Satış Redmi 3, Redmi Note 3, Mi 5 İçin Kılıf+Kırılmaz Cam

faraza

''Yalan Dünya''
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Mi Note 10
Konular
22
Redmi 3 İçin Şeffaf Silikon Kılıf+Kırılmaz Cam : 16 TL

Redmi Note3/Pro İçin Şeffaf Silikon Kılıf+Kırılmaz Cam : 16 TL

Mi 5 İçin Şeffaf Silikon Kılıf+Kırılmaz Cam : 16 TL

faraza

''Yalan Dünya''
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Mi Note 10
Konular
22

zafercet

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
zafer
Cihazım
mi4
Konular
0
Pm

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

zafercet

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
zafer
Cihazım
mi4
Konular
0
Mi5 cam ve kilif set aldım kendisinden. Ertesi gun sorunsuz bir şekilde elimdeydi.
Guvenle alışveriş yapabilirsiniz, tavsiye ederim.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

faraza

''Yalan Dünya''
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Mi Note 10
Konular
22
Tşklr. Güle güle kullanın

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
merhaba miui severler

gelen ürünün görüntü resimlerini paylaşıyorum

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

kısacası sorunlu ürün gönderildi para ve kargo ücreti iadesi istiyorum 8 TL tempered ve 9 TL kargo ücreti ile

sorunlu ürünü gönderip üstüne kargo ücretini de ödemeyi kabul etmiyor..

imalat sorunlu .. koruyucunun üzerinde 4-5mm aralıklarla dikine çizgiler var... satış öncesi görmemek için kör olmak gerek...

Son düzenleme:

faraza

''Yalan Dünya''
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Mi Note 10
Konular
22
Elbette ki kusurlu ürün çıkabilir ama daha önce onlarca kişiye benzer ürünlerden sattım bir şikayet olmadı. Bir yorum üstteki arkadaş memnuniyetini dile getirmiş. Lütfen satıcıyı karalamaya yönelik yorumlara izin verilmesin. Ayrıca ürünün para iadesi yapılır fakat kargo alıcıya ait olan bir durum.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
merhaba miui severler

gelen ürünün görüntü resimlerini paylaşıyorum

kısacası sorunlu ürün gönderildi para ve kargo ücreti iadesi istiyorum 8 TL tempered ve 9 TL kargo ücreti ile

sorunlu ürünü gönderip üstüne kargo ücretini de ödemeyi kabul etmiyor..

imalat sorunlu .. koruyucunun üzerinde 4-5mm aralıklarla dikine çizgiler var... satış öncesi görmemek için kör olmak gerek...
Kusura bakmayın ama biraz fazla sert çıkmışsınız. Satış öncesi görmemek için kör olmak gerek diyorsunuz ama bakın siz de görmemiş ve takmışsınız. Taktıktan sonra da ekran açılınca görmüşsünüz.
Her üründe hata olabilir. Bakın Samsung bile ne hallere düştü. Ona göre kıytırık bir cam imalatçısı mı hatasız ürün yapacak? Satıcı da ürünün arkasında olduğunu söylemiş. Yani para iadesi yada yeni ürün gönderimi konusunda bir sıkıntı yok.
Öyleyse tek sıkıntı kargo konusu. Burada şöyle bir durum var. Bazı şirketlerin yada firmaların kargolar ile anlaşmaları oluyor. Tabi yapılan anlaşmalar firmaların büyüklüğü ile de orantılı olarak fiyatlara yansıyor. Bunu iş olarak değil de hobi olarak yapan kişilerin böyle anlaşmalar yapması mümkün değil. Bu yüzden kargo ücretleri konusunda çok fazla yüklenmek doğru değil. Zarar etme pahasına bunu yapması yada yapmaması kendi insiyatifinde olan bir konudur. Ben sırf bu sebeple birinin kötülenmesine karşıyım.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Son düzenleme:

faraza

''Yalan Dünya''
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Mi Note 10
Konular
22
Kusura bakmayın ama biraz fazla sert çıkmışsınız. Satış öncesi görmemek için kör olmak gerek diyorsunuz ama bakın siz de görmemiş ve takmışsınız. Taktıktan sonra da ekran açılınca görmüşsünüz.
Her üründe hata olabilir. Bakın Samsung bile ne hallere düştü. Ona göre kıytırık bir cam imalatçısı mı hatasız ürün yapacak? Satıcı da ürünün arkasında olduğunu söylemiş. Yani para iadesi yada yeni ürün gönderimi konusunda bir sıkıntı yok.
Öyleyse tek sıkıntı kargo konusu. Burada şöyle bir durum var. Bazı şirketlerin yada firmaların kargolar ile anlaşmaları oluyor. Tabi yapılan anlaşmalar firmaların büyüklüğü ile de orantılı olarak fiyatlara yansıyor. Bunu iş olarak değil de hobi olarak yapan kişilerin böyle anlaşmalar yapması mümkün değil. Bu yüzden kargo ücretleri konusunda çok fazla yüklenmek doğru değil. Zarar etme pahasına bunu yapması yada yapmaması kendi insiyatifinde olan bir konudur. Ben sırf bu sebeple birinin kötülenmesine karşıyım.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Çok teşekkür ederim anlayışınız için. Camda jelatin var birde takmadan anlaşılacak bir durum değil. Yani bilerek kusurlu ürünü niye satıp adımı kötülettireyim ki? Burada şirket değiliz kargo ücreti falan karşılayacak kadar.

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
herkes sorumluluğunu bilmek zorunda...

ister amatör ister pro olarak bir iş yapıyor olması karşı tarafın zararını değiştirmez. çünki sen cüz-i de olsa bir ürün satışı yapıyorsun ve ürünün sorunlu olduğunu resimlerde görüp kabul ediyorsun ve karşı tarafa zararını giderecek bir teklifin olmuyor....

ben ihtiyacım olan birçok ürünü aliexpress den alıyorum.
çünki ürünün değeri 1-2 lira bile olsa ülkemde... kargo ücreti ürünün kendisinden çok çok fazla oluyor. misal.. 42 centden 2 adet usb2otg girişi aldım.. yani 3 lira 2 si... tanesini 5-10 liradan satıyorlar sitelerde bu işde olduğu gibi.. ama kargo sözleşmeli olanlarda 4 liradan başlıyor.. tamam 2 günde elime geçiyor ama sorun çıktığında bu olayda olduğu gibi karşı taraf ödeme ürünün ve kargo ücretini sorunu yapıyor.

aliexpress de ise ya satıcıya yazıyorsunuz veya ürünün sorunun gösteren resim ekleyince paşa paşa ödeme yapıyor...
redmi note2 için usb girişi siparişi verdim.. gelen ürün batarya dolumu yapıyor ama otg olarak kullanılamıyor diye satıcıya yazdım.. adam hemen yenisini gönderiyorum dedi...

bu arkadaş gibi ucuz olmayan 2 adet farklı özellikte tempered aldım... ekran üzerine yapıştırana kadar üründe sorun gözükmedi...
birinde yapışma sorunu vardı...
2 si ..mat olanda ise olay çok daha garip idi.... ekranı koydunuz ve yapışmasını bekliyorsunuz... ve yapıştı sorunsuz... buraya kadar sorun yok.. ne zaman parmağınız veya bir bez ile yapışmayı kesinleştirmek için cam üzerinde gezindiğinizde leke oluşuyordu... normal tlf kullanırken de bu leke şekli sürekli değişiyor idi.. adam a mesaj yazdım... 2 tempered için ödeme yapmıyacağını söyledi... ama resimleri ekledim ve disput yaptım.. 1 hafta geçmeden kredi kartıma 2 tempered içinde geri ödeme yapıldı..
kısacası hem daha ucuza hemde sorun çıktığında paramı iade alıyorum...

burda ise hemen saldırı şeklinde savunma ticaretini mi yapıyoruz.... evet amatör de olsa ticaretini yapıyordun ve batırdın sorunlu ürünü göndererek... ve sorunu zarar etsen bile telafi etmen gerek....

evet yurt içinden daha erken alıyorum..... ama hem yurt için hem daha pahalı hemde sorunu resimleyince para iadesi alamıyorsun. ama yurt dışındaki siteden ise 1 hafta içinde geri alabiliyorum.. yani zarar sadece hatalı ürün seçiminden kaynaklanan zaman... hiç kimsenin para ile telafi edemeyeceği bir kayıp...

halkımızda sorunlu sattığı ürün için para iadesi ve sorunlu üründen dolayı oluşan kayıpları telafi mantığı yok...

ama bir şekilde öğrenmeleri gerek....... öğreteceğim!

Üst Alt