İnceleme Qin 1s 4G

MOISHY7161

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
moishy
Cihazım
oneplus
Konular
0
Tasarımının şıklığıyla gözleri üzerine çeken Qin Ai Phone 'nu arkadaşım vasıtasıyla getirterek deneyimlemiş bulunmaktayım.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Cihaz üzerinde android tabanlı Mocor5 ui bulunmakta aynı zamanda üçüncü parti uygulamalara kapalı bir işletim sistemi olarak tasarlanmış ve ota üzerinden güncellemeler sunuluyor. Çince ve ingilizce dilleri bulunmasına rağmen ingilizce olarak zorlanmadan kullanabilirsiniz ancak klavye uygulamasını sadece T9 olarak tasarlamışlar, bu yüzden rahat rahat mesajlaşmayı unutmanız gerekiyor eğer kendi klavye uygulamasından T9 desteğini kaldırma seçeneği gelmez ise.

Fastboot ve Recovery 'e nasıl girilir bulamadım çünkü hiç bir yerde doğru düzgün kaynak bulunamıyor. Fakat " *#*#83781#*#* " komutunun ardından Settings/About phone/Build Number'e tıklayarak geliştirici seçeneklerini açıp bilgisayardan iroot programının uzantılarından olan uygulama yükleme programı yardımıyla whatsapp.apk 'yı yükleyebildim. Whatsapp 'ı kullanım noktasında bir miktar zorluk çekilinebiliniyor ama mouse desteğine alışılınca kullanılmayacak kadar kötü gözükmüyor. Ayrıca whatsapp ile beraber cihazın gps 'inin sadece stock uygulamalarda çalıştığını farkettim, yine başka bir cihazdaki wechat üzerinden qr kodu kullanarak telefonu uygulamaya bağlayıp cihazın konumunu wechat üzerinden görebiliyorsunuz.

Sync Assistant uygulaması ile rehberinizi aktarmak istediğiniz eski android telefonunuza qr kodu okuturak DuoqinAssistant uygulamasını yükleyip rehberinizi Qin 1s 'e rahatlıkla eşitleyebilirsiniz.

Ayrıca Fm radyo, internet radyosu olarak ve hava durumu uygulaması ülkemiz illerini desteklemeyerek karşımıza çıkıyor. Cihaz genel itibariyle alınabilir ama ya klavyeye türkçe t9 eklenmeli ya da t9'suz klavye bulunmalı. Klavyeyi sorun etmezseniz alınabilir bir cihaz bence.

Edit -1:

Klavye sorununu ekteki apk ile çözüme kavuşturdum, artık sadece ingilizce t9 veya t9'u kapatıp kullanılabiliniyor. Bunun için ekteki uygulamayı yükleyip ardından, settings/apps/running/ bölümünden çince karakterli uygulamayı bulmamız ve FlylME kısmından settings 'e girip; Traditional T9 'u işaretleyip çince karakterin tikini kaldırmamız gerekiyor.

Edit -2:

I found another way to install applications without using the Iroot program because iroot was installing unnecessary applications on the phone. Run with adb ( you can reach) can be installed much more than a simple application form. After installing the program C: \ adb_run \ app folder, we want to install the phone to the application, then we run C: \ adb_run \ bin \ adb_run.bat 11 (Install / Uninstall Android App (APK)) and press enter key. From the pop-up window, type 2 (Install APK) and enter enter, and from the pop-up window, enter the number of applications we want to install and enter. Or manually to the C: \ adb_run \ app folder, throw the applications we want to install on the phone, then start cmd in the C: \ adb_run \ bin \ folderadb install -r C: \ adb_run \ app \ applicationname.apk the installation is provided.

Edit -3:

You can download the application and download the apk file. When I tried to install Yalp store and install applications from the application market, I failed, all applications should be installed from the computer.

Edit -4:

You can get rid of the t9 problem by installing qinpad-0.3.apk with the method in edit-3.
[/ QUOTE]

how did you do it? it didn't sucsess

osmangg

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Osman
Cihazım
Xioami Mi8 Lite
Konular
0
Ben bu cihaza kulaklık takamadım simgesi görünüyor fakat ses yok siz taktınızmı taktıysanız hangi kulaklık taktınızmı

Aynı sorun bendede var. Type c kulaklık taktigimda kulaklık simgesi çıkıyor ama ses gelmiyor. Siz bu sorunu çözebildiniz mi?

Ffrisby

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gökhan
Cihazım
G7
Konular
0
Bu telefonu satın alabileceğimiz bir yer yok mu ?

Naskoo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nasko
Cihazım
I phone 8plus
Konular
2
Tasarımının şıklığıyla gözleri üzerine çeken Qin Ai Phone 'nu arkadaşım vasıtasıyla getirterek deneyimlemiş bulunmaktayım.

Cihaz üzerinde android tabanlı Mocor5 ui bulunmakta aynı zamanda üçüncü parti uygulamalara kapalı bir işletim sistemi olarak tasarlanmış ve ota üzerinden güncellemeler sunuluyor. Çince ve ingilizce dilleri bulunmasına rağmen ingilizce olarak zorlanmadan kullanabilirsiniz ancak klavye uygulamasını sadece T9 olarak tasarlamışlar, bu yüzden rahat rahat mesajlaşmayı unutmanız gerekiyor eğer kendi klavye uygulamasından T9 desteğini kaldırma seçeneği gelmez ise.

Fastboot ve Recovery 'e nasıl girilir bulamadım çünkü hiç bir yerde doğru düzgün kaynak bulunamıyor. Fakat " *#*#83781#*#* " komutunun ardından Settings/About phone/Build Number'e tıklayarak geliştirici seçeneklerini açıp bilgisayardan iroot programının uzantılarından olan uygulama yükleme programı yardımıyla whatsapp.apk 'yı yükleyebildim. Whatsapp 'ı kullanım noktasında bir miktar zorluk çekilinebiliniyor ama mouse desteğine alışılınca kullanılmayacak kadar kötü gözükmüyor. Ayrıca whatsapp ile beraber cihazın gps 'inin sadece stock uygulamalarda çalıştığını farkettim, yine başka bir cihazdaki wechat üzerinden qr kodu kullanarak telefonu uygulamaya bağlayıp cihazın konumunu wechat üzerinden görebiliyorsunuz.

Sync Assistant uygulaması ile rehberinizi aktarmak istediğiniz eski android telefonunuza qr kodu okuturak DuoqinAssistant uygulamasını yükleyip rehberinizi Qin 1s 'e rahatlıkla eşitleyebilirsiniz.

Ayrıca Fm radyo, internet radyosu olarak ve hava durumu uygulaması ülkemiz illerini desteklemeyerek karşımıza çıkıyor. Cihaz genel itibariyle alınabilir ama ya klavyeye türkçe t9 eklenmeli ya da t9'suz klavye bulunmalı. Klavyeyi sorun etmezseniz alınabilir bir cihaz bence.

Edit -1:

Klavye sorununu ekteki apk ile çözüme kavuşturdum, artık sadece ingilizce t9 veya t9'u kapatıp kullanılabiliniyor. Bunun için ekteki uygulamayı yükleyip ardından, settings/apps/running/ bölümünden çince karakterli uygulamayı bulmamız ve FlylME kısmından settings 'e girip; Traditional T9 'u işaretleyip çince karakterin tikini kaldırmamız gerekiyor.

Edit -2:

İroot programını kullanmaya gerek kalmadan başka bir yöntemle uygulama yüklemeyi buldum zira iroot telefona gereksiz uygulamalar da kuruyordu. Adb Run ile ( ulaşabilirsiniz) çok daha basit bir şekilde uygulama kurulabilmektedir. Programı kurduktan sonra C:\adb_run\app klasörüne, telefona yüklemek istediğimiz uygulamaları atıyoruz ardından C:\adb_run\bin\adb_run.bat 'ı çalıştırıp 11 (Install/Uninstall Android App (APK)) yazıp enter tuşuna basıyoruz. Açılan pencereden 2 (Install APK) yazıp enter diyoruz ve açılan pencereden yüklemek istediğimiz uygulamanın sayısını yazıp enter diyip yüklüyoruz. Ya da manuel olarak C:\adb_run\app klasörüne, telefona yüklemek istediğimiz uygulamaları attıktan sonra C:\adb_run\bin\ klasöründe cmd yi başlatıp adb install -r C:\adb_run\app\uygulamaadı.apk diyerekte kurulum sağlanmakta.

Edit -3:

Xiaomi Qin1s.zip dosyasını indirip apk yukle.bat dosyasıyla hiç uğraşmadan çok daha basit şekilde uygulama yükleye bilirsiniz. Yalp store kurup uygulama marketinden uygulama yüklemeye çalıştığımda başarısız oldum, tüm uygulamalar bilgisayardan yüklenmeli.

Edit -4:

qinpad-0.3.apk uygulamasını edit-3 teki yöntem ile yükleyerek t9 sorunundan kurtulabilirsiniz.

Merhaba ben de bu cihazı sipariş ettim ve getirtiyorum askere gideceğim martta ama WhatsApp kurabilir miyim emin değilim bana destek olur musun

Üst Alt