Rehber Quallcom İşlemci Cihazlarda Turkcell VoLte-VoWifi-ViLte Etkinleştirme

nobrain

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet D.
Cihazım
OnePlus 3
Konular
0
kullandığınız telefon modeli ile ilgili inanın bilgim yok. Bende yada bu aktifleştirmeyi yapan arkadaşlarda böyle bir sıkıntı çıkmadı. Sizin telefonda nasıl oluyor bilmiyorum ama güncel firmware kurulabiliyormu rom haricinde. Yada orjinal kullandığınız romu tekrar kurmayı deneyebilirsiniz.

Bizdeki OxygenOS sizdeki MIUI gibi orijinal yazılım zaten. Bu akşam güncelleme geldi kurdum beklemedeyim şu an.

nobrain ims protokellerini sadece ipv6 olarak denermisin

APN ayarlarını sıfırladığımdan beri kopmalar iyice azaldı bir kez gördüm koptuğunu bu zamana kadar. Ancak wifi çekim gücüne çok duyarlı wifi 2-3 dişe düşünce hemen ya volteye ya da normal aramaya düşüyor.

Cevap veren arkadaşlar teşekkürler yardımlarınız için.
[doublepost=1528968793,1528968468][/doublepost]Bir de ROMda VoLTE ve VoWiFi ayarlarını bulamayan arkadaşlar Magisk den VoEnabler modülünü yüklerseniz kolayca açabilirsiniz desteği.

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Mi5 için deneme yaptım vowifi çalıştı. Denediğim rom aex nougat official. Vilte bu romda çalışmıyor. Denediğim Oreo romlarda vowifi malesef çalışmadı ama vilte çalışıyor çoğunda.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Son düzenleme:

mahmutuslu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
MI 6
Konular
3
Arkadaşlar imei atılmış cihazlarda bu işlem işe yarıyor mu ?

dıbı dıb tıs

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
i.k
Cihazım
mi max 2
Konular
14
Mi5 için deneme yaptım vowifi çalıştı. Denediğim rom aex nougat official. Vilte bu romda çalışmıyor. Denediğim Oreo romlarda vowifi malesef çalışmadı ama vilte çalışıyor çoğunda.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Hocam epeydir miui kullanıyorum.Wifiya bagliyken sinyalde 4G yazıyordu bugün telefon bilgilerinden baktım meğerse vowifi kullanıyormuş.Sadece bildirim olarak cikmiyor hicbiyerde.miuidede calisior yani.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Hocam epeydir miui kullanıyorum.Wifiya bagliyken sinyalde 4G yazıyordu bugün telefon bilgilerinden baktım meğerse vowifi kullanıyormuş.Sadece bildirim olarak cikmiyor hicbiyerde.miuidede calisior yani

vayy güzel gelişme. uçak moduna alıp denedin mi arama yapmayı.

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Note 5 pro yada redmi 5 plus dosyalarını ekleyebilecek var mı?

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Edindiğimiz tecrübeyle Efs dosyaları telefona göre değişmiyor, verdiğim efs ile bir çok farklı model hatta farklı markalarla çalışıyor. Önemli olan kurduğunuz romun desteklemesi gerekiyor bu teknolojileri.

efekentli95

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Mi5
Konular
0
Hocam öncelikle elinize, kolunuza, emeğinize sağlık.
Yaklaşık 1-1.5 aydır kullanıyorum. Ancak bugüne kısmetmiş yazmak.
Telefonum Mİ5. Daha önce zuperm hocamızın dediklerini yapmıştım ancak VoLTE gelsede arama yapamıyordum. Şimdi ise hem VoLTE hem görüntülü arama yapabiliyorum.
Bu arada telefonum rootlu değil.
Samsung telefondan VoLTE kaydı yaptım. Ims kaydı yaptım.
Qpst'nin 2.7.441 sürümünü kullandım. Efs Explorer da bulunan aynı isimli dosyaları sildim ve sizin dosyaları sürükleyip attım.
Telefonu yeniden başlattım ve oldu yani artık VoLTEyi kullanabiliyorum.

Tek sıkıntı VoLTE bazen gidebiliyor ve 4G çektiği halde geri gelmiyor ancak uçak moduna alıp tekrar açtığımda geliyor VoLTE.
Ayrıca Turkcell arama veya SMS ten sonra kullanım bilgisi gönderdiğinde hat 3G ye düşüyor ve tekrar 4G ye çıkıyor. Samsunglarda da bu olayı gördüm. Sanırım bütün telefonlarda böyle.
Son olarak da normal arama yaptığımda bazen konuşurken 4-5 dakikadan sonra hat 3G ye düşebiliyor. Bunun dışında bir sıkıntı yok.
Tekrardan teşekkür ederim, kolay gelsin.

Üst Alt