Soru Raven UI ne kadar güvenilir?

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
xiaomi.eu 14.0.3 Global
Telefon Modeli
Redmi Note 11
Bootloader Kilidi
Açık
Herkese selamlar. Raven ui son zamanlarda çok gördüğüm bir yazılım olmaya başladı.. Özellikle kurulum videoları çok sık karşıma çıkmaya başladı. Tabii merak edip biraz araştırdım bende. Xiaomi.eu'dan aldıkları yazılımın üstünde geliştirme yapıyorlarmış ve normal miui arayüzüne kıyasla daha çok geliştirilmiş, özellikle arayüz konusunda ve bize her konuda özelleştirme hatta en ince ayrıntılara kadar özelleştirme yapma şansı sağlıyor ve videolarda gördüğüm kadarıyla bellek kullanımını oldukça aşağı seviyeye düşürmüşler ve bu da takılma, donma gibi sorunların önüne geçmiş. Bu yazılımın arayüzü oldukça güzel ve kurmak ve kurmamak arasında kaldım. Çünkü bu yazılımın güvenilirliğini bilmiyorum. Sonuçta internet üzerinden alışveriş yaparken kart bilgilerimizi giriyoruz, bankacılık uygulamalarına giriş yapıyoruz, özel mesajlar, dosya, belge, fotoğraflarımız oluyor hepimizin. İnternette araştırdım ve bu konuda bir yazı göremedim. Bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim. Hem biz öğreniriz, hem de bu mesajlar burada kalacağı için benimle aynı kararsızlığa düşen insanlar da okumuş olurlar. İlgi ve alakanız için şimdiden teşekkürler. İyi forumlar.

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Merhaba hocam Şahsi düşüncem olarak Custom romlarda hiç bir sıkıntı görmedim ama güvenilir mi Hayır çünkü Sizin bizim gibi insanlar yapıp yapıp piyasa sürüyor ama Ben hiç bir problemle karşılaşmadım karar sizin

Oyla:

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Merhaba hocam Şahsi düşüncem olarak Custom romlarda hiç bir sıkıntı görmedim ama güvenilir mi Hayır çünkü Sizin bizim gibi insanlar yapıp yapıp piyasa sürüyor ama Ben hiç bir problemle karşılaşmadım karar sizin
Mantıklı düşünürsek biz custom rom kurarken bilgilerimizin başka şirketlere parayla satılma riskini göze alıyoruz. En basiti eu romda bile bu riski göze alıyoruz. Nedendir bilmem ama raven ui, miui sr, miui vn edition gibi miui tabanlı custom romlar benim aklıma bu düşünceyi sokuyor. Daha dün pixel experience denedim şimdiye kadar denediğim en hızlı arayüzdü fakat saf android olduğu için arayüz çok boş geldi. Kimisi pil için arayüz değişir, kimisi performans için ama ben arayüzü beni tatmin edicek bir arayüz aradığım için miui tabanlı rom arıyorum. Raven ui'deki arayüzün hızlılığı ve özelleştirme seçeneklerinden dolayı hoşuma gitti ve öncelikle güvenilirliğini sormak istedim. Fakat dediğiniz gibi bunu bilemeyiz ki bence de değil. Sonuçta sadece insanlar daha hızlı bir arayüz kullansınlar diye custom rom portlamıyorlar sadece işin içinde para da olması gerekiyor. Cevabınız için sağolun hocam.

Oyla:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Mantıklı düşünürsek biz custom rom kurarken bilgilerimizin başka şirketlere parayla satılma riskini göze alıyoruz. En basiti eu romda bile bu riski göze alıyoruz. Nedendir bilmem ama raven ui, miui sr, miui vn edition gibi miui tabanlı custom romlar benim aklıma bu düşünceyi sokuyor. Daha dün pixel experience denedim şimdiye kadar denediğim en hızlı arayüzdü fakat saf android olduğu için arayüz çok boş geldi. Kimisi pil için arayüz değişir, kimisi performans için ama ben arayüzü beni tatmin edicek bir arayüz aradığım için miui tabanlı rom arıyorum. Raven ui'deki arayüzün hızlılığı ve özelleştirme seçeneklerinden dolayı hoşuma gitti ve öncelikle güvenilirliğini sormak istedim. Fakat dediğiniz gibi bunu bilemeyiz ki bence de değil. Sonuçta sadece insanlar daha hızlı bir arayüz kullansınlar diye custom rom portlamıyorlar sadece işin içinde para da olması gerekiyor. Cevabınız için sağolun hocam.
Rica ederim hocam ben Şahsen Telefonum Poco F3 hızlı güçlü işlemci ve Çin Romundan baz alınarak Miui romları yapılsa bile Hızlı değil hocam Aosp romlar çok iyi hatta yakında Dubaiden Google Pixel telefon siparişi verdim gelmesini bekliyorum gelirse Direk ona geçiş yapıp F3 ü satacam hocam

Oyla:

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Rica ederim hocam ben Şahsen Telefonum Poco F3 hızlı güçlü işlemci ve Çin Romundan baz alınarak Miui romları yapılsa bile Hızlı değil hocam Aosp romlar çok iyi hatta yakında Dubaiden Google Pixel telefon siparişi verdim gelmesini bekliyorum gelirse Direk ona geçiş yapıp F3 ü satacam hocam
Hocam google bu konuda çok başarılı. Pixel arayüzü çok hızlı bir arayüz saf android olduğu için ki pixelden alınan romlar başka cihazlara portlandığında bile bu performans kaybedilmiyor. Şimdi bunu günümüzde çok yetersiz kalan telefonlara kursak telefonu ilk günki gibi yapıyor. Arayüze takılmayacak insanların aosp roma geçmesi en doğrusu.

Oyla:
Üst Alt