Rehber Quallcom İşlemci Cihazlarda VoLte-VoWifi PDC programı ile etkinleştirme

memocaan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Dediklerinizi yaptım vowifi açılıyor fakat telefonu yeniden başlattıktan sonra resimdeki sub1 tekrar inactive oluyor ve vowifi aktif olmuyor . Turkey-volte yazan yazıyı da remove yaptım . Ayrıca bende test yazmıyor hiçbir yerde . Miui eu rom kullanıyorum. Cihaz mi9t

Bu durumu nasıl düzeltirim ?

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Aslında cevap da orda duruyor. Row commerical aktif olmuş row commerical da silin(remove) tekrar sub 0 aktif edin böyle durumlarda karşılaşabilecekler için çok güzel bir örnek olmuş teşekkür ederim. İşlem sonunda telefonu bir kere yeniden başlatıp bakın wowifi aktif değilse bir alt satırı kontrol edip silmek çözümü bu dosya değil mbn dosyasının açılmış halı olması gerek rootsuz yapılabilen mi modelleri var ancak mi 8 de bu dosyayı ancak böyle açtım ben kolay gelsin sorun olursa yazın çözüm bulalım. Efs yedeği almadan işlem yapan kullanıcılar üzülmesin mi flastan rom flshlayinca orjinale geri dönüyor.bazen eu güncellemeleri ile de tr bandı geri geliyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Paylaşım için teşekkürler hocam.
Türk Telekom, Volte yi sadece faturalı hatlara, Vowifi yi ise hiç vermiyor.Xiaomi cihazları aktif ettirmek sinir krizine dönüşüyor. Müşteri temsilcisi Volte ve Vowifi hayatında ilk defa duyuyor :@
Türk telekom için bol internet paketleri verip böyle teknolojileri aktif etmemesi üzücü alt yapısını ileride günceller belki müşteri temsilcileri tüm operatorlerde hatta tüm telefonla ulaştığınız servislerde(banka ürün garantisi vs.) çok da iç açıcı değil çalışanlara eğitim verilmiyor sadece belli başlı şeyler gösteriliyor düzgün diksiyon bir yere kadar önemli ama bilgili de olmasını beklemek hakkımız ama bu ülkede verilen ücretler ile bunları beklemek ne kadar doğru orası siyasete girer form konusu değil başka formlarda görüşmek üzere :)

Son düzenleme:

lolman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hulya
Cihazım
mi 8 se
Konular
15
Teşekkür ederim . Bu sefer oldu. Yalnız ben Turkey-Volte yazan yeri active yapıp Row commerical Sildim sorunsuz çalışıyor şu anda . Sanırım forumdaki en kolay yöntem sizinkisi

Yeni rom yüklediğimizde tekrar aynı işlemi yapmaya gerek var mı ? Yoksa efs'ye mi gömülüyor bu işlemler ?

Son düzenleme:

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Türk telekom için bol internet paketleri verip böyle teknolojileri aktif etmemesi üzücü alt yapısını ileride günceller belki müşteri temsilcileri tüm operatorlerde hatta tüm telefonla ulaştığınız servislerde(banka ürün garantisi vs.) çok da iç açıcı değil çalışanlara eğitim verilmiyor sadece belli başlı şeyler gösteriliyor düzgün diksiyon bir yere kadar önemli ama bilgili de olmasını beklemek hakkımız ama bu ülkede verilen ücretler ile bunları beklemek ne kadar doğru orası siyasete girer form konusu değil başka formlarda görüşmek üzere :)
Üstadım bizim yaşadığımız tüm sorunların sebebi, eğitim ve emeğin hak ettiği yerde olmaması.Dediğiniz gibi konu kapandi. Yes~~ :-x

ibrahimseyda

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
mi 8
Meslek
eczacı
Konular
6
Öncelikle telefonunuz Rootlu, usb hata ayıklama açık, Bilgisayarınız sürücü imza zorlaması kapalı olmalı (EFS yedeği almayı unutmayın)
Bunu sağlamak için CMD yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki kodu giriniz. Bilgisayarınızı yeniden başlatınız,
Kod:
bcdedit.exe /set nointegritychecks on
Masaüstü sağ alt tarafta sınama modu yazısını görüyor iseniz işlemlere devam edin.
linkten sürücüyü indirip kurun.
ben işlemleri (bu versiyon ile yaptım çalışmayanlar için tüm versiyonlar ) programı kurun.
komut satırında adb penceresi açıp sırası ile komutları girin
Kod:
adb devices
adb shell
su
setprop sys.usb.config diag,serial_cdev,rmnet,adb

komut satırı bu şekilde gözüküyorsa pdc programını YÖNETİCİ olarak çalıştırın.

aktive olarak gözüken operatörünüz üzerine sağ tıklayıp deaktive sub0 sub1 yapın
DT_Greece bulup setselectedconfig sub0 sub1 yapın pending yazılarını gördükten sonra aşağıda bulunan aktivate basın.
Önce gözüken Turkey-Volte üzerine tıklayıp Remove yapın listede gözükmüyor ise işlem tamamlanmıştır.

İşlemleri Mi 8 eu 9.9.3 yüklü vodafone hatlı cihazda yaptım. Diğer operatörler için çok farklı olacağını sanmam.
Not: Kendi operatör tanımınızı silmezseniz cihazı yeniden başlattığınız da eski haline dönüyor.
PCyi eski haline getirmek için
Kod:
bcdedit.exe /set nointegritychecks off
cmd yönetici olarak başlatıp girin.
hocam sanıyorum minik bir karışıklık olmuş qcom 1.1 için yönlendirilen link ile qpst için yönlendirilen link çaprazlama olmuş, yani biri diğerine yönlendiriyor. konu için teşekkürler emeğinize sağlık

memocaan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Teşekkür ederim . Bu sefer oldu. Yalnız ben Turkey-Volte yazan yeri active yapıp Row commerical Sildim sorunsuz çalışıyor şu anda . Sanırım forumdaki en kolay yöntem sizinkisi

Yeni rom yüklediğimizde tekrar aynı işlemi yapmaya gerek var mı ? Yoksa efs'ye mi gömülüyor bu işlemler ?
Bundan önceki iki eu beta güncellemesinde gitmemişti ama şimdi işlem gitmiş bende tekrar aktif edeceğim en sağlıklısı her güncelleme den sonra kontrol etmek efs icine gömüyor ancak romlar bu dosya değiştirebiliyor anladığım kadarı ile IMEI gibi zor erişilebilen birşey değil

lolman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hulya
Cihazım
mi 8 se
Konular
15
ben şimdi tekrar rom kurdum gitmedi bende aynı duruyor . Sanırım efs kaydına gömülüyor bu

memocaan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8
Konular
1
ben şimdi tekrar rom kurdum gitmedi bende aynı duruyor . Sanırım efs kaydına gömülüyor bu
Bende öyle düşünmüştüm. Ancak şuan EU güncellemesinden sonra tekrar yapıyorum işlemi hangi durumlarda eski haline döndüğünü tam anlamadım. Flash tool ile rom kurunca kesin eski haline dönüyor onu denedim. Bu konuda geri dönüş sağlanırsa konuya eklerim.

lolman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hulya
Cihazım
mi 8 se
Konular
15
ben bütün işlemlerimi twrpden yapıyorum

memocaan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8
Konular
1
hocam sanıyorum minik bir karışıklık olmuş qcom 1.1 için yönlendirilen link ile qpst için yönlendirilen link çaprazlama olmuş, yani biri diğerine yönlendiriyor. konu için teşekkürler emeğinize sağlık
Hocam konuyu düzenledim sağolun linkleri ayrı ayrı toplayıp yapınca işler karışmış QPST ve driver önceki versiyonu win 10 da kurulumu karışıktı aslında konuyu açtım ama pcleri bozulursa insanların diye düşünmüştüm şimdi o sorun yok daha kolay.

ben bütün işlemlerimi twrpden yapıyorum
Ben bu güncellmeyi pcden indirip Twrp ile flashlamıştım. İlginç ama çözülmeyecek sorun değil. Biraz daha kurcalar bulurum.

enginbaba94

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Engin
Cihazım
Mi Max 3
Konular
14
Hocam konuyu düzenledim sağolun linkleri ayrı ayrı toplayıp yapınca işler karışmış QPST ve driver önceki versiyonu win 10 da kurulumu karışıktı aslında konuyu açtım ama pcleri bozulursa insanların diye düşünmüştüm şimdi o sorun yok daha kolay.

Ben bu güncellmeyi pcden indirip Twrp ile flashlamıştım. İlginç ama çözülmeyecek sorun değil. Biraz daha kurcalar bulurum.

Ben güncelleme yaptım vowifi calısıyor halen

Üst Alt