Rehber Quallcom İşlemci Cihazlarda Turkcell VoLte-VoWifi-ViLte Etkinleştirme

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Büyüksün mmengi sayende TT kullanıcıları vowifinin nimetlerinden faydalanacak :)
Sim kartınızı Türk Telekom'un desteklediği bir cihaza takıp ( Wowifi için tek Xiaomi cihaz olarak Note 8 in desteği zaten var) WİFİ ARAMA yazarak 5555 e mesaj atınca Wowifi yi aktif edebilirsiniz. Dediğiniz yöntemi denemek isteyen eğer cihazı rootlu değilse ne yapacak ?

mahmutuslu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
MI 6
Konular
3
Sim kartınızı Türk Telekom'un desteklediği bir cihaza takıp ( Wowifi için tek Xiaomi cihaz olarak Note 8 in desteği zaten var) WİFİ ARAMA yazarak 5555 e mesaj atınca Wowifi yi aktif edebilirsiniz. Dediğiniz yöntemi denemek isteyen eğer cihazı rootlu değilse ne yapacak ?

Beklemekten başka çare yok zaten biz rootlu cihazlar için konuşuyoruz bu yöntemi

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Beklemekten başka çare yok zaten biz rootlu cihazlar için konuşuyoruz bu yöntemi
Bende diyorum ki beklemesine gerek yok. Türk telekom daha evvel wowifi hizmeti vermiyordu ( belki yönteminiz o zaman işe yarayabilirdi ) ama şimdi veriyor. Dediğim şekilde herkes wowifiyi aktif edebilir. Sizin dediğiniz yöntemi kullanmak isteyenlerin tercihine de saygı duyarım ama bence gereksiz.
İşin gerçeği bayon gibi bir usta bile hata aldıktan sonra ben en az üç kere düşünürüm.

mahmutuslu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
MI 6
Konular
3
Bende diyorum ki beklemesine gerek yok. Türk telekom daha evvel wowifi hizmeti vermiyordu ( belki yönteminiz o zaman işe yarayabilirdi ) ama şimdi veriyor. Dediğim şekilde herkes wowifiyi aktif edebilir. Sizin dediğiniz yöntemi kullanmak isteyenlerin tercihine de saygı duyarım ama bence gereksiz.
İşin gerçeği bayon gibi bir usta bile hata aldıktan sonra ben en az üç kere düşünürüm.

Tamam o zaman konu sahibi ne söyleyelim bu yöntem gereksiz kaldırsın sizin dediğiniz yöntemle herkes kullansın

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Hocam şunu deneyin sadece nv\item_files\data\wlan_config sadece bunun içerisindekini silip indirdiğiniz efs dekini atın sadece bakalım ne olacak bu arada hattın vowifisi uyumlu bir cihazda açık kontrol ettiniz mi ?
bayon verdiğim dosyalar mi note 10 pro ya ait ttelekom dosyaları size uyum sağlamadı sanırım. Elde zaten TT için kaynak yok 1-2 model dışında. Yukarıdaki yöntemde işe yaramazsa fazla bir seçenek kalmıyor görünüyor.

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
bayon verdiğim dosyalar mi note 10 pro ya ait ttelekom dosyaları size uyum sağlamadı sanırım. Elde zaten TT için kaynak yok 1-2 model dışında. Yukarıdaki yöntemde işe yaramazsa fazla bir seçenek kalmıyor görünüyor.
Evet hocam sanırım öyle ama kuzenimin Redmi s2 telefonu bu cumartesi boşa çıkacak tabi kilit açıp bekleyip birde onun dosyalarını almayı düşünüyorum çünkü onun telefonuna taktığımda kendiliğinden iki özellikte geliyor. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam şunu deneyin sadece nv\item_files\data\wlan_config sadece bunun içerisindekini silip indirdiğiniz efs dekini atın sadece bakalım ne olacak bu arada hattın vowifisi uyumlu bir cihazda açık kontrol ettiniz mi ?
evet hocam hattım volte vowifi acık redmi s2 telefonunda geliyor simgeler. Şimdi sizin dediğiniz dosyayı attım maalesef gelmedi birde volte etkin hale gelecek şekilde birşeyler yapıp bu dediğiniz dosyayı yeniden atıcam gelirse sizi bilgilendiririm size de çok teşekkür ederim.

maalesef benim telefonum mi mix ve benim telefonumun modem dosyasında turktelekom ile uyumlu volte ve vowifi dosyaları yok bizde güncel telefonlarda ki dosyaları bu şekilde modem dosyasına entegre ederek kullanıyorduk. Zamanında Turkcell hattımda yine bu şekilde bu özellikleri kullanabiliyordum. Telefon değiştireceğim Mi mix 4ü beklediğim için şuan bu yöntemle idare etmeye çalışıyorum. Mesleğim gereği sürekli yurt dışında bulunduğum için bu özellik için çok uğraşıyorum yoksa değmez yani bu kadar heralde :)

Son düzenleme:

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Evet hocam sanırım öyle ama kuzenimin Redmi s2 telefonu bu cumartesi boşa çıkacak tabi kilit açıp bekleyip birde onun dosyalarını almayı düşünüyorum çünkü onun telefonuna taktığımda kendiliğinden iki özellikte geliyor. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

evet hocam hattım volte vowifi acık redmi s2 telefonunda geliyor simgeler. Şimdi sizin dediğiniz dosyayı attım maalesef gelmedi birde volte etkin hale gelecek şekilde birşeyler yapıp bu dediğiniz dosyayı yeniden atıcam gelirse sizi bilgilendiririm size de çok teşekkür ederim.

maalesef benim telefonum mi mix ve benim telefonumun modem dosyasında turktelekom ile uyumlu volte ve vowifi dosyaları yok bizde güncel telefonlarda ki dosyaları bu şekilde modem dosyasına entegre ederek kullanıyorduk. Zamanında Turkcell hattımda yine bu şekilde bu özellikleri kullanabiliyordum. Telefon değiştireceğim Mi mix 4ü beklediğim için şuan bu yöntemle idare etmeye çalışıyorum. Mesleğim gereği sürekli yurt dışında bulunduğum için bu özellik için çok uğraşıyorum yoksa değmez yani bu kadar heralde :)
Telefonunuzun mi mix olduğunu yeni fark ettim. Cihazınız eski EFS dosya sistemine sahip olduğundan üzgünüm bu dosyalar sizde çalışmayacaktır.

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Telefonunuzun mi mix olduğunu yeni fark ettim. Cihazınız eski EFS dosya sistemine sahip olduğundan üzgünüm bu dosyalar sizde çalışmayacaktır.
peki bir çözümü çaresi var mı hocam ?

samettoker

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Narkoz
Konular
1
Bu tool u denermisiniz hocam sim1 için geçerli. Cihaz Rootlu ve adb sürücüleri pc de yüklü olmalıdır.
EFS Yedeğinizi Almayı Unutmayın
mmengi beyin ellerine sağlık, paylaştığı Sim1 dosyasına Sim2 dosyası da eklendi.
Türk Telekom hatlı yeni nesil Xiaomi telefonlarda
(Snapdragon 636, 660, 710, 835, 845, 855...
işlemcili olan modellerin çoğunda)
Wi-Fi araması aktif etmek için
Sim1 ve Sim2 VoWiFi EFS dosyası ektedir.
İndirerek install CMD dosyasını çalıştırın ve rootlu telefondan root izni verin.
Not:
Cihaz rootlu ve adb sürücüleri pc de yüklü olmalıdır.
ℹ TWRP Backup menüsü
EFS Yedeğinizi Almayı Unutmayın!

Ekli dosyalar

• TURKTELEKOM_VoWiFi_Sim1_Sim2.zip
    1,1 MB · Görüntüleme: 282
Son düzenleme:

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
mmengi beyin ellerine sağlık, paylaştığı Sim1 dosyasına Sim2 dosyası da eklendi.
Türk Telekom hatlı yeni nesil Xiaomi telefonlarda Wi-Fi araması aktif etmek için
Sim1 ve Sim2 VoWiFi EFS dosyası ektedir.
İndirerek install CMD dosyasını çalıştırın ve rootlu telefondan root izni verin
Not:
Cihaz rootlu ve adb sürücüleri pc de yüklü olmalıdır.
ℹ TWRP Backup menüsü
EFS Yedeğinizi Almayı Unutmayın!
Mi mix cihazım da aktif etmedi ama Redmi note 7 de vowifi simgesi geliyor aktif kullanılıyor fakat wifi ye bağlı olmayınca arama yapılmıyor yani volte kullanılmıyor 3g ye almam gerekiyor sebekeyi

Üst Alt