Yardım Pubg Mobile

xottoman

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdurrahman
Cihazım
Mi 5S 64
Meslek
Öğrenci
Konular
30
Aşırı kasma sorunu yaşıyorum global betadayım deneyen oldu mu ? Adreno 530 SD 821 ile bu oyunun kasması neredeyse imkansız ayrıca oyunun yapımcıları çinli ve çinli telefonlara optimize edemeyip neden böyle sorunlar yaşıyoruz ki? LineageOS kurduğum zaman hiçbir uygulama ve oyun sorun çıkarmıyor...Miuidan vazgeçmek üzereyim. Xiaomi telefonlar her ne kadar donanımsal olarak güçlü görünse de bunu hissettirmekte geri kalıyor bence

Rmzn16

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yok
Cihazım
Mi mix
Konular
2
Senin mi 5s ile alakalı değil benim mi mix te asırı kasıyor 256gb alan 6gb ram 821 işlemci baktığında kasmaz diyorsun ama kasıyor sorun 3 aydır var belki yazılımsal bir sorun olabilir düzelten sorunu gideren varsa bizde yapalım

Oyla:

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Bu telefonu aldığım güne lânet olsun. O kadar pişmanım ki. Kasılma, donma, hayalet ekran, ısınma, parmak izi okuma yok yok maşallah. Bu da bir ders olsun bana. Öğrendikleri iki bilgi kırıntısı ile fanboyluk taslayanlarin kurbanı oldum. Kağıt üzerinde iyi bir telefon olabilir ama pratikte kesinlikle vasat bir telefon. Pubg oynamayı unutun bence.
Hocam bu cümlenizi açabilir misiniz?
Öğrendikleri iki bilgi kırıntısı ile fanboyluk taslayanlarin kurbanı oldum.

Oyla:

xottoman

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdurrahman
Cihazım
Mi 5S 64
Meslek
Öğrenci
Konular
30
Hocam bu cümlenizi açabilir misiniz?
Öğrendikleri iki bilgi kırıntısı ile fanboyluk taslayanlarin kurbanı oldum.
Ben açayım aynı şeyleri yaşıyoruz benim parmak izi sensörüm donanım testlerinde bile görünmüyor cihazı aldığım ilk gün parmak izi sensörü bozuldu ghostscreen oldu sesi çok kötü mi note 3 e bakarak söylüyorum fiyatı aynıydı. Çalışma hızını söylemiyorum bile ama artık alıştık ne yapalım tartışması bile artık umrumda değil

Oyla:

uydu2005

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uydu
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
7
Ben de acayim; ne yazık ki teknik bilgi sahibi olmayan birçok kişi sırf kağıt üzerindeki donanımlara bakarak bazı ürünlere gereğinden fazla değer yüklüyor, bazen de tam tersini yapıp o ürünü yerin dibine sokuyor. Benim telefonumda hayalet ekran var. Ghost screen uygulaması kapandigi an ekranda bozulmalar başlıyor. Uygulama açış hızı kendinden fiyat olarak çok daha aşağılarda olan telefonlardan geride. Birkaç uygulamayı aynı anda açtığımda telefon ısınıyor. Şarj olurken ısınıyor. Ses kalitesi iyi değil. Parmak izi okuma arızası bende olmadı ama bunu da yaşayan birçok kullanıcı var.
Bir sürü farklı rom denedim. Bazen ekranı bir dakika da açamıyorum. Parmak izi okuma kararsız.
Pubg oynamak istiyorum ama ne yaptimsa olmuyor. Bir sürü ayar, tavsiye, farklı rom, kernel programı denedim. Ama oyun yinede çok fazla kasıyor.
Markaya ve markayı övenlere güvenerek mibox Android TV ve powerbank de aldım. Powerbankten memnunum. Ama mibox da bana birçok problem yaşattı. Wifi ye baglanmiyordu. Saatlerce internette araştırma yapıp modem ayarlarından kanal değişikliğinden sonra asabildim problemi.
Demek istediğim ben bir ürün aldığımda o ürünün bana vadettiği herşeyi eksiksiz olarak yapmasını beklerim. Onun problemleri ile uğraşmak, performansını en üst seviyeye çıkarmak için günlerce araştırma yapmak istemem.
Eğer ben sadece konuşma watsapp internette gezinme gibi her sıradan telefonun yapabildiği şeyler için bir telefon satın almak istesem gider 600-700liraya kendini ispat etmiş markaların telefonlarını alırdım.
Benim şahsi fikrim, insanlar bazen gerçekleri kendinden bile saklar ve yanildigini kendine bile itiraf etmek istemez.
Ama ben yanıldım arkadaş
Hemde çok kötü yanıldım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada bir yanlış anlaşılmanin önüne geçmek isterim. Bu yazdıklarımı burada ki hiç kimseyi kast ederek söylemedim. Zaten telefonu aldığımda bu siteden haberim bile yoktu. Telefonla ilgili problemler yaşayınca bu forumu buldum. Forumdaki herkes elinden geldiğince birbirine yardımcı olmaya çalışıp üreticilerin eksikliklerini kapatmaya çalışıyor.

Oyla:

Robtics

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 5S
Konular
5
Telefonu 1 yildir kullaniyorum. Ghost screen, parmak izi falan hiçbir zaman sorun yaşamadim mükemmel bir telefondu. Ama artık vadesi doluyor son güncellemele iyice içine edildi eskiden 60 fps aldiğim oyunlarda artik 30 anca aliyorum, arayüzde donmalar oluyor, 45 dereceyi falan görüyor. Yazilimdan anlamiyorum ama kafam basmiyor neden oyunlarda tüm çekirdekleri açmiyorlar telwfonun kapasitesi iyi sanirim ama bu saçmalik değil mi benden düşük modeller şuan benim zar zor açtiğim oyunlari kasmadan oynayabiliyorlar. Satmayi düşündüm alici bulmasi da zor ara model olduğu için. Lütfen bana somut bir şeyler önerin şuan miui 9.6.1 kullaniyorum oyun performansimi nasil arttiririm ne kadar beklemek gerekiyor yeni sürümler için ? Güncellemede oyun hiz arttiric diye bir şey gelmiş kullaniyorum hiçbir etkisi olmuyor ama play storedan indirdiğim gfx tools diye bir app kullaninca bile oyunlarda kasma gidiyor ta ki telefon ısınıp çekirdeği kapatip tekrar twlefonu zehir edene kadar.

Oyla:

Rmzn16

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yok
Cihazım
Mi mix
Konular
2
Ben de acayim; ne yazık ki teknik bilgi sahibi olmayan birçok kişi sırf kağıt üzerindeki donanımlara bakarak bazı ürünlere gereğinden fazla değer yüklüyor, bazen de tam tersini yapıp o ürünü yerin dibine sokuyor. Benim telefonumda hayalet ekran var. Ghost screen uygulaması kapandigi an ekranda bozulmalar başlıyor. Uygulama açış hızı kendinden fiyat olarak çok daha aşağılarda olan telefonlardan geride. Birkaç uygulamayı aynı anda açtığımda telefon ısınıyor. Şarj olurken ısınıyor. Ses kalitesi iyi değil. Parmak izi okuma arızası bende olmadı ama bunu da yaşayan birçok kullanıcı var.
Bir sürü farklı rom denedim. Bazen ekranı bir dakika da açamıyorum. Parmak izi okuma kararsız.
Pubg oynamak istiyorum ama ne yaptimsa olmuyor. Bir sürü ayar, tavsiye, farklı rom, kernel programı denedim. Ama oyun yinede çok fazla kasıyor.
Markaya ve markayı övenlere güvenerek mibox Android TV ve powerbank de aldım. Powerbankten memnunum. Ama mibox da bana birçok problem yaşattı. Wifi ye baglanmiyordu. Saatlerce internette araştırma yapıp modem ayarlarından kanal değişikliğinden sonra asabildim problemi.
Demek istediğim ben bir ürün aldığımda o ürünün bana vadettiği herşeyi eksiksiz olarak yapmasını beklerim. Onun problemleri ile uğraşmak, performansını en üst seviyeye çıkarmak için günlerce araştırma yapmak istemem.
Eğer ben sadece konuşma watsapp internette gezinme gibi her sıradan telefonun yapabildiği şeyler için bir telefon satın almak istesem gider 600-700liraya kendini ispat etmiş markaların telefonlarını alırdım.
Benim şahsi fikrim, insanlar bazen gerçekleri kendinden bile saklar ve yanildigini kendine bile itiraf etmek istemez.
Ama ben yanıldım arkadaş
Hemde çok kötü yanıldım.

Bu arada bir yanlış anlaşılmanin önüne geçmek isterim. Bu yazdıklarımı burada ki hiç kimseyi kast ederek söylemedim. Zaten telefonu aldığımda bu siteden haberim bile yoktu. Telefonla ilgili problemler yaşayınca bu forumu buldum. Forumdaki herkes elinden geldiğince birbirine yardımcı olmaya çalışıp üreticilerin eksikliklerini kapatmaya çalışıyor.
Bence fiyatlarına göre coğu markaya göre iyi telefonlar ama artık yazılımı çok uygun değil oyun için diçemde mi note 3 te var kullandığım özellikleri mi mix e göre düşük ve fiyat olarakta daha hesaplı olmasına ragmen PUBG oyna hic sıkıntısız oynuyorum ve ekran cözünürlügünde hd secebiliyorum mi mix te ise hd ekran cözünürlüğü pek yakında diyor düsük model sıkıntısız oyunu acarken mi mix te neden donar anlamış değilim telefon önceden kolay ısınmazdı şimd cok çabuk ısınıyor 42 derecelerw geldiğinde aşırı kasmaya başlıyor cabuk ısınma sebebi acaba telefon işlemcisinde laptoplardaki gibi terman macun varmı varsada etkisini kaybettidemi bu kadar çabuk ısınıyor ve oyunda kasıyor sorunu tam
anlamıyla cözen varsa bizede yardım ettim telefonun büyük olması beni soğutmuştu böyle doncak ise daha cok soğutcak :)

Telefonu 1 yildir kullaniyorum. Ghost screen, parmak izi falan hiçbir zaman sorun yaşamadim mükemmel bir telefondu. Ama artık vadesi doluyor son güncellemele iyice içine edildi eskiden 60 fps aldiğim oyunlarda artik 30 anca aliyorum, arayüzde donmalar oluyor, 45 dereceyi falan görüyor. Yazilimdan anlamiyorum ama kafam basmiyor neden oyunlarda tüm çekirdekleri açmiyorlar telwfonun kapasitesi iyi sanirim ama bu saçmalik değil mi benden düşük modeller şuan benim zar zor açtiğim oyunlari kasmadan oynayabiliyorlar. Satmayi düşündüm alici bulmasi da zor ara model olduğu için. Lütfen bana somut bir şeyler önerin şuan miui 9.6.1 kullaniyorum oyun performansimi nasil arttiririm ne kadar beklemek gerekiyor yeni sürümler için ? Güncellemede oyun hiz arttiric diye bir şey gelmiş kullaniyorum hiçbir etkisi olmuyor ama play storedan indirdiğim gfx tools diye bir app kullaninca bile oyunlarda kasma gidiyor ta ki telefon ısınıp çekirdeği kapatip tekrar twlefonu zehir edene kadar.
Gfx tool un pek bir faydasını görmedim şu telefonun performansı android 6.0 ve Miui 8.0 ken harikaydı şimdi ise çok vasat menusü cok akıcı ama oyun bile arada oynuyamıcaksak bi anlamı yok

Oyla:

eyup_gucluturk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eyüp
Cihazım
Xiomi mi 5 32GB
Konular
4
Hocam öncelikle merhaba yeni bir xiomi kullanıcısıyım Xiomi mi 5 kullanıyorum fakat 2. El abimindi telefon şimdi benim Özellikle pubg mobile oyununu hiç oynayamıyorum iniyor fakat açtığım zaman telefondan garip bir cızırtı sesi geliyor ve ben pubg mobile lite oynuyorum fakat ondada çok kasıyor yine cızırtı sesi ara ara geliyor rom yükleme vb. Hakkında hiçbir bilgim yok MIUI 10.2 kullanıyorum ne yapmam gerekir rom yükleme güvenlimi? Lütfen yardım edin

Oyla:
Üst Alt