Yardım Recovery şifre sorunu ve Dahili depolama (0mb) !

İsmaillusul

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi 11T
Konular
8
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
V10.0.4.0.OEGMIFH (MIUI10)
Telefon Modeli
Redmi 5 plus 64 GB
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar merhaba öncelikle şunu belirteyim benim amacım cihazıma root atmak. Hiç bir bilgiye dayanmadan tamamen internetden takip ettiğim ve bazı makaleler ile bu sorunları aşmaya çalıştım ama artık çarem kalmadı ve ne yapacağımı bilmediğim için sizlerden yardım istiyorum.

Adım adım gidecek olursak Bütün Driverlerım eksiksiz bir şekilde yüklü.

Dosyasını ADB ile flashladım bazı terimlere yabancıyım maruz görün.
Fastboot boot twrp.img Bu komotdan sonra beni TWRP recovery karşıladı ama şifre istedi ekran kilidimin şifresini yazmama rağmen başarısızlıkla sonuçlandı. Cancel deyip Recovery menüsüne geldim. Daha öncesinde telefonumun dahili hafızasına attığım Magisk-v18.1.rar dosyasını Yüklemek isterken birde ne göreyim Dahili depolama ve diğerleri (0mb) olarak gösteriyor. Daha sonra araştırmalarıma göre temizle bölümünden veriyi biçimlendirerek insanlar bu sorunu çözüyorlarmış bende denedim Sistemi yeniden başlatı seçmeyip tekrar install bölümünden depolama seçmek istediğimde 50 küsür GB olarak gördüm. Tekrar Bootloader ekranına dönüp sonrasında Twpr recovery ekranına geri döndüm magisk'i pc ile telefon hafızasına attıktan sonra yükledim ve Dalvik ve cache temizliklerini yapıp sistemi yeniden başlattım. Telefon açıldığında magisk'e ait hiçbir şey göremedim. Root checker. programları ile tarattığımda köke ait hiç bir şey bulunamadı. Yani root yoktu. Tekrar yüklemek üzere Fastboot boot twrp.img komutu ile Recovery'i başlattım veriyi biçimlendirmeme rağmen ve telefonumda şifre olmamasına rağmen bende şifre istedi ve cancel diyip install'a bastığımda yine herşey 0 mb olarak gözüktü. Ve cahilde birşey yapıp veri ve sistemi sildim. Ama sonuçlarını bilmiyordum. ve işletim sistemi tamamen silindi telefon boş bir kutu gibi kaldı ellerimde. Biraz araştırma yapıp buradan bu rom'u indirdim ve Recovery install seçeneği ile romu yükledim ve telefonumu başarıyla açtım kurulumunu tamamladım. Tekrar root atma işlemi için herşeyi yine en baştan defalarca denedim yine olmadı her defasında şifre ve 0 mb karşıma çıktı. Veriyi biçimlendirip pc üzerinden cihazıma supersu uygulamasını attıp Recoveryden installadım ve telefon sürekli Fastboot ekranında kaldı tekrar tekrar fastboot ekranı karşıma çıkmaya başladı açılmadı ve bende tekrar rom attım. Bir türlü root atamadım şu cihaza varsa bilgili bir insan bana yardımcı olabilirmi ne yapmam gerek bir türlü beceremedim şu işlemi. Bazı araştırmalarıma göre Costum rom önerileri var sanırım oda Recovery üzerinden yükleniyor. yeni bir maceraya atılmadan önce sizlerden yardım alayım dedim.

Ekleme denedim bununlada 0mb olarak gösteriyor silme işlemlerinide yaptım. içerisinde supersu ve magisk bulunuyor yüklemesini yaptım fakat yine herhangi bir etki göremedim.

Son düzenleme:

ysntsc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ysn
Cihazım
Poco F5
Meslek
Grafiker
Konular
25
0mb ile alakalı kendi cihazımda şunu gördüm, herhangi bir ( cihazın yüklü gelen uygulaması değil ) dosya yöneticisi uygulamasindan sdcard ve cihaz hafizasi içinde dosya taşıma ve kopyalama işlemi yaptığım zaman kopyalayacagim dosyanin boyutu örnek 4mb diyelim dosyayi kopyaladigim yerde 0 mb olarak gösteriyor. ama cihazın kendi dosya yöneticisini kullandığım zaman orjinal boyutlarinda kopyalama ve taşıma yapıyor sıkıntı olmuyor , bu bilgi işinize yarar mı bilmem ama işlem yaparken aklınızda bulunsun dosya kopyalama ve taşıma yaparken cihazin kendi dosya yöneticisini kullanın

Son düzenleme:
Oyla:

İsmaillusul

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi 11T
Konular
8
0mb ile alakalı kendi cihazımda şunu gördüm, herhangi bir dosya yöneticisi uygulamasindan sdcard ve cihaz hafizasi içinde dosya taşıma ve kopyalama işlemi yaptığım zaman dosyayi 0 mb olarak gösteriyor. ama cihazın kendi dosya yöneticisini kullandığım zaman orjinal boyutlarinda kopyalama ve taşıma yapıyor sıkıntı olmuyor , bu bilgi işinize yarar mı bilmem ama işlem yaparken aklınızda bulunsun dosya kopyalama ve taşıma yaparken cihazin kendi dosya yöneticisini kullanın

Twrp recovery ye girdiğimde beni password ekranı karşılıyor cancel deyip geçtiğimde dosya sistemini 0 mb olarak görüyor. görüntü bana ait değil.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

İsmaillusul

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi 11T
Konular
8
Oyla:

dds25

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Lenovo K6 Note
Konular
11
Bu işlemleri sürekli sürekli yaptım yinede bir faydası olmadı. Tamam ilk olarak şifre istemiyor ama rom atıp telefonu tekrar kurduktan sonra twrp girdiğimde yine şifre ve 0 mb diyor.
Hocam rom kurduktan sonra yeniden twrp flashlayın.

Oyla:

İsmaillusul

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi 11T
Konular
8
Hadi bu sefer olur belki.
Romu atıp Twrp tekrar flashladım ilk açılışta şifre istemedi ama yine 0 mb olarak gösterdi şimdi veriyi biçimlendirip sistemi yeniden başlatıyorum sonuçları yazıcam.

Düzeltme: Açılışta şifre istemiyor ama yine dahili depolama 0 mb olarak görüyor.

Oyla:

dds25

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Lenovo K6 Note
Konular
11
Romu atıp Twrp tekrar flashladım ilk açılışta şifre istemedi ama yine 0 mb olarak gösterdi şimdi veriyi biçimlendirip sistemi yeniden başlatıyorum sonuçları yazıcam.

Düzeltme: Açılışta şifre istemiyor ama yine dahili depolama 0 mb olarak görüyor.
Eğer istemiyorsa benim dediğim gibi yapın hocam ben de ne yapsam olmamıştı bunu yaptım oldu.

Oyla:
Üst Alt