İnceleme Qin 1s 4G

MOISHY7161

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
moishy
Cihazım
oneplus
Yaş
23
Konum
istanbul
Katılım
24 Kasım 2019
Konular
0
Mesajlar
1
Forum puanı
0
Puanları
1
Tasarımının şıklığıyla gözleri üzerine çeken Qin Ai Phone 'nu arkadaşım vasıtasıyla getirterek deneyimlemiş bulunmaktayım.

You must be registered for see images attach


Cihaz üzerinde android tabanlı Mocor5 ui bulunmakta aynı zamanda üçüncü parti uygulamalara kapalı bir işletim sistemi olarak tasarlanmış ve ota üzerinden güncellemeler sunuluyor. Çince ve ingilizce dilleri bulunmasına rağmen ingilizce olarak zorlanmadan kullanabilirsiniz ancak klavye uygulamasını sadece T9 olarak tasarlamışlar, bu yüzden rahat rahat mesajlaşmayı unutmanız gerekiyor eğer kendi klavye uygulamasından T9 desteğini kaldırma seçeneği gelmez ise.

Fastboot ve Recovery 'e nasıl girilir bulamadım çünkü hiç bir yerde doğru düzgün kaynak bulunamıyor. Fakat " *#*#83781#*#* " komutunun ardından Settings/About phone/Build Number'e tıklayarak geliştirici seçeneklerini açıp bilgisayardan iroot programının uzantılarından olan uygulama yükleme programı yardımıyla whatsapp.apk 'yı yükleyebildim. Whatsapp 'ı kullanım noktasında bir miktar zorluk çekilinebiliniyor ama mouse desteğine alışılınca kullanılmayacak kadar kötü gözükmüyor. Ayrıca whatsapp ile beraber cihazın gps 'inin sadece stock uygulamalarda çalıştığını farkettim, yine başka bir cihazdaki wechat üzerinden qr kodu kullanarak telefonu uygulamaya bağlayıp cihazın konumunu wechat üzerinden görebiliyorsunuz.

Sync Assistant uygulaması ile rehberinizi aktarmak istediğiniz eski android telefonunuza qr kodu okuturak DuoqinAssistant uygulamasını yükleyip rehberinizi Qin 1s 'e rahatlıkla eşitleyebilirsiniz.

Ayrıca Fm radyo, internet radyosu olarak ve hava durumu uygulaması ülkemiz illerini desteklemeyerek karşımıza çıkıyor. Cihaz genel itibariyle alınabilir ama ya klavyeye türkçe t9 eklenmeli ya da t9'suz klavye bulunmalı. Klavyeyi sorun etmezseniz alınabilir bir cihaz bence.


Edit -1:

Klavye sorununu ekteki apk ile çözüme kavuşturdum, artık sadece ingilizce t9 veya t9'u kapatıp kullanılabiliniyor. Bunun için ekteki uygulamayı yükleyip ardından, settings/apps/running/ bölümünden çince karakterli uygulamayı bulmamız ve FlylME kısmından settings 'e girip; Traditional T9 'u işaretleyip çince karakterin tikini kaldırmamız gerekiyor.

Edit -2:

I found another way to install applications without using the Iroot program because iroot was installing unnecessary applications on the phone. Run with adb ( you can reach) can be installed much more than a simple application form. After installing the program C: \ adb_run \ app folder, we want to install the phone to the application, then we run C: \ adb_run \ bin \ adb_run.bat 11 (Install / Uninstall Android App (APK)) and press enter key. From the pop-up window, type 2 (Install APK) and enter enter, and from the pop-up window, enter the number of applications we want to install and enter. Or manually to the C: \ adb_run \ app folder, throw the applications we want to install on the phone, then start cmd in the C: \ adb_run \ bin \ folderadb install -r C: \ adb_run \ app \ applicationname.apk the installation is provided.

Edit -3:

You can download the application and download the apk file. When I tried to install Yalp store and install applications from the application market, I failed, all applications should be installed from the computer.

Edit -4:

You can get rid of the t9 problem by installing qinpad-0.3.apk with the method in edit-3.
[/ QUOTE]

how did you do it? it didn't sucsess
You must be registered for see images attach
You must be registered for see images attach
 

osmangg

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Osman
Cihazım
Xioami Mi8 Lite
Yaş
25
Konum
Kocaeli
Katılım
27 Ekim 2019
Konular
0
Mesajlar
2
Forum puanı
0
Puanları
1
Ben bu cihaza kulaklık takamadım simgesi görünüyor fakat ses yok siz taktınızmı taktıysanız hangi kulaklık taktınızmı
Aynı sorun bendede var. Type c kulaklık taktigimda kulaklık simgesi çıkıyor ama ses gelmiyor. Siz bu sorunu çözebildiniz mi?
 

Ffrisby

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gökhan
Cihazım
G7
Yaş
28
Konum
Yozgat
Katılım
31 Ekim 2019
Konular
0
Mesajlar
1
Forum puanı
0
Puanları
1
Bu telefonu satın alabileceğimiz bir yer yok mu ?
 
Üst Alt