Yardım Recovery şifre sorunu ve Dahili depolama (0mb) !

İsmaillusul

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi 11T
Konular
8
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
V10.0.4.0.OEGMIFH (MIUI10)
Telefon Modeli
Redmi 5 plus 64 GB
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar merhaba öncelikle şunu belirteyim benim amacım cihazıma root atmak. Hiç bir bilgiye dayanmadan tamamen internetden takip ettiğim ve bazı makaleler ile bu sorunları aşmaya çalıştım ama artık çarem kalmadı ve ne yapacağımı bilmediğim için sizlerden yardım istiyorum.

Adım adım gidecek olursak Bütün Driverlerım eksiksiz bir şekilde yüklü.

Dosyasını ADB ile flashladım bazı terimlere yabancıyım maruz görün.
Fastboot boot twrp.img Bu komotdan sonra beni TWRP recovery karşıladı ama şifre istedi ekran kilidimin şifresini yazmama rağmen başarısızlıkla sonuçlandı. Cancel deyip Recovery menüsüne geldim. Daha öncesinde telefonumun dahili hafızasına attığım Magisk-v18.1.rar dosyasını Yüklemek isterken birde ne göreyim Dahili depolama ve diğerleri (0mb) olarak gösteriyor. Daha sonra araştırmalarıma göre temizle bölümünden veriyi biçimlendirerek insanlar bu sorunu çözüyorlarmış bende denedim Sistemi yeniden başlatı seçmeyip tekrar install bölümünden depolama seçmek istediğimde 50 küsür GB olarak gördüm. Tekrar Bootloader ekranına dönüp sonrasında Twpr recovery ekranına geri döndüm magisk'i pc ile telefon hafızasına attıktan sonra yükledim ve Dalvik ve cache temizliklerini yapıp sistemi yeniden başlattım. Telefon açıldığında magisk'e ait hiçbir şey göremedim. Root checker. programları ile tarattığımda köke ait hiç bir şey bulunamadı. Yani root yoktu. Tekrar yüklemek üzere Fastboot boot twrp.img komutu ile Recovery'i başlattım veriyi biçimlendirmeme rağmen ve telefonumda şifre olmamasına rağmen bende şifre istedi ve cancel diyip install'a bastığımda yine herşey 0 mb olarak gözüktü. Ve cahilde birşey yapıp veri ve sistemi sildim. Ama sonuçlarını bilmiyordum. ve işletim sistemi tamamen silindi telefon boş bir kutu gibi kaldı ellerimde. Biraz araştırma yapıp buradan bu rom'u indirdim ve Recovery install seçeneği ile romu yükledim ve telefonumu başarıyla açtım kurulumunu tamamladım. Tekrar root atma işlemi için herşeyi yine en baştan defalarca denedim yine olmadı her defasında şifre ve 0 mb karşıma çıktı. Veriyi biçimlendirip pc üzerinden cihazıma supersu uygulamasını attıp Recoveryden installadım ve telefon sürekli Fastboot ekranında kaldı tekrar tekrar fastboot ekranı karşıma çıkmaya başladı açılmadı ve bende tekrar rom attım. Bir türlü root atamadım şu cihaza varsa bilgili bir insan bana yardımcı olabilirmi ne yapmam gerek bir türlü beceremedim şu işlemi. Bazı araştırmalarıma göre Costum rom önerileri var sanırım oda Recovery üzerinden yükleniyor. yeni bir maceraya atılmadan önce sizlerden yardım alayım dedim.

Ekleme denedim bununlada 0mb olarak gösteriyor silme işlemlerinide yaptım. içerisinde supersu ve magisk bulunuyor yüklemesini yaptım fakat yine herhangi bir etki göremedim.

Son düzenleme:

İsmaillusul

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi 11T
Konular
8
Hocam bende de vardı dosya sistemini f2fs yaptım sıfırladım romu yeniden kurdum düzeldi. Deneyin derim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Wipe>Advanced>data'dan change file system>f2fs olarak değiştirdim. Sonradan micro sd hariç her şeyini sıfırladım telefonun. Daha sonra rom ve gapps'ı yükleyip açtım ve tekrar TWRP'ye girdiğimde sorun çözüldü.

Dosya sistemini f2fs olarak formatladığımda rom yüklerken başarısız oluyorum. her formatı tek tek denedim ama rom yüklenmiyor. Bende varsayılana dönmek zorunda kaldım.

Oyla:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Dosya sistemini f2fs olarak formatladığımda rom yüklerken başarısız oluyorum. her formatı tek tek denedim ama rom yüklenmiyor. Bende varsayılana dönmek zorunda kaldım.
Hocam tam olarak bilmiyorum ama o arkadaş saf android romu kullanıyor, belki o roma uygun sistem f2fs dır fakat global EU gibi romlar uygun olmayabilir

Bende hem twrp hemde magisk uygun hale getirene kadar çok sıkıntılar yaşadım. İki tane twrp denedim biri açılıyordu kaydırma bile yapamıyordum giremiyordum içine. Diğeri siyah ekranda kalıyordu ve açılmamasına rağmen sistemi sildi bootlopa düştüm. 3.twrp sürümü yükledim acabildim şifre istedi format data yani veriyi biçimlendir yaptım EU rom yükledim magisk flasladim telefonu actim ama sizinki gibi magisk görmüyordu strese girdim bi sürü magisk flashlayip bi sürü apk kurdum hallettim ama stresten magisk ile olan aşamaları hatırlamıyorum gece 4 falandı. Twrp format data yaptığımda internal gördü ama rom flashladiktan sonra yine 0 mb ama düzeltmek için uğraşmaya korkuyorum o yüzden sizin konuyu pür dikkat takip ediyorum. Birazda üşeniyorum verilerim silinecek diye

Son düzenleme:
Oyla:

İsmaillusul

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi 11T
Konular
8
Hocam tam olarak bilmiyorum ama o arkadaş saf android romu kullanıyor, belki o roma uygun sistem f2fs dır fakat global EU gibi romlar uygun olmayabilir

Bende hem twrp hemde magisk uygun hale getirene kadar çok sıkıntılar yaşadım. İki tane twrp denedim biri açılıyordu kaydırma bile yapamıyordum giremiyordum içine. Diğeri siyah ekranda kalıyordu ve açılmamasına rağmen sistemi sildi bootlopa düştüm. 3.twrp sürümü yükledim acabildim şifre istedi format data yani veriyi biçimlendir yaptım EU rom yükledim magisk flasladim telefonu actim ama sizinki gibi magisk görmüyordu strese girdim bi sürü magisk flashlayip bi sürü apk kurdum hallettim ama stresten magisk ile olan aşamaları hatırlamıyorum gece 4 falandı. Twrp format data yaptığımda internal gördü ama rom flashladiktan sonra yine 0 mb ama düzeltmek için uğraşmaya korkuyorum o yüzden sizin konuyu pür dikkat takip ediyorum. Birazda üşeniyorum verilerim silinecek diye

Evet olabilir Global ve Eu rom kurdum ikisindede f2fs formatını kabül etmedi. Gerçekten benide çok uğraştırdı hala daha bir başarıya ulaşamadım ama dolu tarafından bakmak gerekirsede bir tane hata bana birçok bilgi kattı. Farklı bir cevap gelene kadar farklı bir makale v.b şey bulana kadar şimdilik durucam umarım bu forumda derdimize derman olabilicek bir kişi çıkar. Sizede ayrıca teşekkür ederim.

Oyla:

dds25

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Lenovo K6 Note
Konular
11
Ne demek hocam,yardım etmek için varız.

Oyla:

İsmaillusul

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi 11T
Konular
8
Hala daha bir sonuca ulaşamadım şifre ekranını geçtim ama 0mb da kaldım yokmu yardım edebilecek arkadaşlar.

Oyla:

İsmaillusul

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi 11T
Konular
8
Hocam bu sorun romu flashladıktan sonra mı ortaya çıkıyor?
Hayır ilk önce root atmak için twrp flashladiktan sonra ilk recoverye girdiğimde karşılaştım şifre ve 0 MB sorunu önüme çıktı telefonu wipe ladim yine düzelmedi farkli twrp ler denedim yine başarıya ulaşamadım. Ve eu rom atıp şifre ekranını geçmeyi başardım. Ama 0mb sorunu hala daha var. Root v.b şeyler yapamıyorum.

Oyla:

dds25

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Lenovo K6 Note
Konular
11
Hayır ilk önce root atmak için twrp flashladiktan sonra ilk recoverye girdiğimde karşılaştım şifre ve 0 MB sorunu önüme çıktı telefonu wipe ladim yine düzelmedi farkli twrp ler denedim yine başarıya ulaşamadım. Ve eu rom atıp şifre ekranını geçmeyi başardım. Ama 0mb sorunu hala daha var. Root v.b şeyler yapamıyorum.
Eğer eu romdan başka rom kullanmak isterseniz belki düzelebilir.Lineageos gibi f2fs formatında çalışıyor o ama eu rom kullanmadığım için bilmiyorum hocam.

Oyla:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Magisk 18.1 flashlayip sistemi başlatıp magisk apk kurmayı denediniz mi? Bunun için sdcard yada otg gerekiyor yoksa edinin birisini deneyin

Oyla:
Üst Alt