İpucu Redmi 4 Prime Ana Konu

Progressive

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
3
TWRP ile kurun.

sas_sas

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sururi
Cihazım
mi5
Konular
21
Hocam root nasıl attınız.link verebilirmisiniz.

Maalesef, Rom atma konusunda uzman olmama rağmen başım derde girdi.
TWRP recovery ile Rom atarken soft brick oldu. TWRP ye giremediğim için backupu da çalıştırıp geri dönemedim. Ben de acele Fastboot ile Cin Developer romunu attım. O şimdi çalışıyor.
Rom atamayışımın nedeni satan arkadaş BL kilidini gerçekden açmak yerine patch yaparak TWRP yüklemiş.
Ben önceden bunu bilse idim gerekli tedbiri alarak rom atardım.

Şimdi telefon tekrar BL kilitli hale geldi. Fastboot metodu ile başka roma geçmek mümkün değil. EDL ye de girmiyor.
Aletin içini açmadan Tek çare Kilit açma için başvuru yapmak idi onu yaptım hemen. Bugün İzin çıktı.
Sevinerek Kilit açma işlemine geçtim ama hep % 50 de takıldı verdiği mesaj da "Can't verify device "current account is different from the account info on device" şeklinde.

yerli yabancı Forumları okuyarak önerilen çözümlerin nerede ise hepsini denedim ama henüz sonuç alamadım.
Telefona ve unlock programından aynı isimlerle giriş yapmama rağmen sonuç değişmedi.

Benim de bu konuda yardıma ihtiyacım var.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Maalesef, Rom atma konusunda uzman olmama rağmen başım derde girdi.
TWRP recovery ile Rom atarken soft brick oldu. TWRP ye giremediğim için backupu da çalıştırıp geri dönemedim. Ben de acele Fastboot ile Cin Developer romunu attım. O şimdi çalışıyor.
Rom atamayışımın nedeni satan arkadaş BL kilidini gerçekden açmak yerine patch yaparak TWRP yüklemiş.
Ben önceden bunu bilse idim gerekli tedbiri alarak rom atardım.

Şimdi telefon tekrar BL kilitli hale geldi. Fastboot metodu ile başka roma geçmek mümkün değil. EDL ye de girmiyor.
Aletin içini açmadan Tek çare Kilit açma için başvuru yapmak idi onu yaptım hemen. Bugün İzin çıktı.
Sevinerek Kilit açma işlemine geçtim ama hep % 50 de takıldı verdiği mesaj da "Can't verify device "current account is different from the account info on device" şeklinde.

yerli yabancı Forumları okuyarak önerilen çözümlerin nerede ise hepsini denedim ama henüz sonuç alamadım.
Telefona ve unlock programından aynı isimlerle giriş yapmama rağmen sonuç değişmedi.

Benim de bu konuda yardıma ihtiyacım var.
Cihazımı bul u aktif edin ardından geliştirici seçeneklerde oem unlock var onu etkinleştirip tekrar deneyin.

sas_sas

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sururi
Cihazım
mi5
Konular
21
Cihazımı bul u aktif edin ardından geliştirici seçeneklerde oem unlock var onu etkinleştirip tekrar deneyin.

Teşekkürler,
O konular olmazsa olmazlardan zaten
PC de, Unlock programında ve telefondaki Mi hesabında yani hepsine SMS nin geldiği telefon nr ile giriyorum ve hepsinde aynı hesap ID si ortaya çıkıyor. Ama hata veriyor.
Hatta 3 ayrı versiyon ve dildeki Unlock yazılım ile bile denedim.
Bendeki durum birçok kişinin karşılaştığı bir sorun.
Çözüm şansa kalmış gibi..

Son düzenleme:

remy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
sony z3c
Konular
2
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Bende bugün cihazı full şarj sonrası kullandım ve 12 saat ekran süresi gordum. Bana 7-8 saat yeterli olurdu zaten ama çok daha fazlasını görmek beni oldukça memnun etti

Redmi 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sas_sas

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sururi
Cihazım
mi5
Konular
21
Redmi 4/Prime sahibi arkadaşlar,
Lütfen telefonunuzun ayarlar bölümünün sonundak About Phone kısmındaki Model number da ne yazıyor?

Benimkinde (markw) telefon Redmi 4/ Prime 3/32 olmasına rağmen Model number kısmında sadece "Redmi 4" yazıyor..

remy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
sony z3c
Konular
2
Redmi 4/Prime sahibi arkadaşlar,
Lütfen telefonunuzun ayarlar bölümünün sonundak About Phone kısmındaki Model number da ne yazıyor?

Benimkinde (markw) telefon Redmi 4/ Prime 3/32 olmasına rağmen Model number kısmında sadece "Redmi 4" yazıyor..
Bende de öyle ama bu durum kurduğumuz yazılım ile alakalı sanirim

sas_sas

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sururi
Cihazım
mi5
Konular
21
Teşekkürler,
O konular olmazsa olmazlardan zaten
PC de, Unlock programında ve telefondaki Mi hesabında yani hepsine SMS nin geldiği telefon nr ile giriyorum ve hepsinde aynı hesap ID si ortaya çıkıyor. Ama hata veriyor.
Hatta 3 ayrı versiyon ve dildeki Unlock yazılım ile bile denedim.
Bendeki durum birçok kişinin karşılaştığı bir sorun.
Çözüm şansa kalmış gibi..

Hergün sabah akşam 5-6 posta deneme yaparken dün nasıl olduysa unlock oldu..
Hem de nasılsa bu da olmayacak diye umursamaz iken...
Artık hürüm, istediğim eu veya miglobe hatta custom romları bile yükleyebilirim.. Tabii root edip birçok aplikasyonu da daha verimli kullanmak da cabası...

remy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
sony z3c
Konular
2
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Dün akşam tesadüfen farkettim neredeyse 14 saat ekran süresi. Bu fiyat ve düşük segmentteki cihaz için çok çok iyi değerler.
Nerdeyse 1 ay olacak şimdilik hiçbir pişmanlık duymadım.
Ekran koruyucu sipariş etmiştim AliExpress den. Çerçeveli renkli falan şeffaf olan yok galiba onu bulamadım

Tu-Man

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
note 3 pro
Konular
1
Xiaomi Redmi 4 prime için kılıf arıyorum.slikon istemiyorum.Acaba xiaomi redmi 4 ün kılıfı prime ye olurmu bilgisi olan varmı.

Üst Alt