İnceleme Qin 1s 4G

emefay

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet Fatih
Cihazım
Oneplus 6t
Meslek
Komiser yardımcısı
Konular
0
Hangi aşamada kaldınız hocam?
Hocam merhabalar. Ben akademi ogrencisiyim. Pazar gününe kadar halletmem lazım. Ama beceremedim. Size ulaşabileceğim bir yer var mi? Instagram telefon numarası vb her şey olur. Yardım edin :(

Blaster

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Umut Özdamar
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
0
Merhaba ben bu cihazdan satın almak istiyorum acaba Türkiye'de çift hat kayıtlı satan varmı askere gideceğim için böyle bir telefon bakıyorumda.

gcb1903

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
5
Bu cihazı Türkiye'den alma şansımız yok mu?

Axxx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Guncelleme
Cihazım
Mi 9t
Konular
1
WhatsApp zip atarmisiniz

Nam-ı Değer Xiaomici

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
İPhone 11ProMax
Konular
1
Tasarımının şıklığıyla gözleri üzerine çeken Qin Ai Phone 'nu arkadaşım vasıtasıyla getirterek deneyimlemiş bulunmaktayım.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Cihaz üzerinde android tabanlı Mocor5 ui bulunmakta aynı zamanda üçüncü parti uygulamalara kapalı bir işletim sistemi olarak tasarlanmış ve ota üzerinden güncellemeler sunuluyor. Çince ve ingilizce dilleri bulunmasına rağmen ingilizce olarak zorlanmadan kullanabilirsiniz ancak klavye uygulamasını sadece T9 olarak tasarlamışlar, bu yüzden rahat rahat mesajlaşmayı unutmanız gerekiyor eğer kendi klavye uygulamasından T9 desteğini kaldırma seçeneği gelmez ise.

Fastboot ve Recovery 'e nasıl girilir bulamadım çünkü hiç bir yerde doğru düzgün kaynak bulunamıyor. Fakat " *#*#83781#*#* " komutunun ardından Settings/About phone/Build Number'e tıklayarak geliştirici seçeneklerini açıp bilgisayardan iroot programının uzantılarından olan uygulama yükleme programı yardımıyla whatsapp.apk 'yı yükleyebildim. Whatsapp 'ı kullanım noktasında bir miktar zorluk çekilinebiliniyor ama mouse desteğine alışılınca kullanılmayacak kadar kötü gözükmüyor. Ayrıca whatsapp ile beraber cihazın gps 'inin sadece stock uygulamalarda çalıştığını farkettim, yine başka bir cihazdaki wechat üzerinden qr kodu kullanarak telefonu uygulamaya bağlayıp cihazın konumunu wechat üzerinden görebiliyorsunuz.

Sync Assistant uygulaması ile rehberinizi aktarmak istediğiniz eski android telefonunuza qr kodu okuturak DuoqinAssistant uygulamasını yükleyip rehberinizi Qin 1s 'e rahatlıkla eşitleyebilirsiniz.

Ayrıca Fm radyo, internet radyosu olarak ve hava durumu uygulaması ülkemiz illerini desteklemeyerek karşımıza çıkıyor. Cihaz genel itibariyle alınabilir ama ya klavyeye türkçe t9 eklenmeli ya da t9'suz klavye bulunmalı. Klavyeyi sorun etmezseniz alınabilir bir cihaz bence.

Edit -1:

Klavye sorununu ekteki apk ile çözüme kavuşturdum, artık sadece ingilizce t9 veya t9'u kapatıp kullanılabiliniyor. Bunun için ekteki uygulamayı yükleyip ardından, settings/apps/running/ bölümünden çince karakterli uygulamayı bulmamız ve FlylME kısmından settings 'e girip; Traditional T9 'u işaretleyip çince karakterin tikini kaldırmamız gerekiyor.

Edit -2:

İroot programını kullanmaya gerek kalmadan başka bir yöntemle uygulama yüklemeyi buldum zira iroot telefona gereksiz uygulamalar da kuruyordu. Adb Run ile ( ulaşabilirsiniz) çok daha basit bir şekilde uygulama kurulabilmektedir. Programı kurduktan sonra C:\adb_run\app klasörüne, telefona yüklemek istediğimiz uygulamaları atıyoruz ardından C:\adb_run\bin\adb_run.bat 'ı çalıştırıp 11 (Install/Uninstall Android App (APK)) yazıp enter tuşuna basıyoruz. Açılan pencereden 2 (Install APK) yazıp enter diyoruz ve açılan pencereden yüklemek istediğimiz uygulamanın sayısını yazıp enter diyip yüklüyoruz. Ya da manuel olarak C:\adb_run\app klasörüne, telefona yüklemek istediğimiz uygulamaları attıktan sonra C:\adb_run\bin\ klasöründe cmd yi başlatıp adb install -r C:\adb_run\app\uygulamaadı.apk diyerekte kurulum sağlanmakta.

Edit -3:

Xiaomi Qin1s.zip dosyasını indirip apk yukle.bat dosyasıyla hiç uğraşmadan çok daha basit şekilde uygulama yükleye bilirsiniz. Yalp store kurup uygulama marketinden uygulama yüklemeye çalıştığımda başarısız oldum, tüm uygulamalar bilgisayardan yüklenmeli.

Edit -4:

qinpad-0.3.apk uygulamasını edit-3 teki yöntem ile yükleyerek t9 sorunundan kurtulabilirsiniz.
Herşeye okey veriyor ama olmuyor aynı şey magisk root yaparkende geçerli fotoğrafı indirp bakmanızı tavsiye ederim

Ekli dosyalar

• 128722286_377432173543590_6195036032193503952_n.jpg
    128722286_377432173543590_6195036032193503952_n.jpg
    23 KB · Görüntüleme: 78

sanguchi

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Samsung
Konular
0
Arkadaşlar qin1 s e telegram yükleyebilen var mı?

sanguchi

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Samsung
Konular
0
Arkadaşlar çözümü buldum. Android 4.4.8 sürümüne kadar destekli bütün apk ları neredeyse Qin1S ile açabiliyorsunuz :) (telegram dahil)

Jjfgkij777

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emir
Cihazım
Hj
Konular
0
xiaomi Qin1s+ satan varmi

muraty96