 saat civarı 90-100 e ulaşırken bunda 1.30 saat civarı ulaşıyor. Ayrıca kendi şarj aletini takınca sağ üstteki simge çıkmıyor. Sizce sebebi ne olabilir?
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Redmi 4X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

by_colakoglu

Vatan toprağı kutsaldır, kaderine terkedilemez.
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Habil
Cihazım
Redmi note 4
Meslek
Elektronik tekn.
Konular
15
Kulağa hoş geliyor ama tel özelliklerinde hızlı sarz özelliği gözükmüyor ise, bu işlem beni endişelendirirdi açıkçası.....

Oyla:

XeneX_Tr

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Xiaomi RN6Pro
Konular
13
Kulağa hoş geliyor ama tel özelliklerinde hızlı sarz özelliği gözükmüyor ise, bu işlem beni endişelendirirdi açıkçası.....
Pil kullanımında da bir sıkıntı olmuyor aynı süreyi alabiliyorum. Eğer batarya sağlığını etkilemezse başka bir quickcharge adaptör almayı düşünüyorum.

Oyla:

by_colakoglu

Vatan toprağı kutsaldır, kaderine terkedilemez.
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Habil
Cihazım
Redmi note 4
Meslek
Elektronik tekn.
Konular
15
Eğer kullanılan batarya tipi hızlı şarj özelliği taşımıyor ise tehlikeli olabilir bunu söylemeye çalışıyorum. Orijinal aksesuarı ile kullanmanızı öneririm....

Oyla:

XeneX_Tr

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Xiaomi RN6Pro
Konular
13
Eğer kullanılan batarya tipi hızlı şarj özelliği taşımıyor ise tehlikeli olabilir bunu söylemeye çalışıyorum. Orijinal aksesuarı ile kullanmanızı öneririm....
Teşekkürler öneriniz için ama kendi kutusundan çıkan Mi 4 adaptörü kullanıyorum.

Oyla:

Yu5uf

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi 9 Se
Konular
4
Merhaba bende Samsung un 5v 2a destekli hızlı şarjını kullanıyorum . Benim telefonum Çin versiyon bu yüzden kutudan çıkan adaptörü voltaj farkı vs yüzünden kullanmıyorum . Bende de aynı simge çıkıyor fakat benim telefonum 2.30 saat civarı doluyor . Sizdeki gibi her qc 2.0 destekli cihazda çalışıyor mu acaba ?

Oyla:

jotem173

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
David
Cihazım
Redmi4x
Konular
11
Ben denemedim sıkıntı olur diye

$

Oyla:

serkans674

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan S.
Cihazım
Redmi 4X
Konular
2
Bende geçen arkadaşımın Qualcomm Quick Charge 2.0 destekli Xiaomi Mi 2 PowerBank ile deneme yaptım hızlı şarj yapıyor. Xiaomi açıklamamış olsa bile işlemci hızlı şarjı destekliyor.
[doublepost=1517467550,1517465078][/doublepost]
Merhaba bende Samsung un 5v 2a destekli hızlı şarjını kullanıyorum . Benim telefonum Çin versiyon bu yüzden kutudan çıkan adaptörü voltaj farkı vs yüzünden kullanmıyorum . Bende de aynı simge çıkıyor fakat benim telefonum 2.30 saat civarı doluyor . Sizdeki gibi her qc 2.0 destekli cihazda çalışıyor mu acaba ?

Muhtemelen şarj aletinin QC2 desteği var ama kablonun yada şarj aletinin akım sınırı olduğu içindir. Qualcomm Quick Charge 3.0 da sarj aletinin çıkış gücü yeterli ise 3A olabiliyor. Buda 80-90 dakikada tam şarj edebilir 4100mA bataryayı demek.
[doublepost=1517467924][/doublepost]Bu arada kontrol ettim redmi 4x te kullanılan Snapdragon 435 işlemci Qualcomm Quick Charge 3.0 destekliyor.
Yani donanımsal destek var.
Linkten kontrol edebilirsiniz.

Oyla:

Yu5uf

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi 9 Se
Konular
4
Bende geçen arkadaşımın Qualcomm Quick Charge 2.0 destekli Xiaomi Mi 2 PowerBank ile deneme yaptım hızlı şarj yapıyor. Xiaomi açıklamamış olsa bile işlemci hızlı şarjı destekliyor.
[doublepost=1517467550,1517465078][/doublepost]
Muhtemelen şarj aletinin QC2 desteği var ama kablonun yada şarj aletinin akım sınırı olduğu içindir. Qualcomm Quick Charge 3.0 da sarj aletinin çıkış gücü yeterli ise 3A olabiliyor. Buda 80-90 dakikada tam şarj edebilir 4100mA bataryayı demek.
[doublepost=1517467924][/doublepost]Bu arada kontrol ettim redmi 4x te kullanılan Snapdragon 435 işlemci Qualcomm Quick Charge 3.0 destekliyor.
Yani donanımsal destek var.
Linkten kontrol edebilirsiniz.
Hocam donanımsal destek var evet ama yazılımsal olarak kapatıldığı yazılıyordu . Şimşek simgesi çıkıyordu bende de mesela Samsung'un hızlı şarjını kullanırken kendi aletini denedim çıkmıyor . Fark olduğu belli ama az fark oluyor bende ve 2.30 saat civarı doluyor şimşekli haliyle . Kablonun sınırlı olduğunu zannetmiyorum hocam zenfone 2 de çok hızlı dolduruyordu çünkü telefonu aynı şarj .2. nesil mi powerbank bende de var onu telefonu aldığımdan beri ihtiyaç duymadığımdan kullanmadım ama bir deneyip bakayım bir ara onda da ne kadar sürede edecek .

Oyla:

serkans674

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan S.
Cihazım
Redmi 4X
Konular
2
Hocam donanımsal destek var evet ama yazılımsal olarak kapatıldığı yazılıyordu . Şimşek simgesi çıkıyordu bende de mesela Samsung'un hızlı şarjını kullanırken kendi aletini denedim çıkmıyor . Fark olduğu belli ama az fark oluyor bende ve 2.30 saat civarı doluyor şimşekli haliyle . Kablonun sınırlı olduğunu zannetmiyorum hocam zenfone 2 de çok hızlı dolduruyordu çünkü telefonu aynı şarj .2. nesil mi powerbank bende de var onu telefonu aldığımdan beri ihtiyaç duymadığımdan kullanmadım ama bir deneyip bakayım bir ara onda da ne kadar sürede edecek .

Bekliyoruz sonucu. Bende Qualcomm Quick Charge 3.0 destekli sarj aleti sipariş ettim aliexpressten gelince bende yazarım sonucu.

Oyla:
Üst Alt