Yardım Pocophone F1 Dokunmatik Problemi

WereBear

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Merhabalar,cihazı 2 Şubat'tan beri kullanıyorum ve başlarda sıkıntım yoktu sadece oyunlarda 1-2 algılamama oluyordu ve ekranı hassastı kulaklığın kablosu bile değse ekran bunu algılıyordu ancak bu aralar çok ciddi dokunmatik problemleri yaşamaya başladım. Mesajlaşırken kendi kendine boşluk atıyor,basmadığım tuşlara basıyor,yine mesajlaşırken bir anda beni ana menüye atıyor,PUBG'de bazı tuşları algılatabilmem için 2-3 kere basmam gerekiyor,terli parmaklarla dokunmayı söylemiyorum bile. Hatta belki inanmayacaksınız ama(1-2 gün içinde videoya alacağım bu durumu) telefona alttan nefes verdiğimde bile saçma sapan şeyler yapıyor. İlk başlarda problemim yoktu ama gün geçtikçe dokunmatik problemleri çoğaldı. Şimdi bu problem için tam olarak ne yapmam lazım ? Normalde direkt servise yollardım ama galıba bu durum Pocophone'da karşılaşılan bir problemmiş( - ) servise yollamam ile bu problem çözülecek mi ? Türkiye'deki servislerin çoğunun sahtekarlık yaptığı,olmayan arızadan para istedikleri falan söyleniyordu. Telefonu yolladığımda 2-3 hafta bekleyip benim hatam olmayan bir şey yüzünden "ekran değişecek 300 TL göndermeniz gerekli"diye bir mesaj almak istemiyorum o açıdan soruyorum. Yukarıda linkini attığım haberde dokunmatik arızalı Pocophone'ların geri çağırıldığı falan yazıyor kafam karıştı o yüzden sizden yardım bekliyorum.

alperbostan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Pocophone F1
Konular
16
Hocam edevletten thh'ye verebilirsiniz. Hem bu kadar yazmanıza gerek yok orda. Daha basit bi şekilde halloluyor. Üşenilcek bi durum yok yani
geçenlerde bi göz gezdirmiştim de tam anlamadım. şimdi bakayım madem bu kadar zor değil denemekten zarar gelmez :)

Oyla:

OlcayDere

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Olcay
Cihazım
Pocophone F1
Konular
10
Hocam Bugün Yine Dokunmatik Sorunu Oldu Neden Ya MIUI 9'a Döndürebilecek Birisi Olsa Var Ya Servise De Yollamak İstemiyorum :D

POCOPHONE F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

WereBear

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Hocam Bugün Yine Dokunmatik Sorunu Oldu Neden Ya MIUI 9'a Döndürebilecek Birisi Olsa Var Ya Servise De Yollamak İstemiyorum :D

Forumda bu işi yapabilen insanlar elbet vardır. Bir konu açarak yardım istemenizi tavsiye ederim.

geçenlerde bi göz gezdirmiştim de tam anlamadım. şimdi bakayım madem bu kadar zor değil denemekten zarar gelmez :)
Hocam şikayet oluşturursanız süreç hakkında bilgilendirme yapabilir misiniz ?

Oyla:

erdienise

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
erdi
Cihazım
note 5
Konular
2
Hocam bu telefonda dokunmatik sikitisi var bariz bi sekilde(ayrica elimde s9 plus da var karsilastirdigimda dokunmatikle ilgili cok acik sorunlar var).. bu telefonu kullanip dokunmatik sikintisi yok diyen arkadaslari anlamiyorum ben oyun oynamiyorum ama genel arayuzde panel de uygulamalarda sikinti yasiyorum konu ile ilgili servise verdim onlar durumu kabul etmedi zaten kabul edemezler arkadaslar yapmayin! O yuzden tuketici haklarina basvurdum surec devam ediyor..

Oyla:

WereBear

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Hocam bu telefonda dokunmatik sikitisi var bariz bi sekilde(ayrica elimde s9 plus da var karsilastirdigimda dokunmatikle ilgili cok acik sorunlar var).. bu telefonu kullanip dokunmatik sikintisi yok diyen arkadaslari anlamiyorum ben oyun oynamiyorum ama genel arayuzde panel de uygulamalarda sikinti yasiyorum konu ile ilgili servise verdim onlar durumu kabul etmedi zaten kabul edemezler arkadaslar yapmayin! O yuzden tuketici haklarina basvurdum surec devam ediyor..
Bende servisin bu durumu çözemeyeceğini düşündüğümden dolayı bu konuyu açmıştım zaten. Peki sizce tüketici hakları ile paramızı kurtarma şansımız olur mu ? Tüketici hakları bizi haklı bulursa paramızı bize kim ödeyecek mesela ? Ben telefonu Mi Store'dan almadım,internet üzerinden satın aldım. Satıcı mı ödeyecek Xiaomi'nin Türkiye distribütörü mü ödeyecek ? Telefon incelenmeye alınacak mı ? Süreç ne kadar sürecek ? Gibi gibi sorular var aklımda çünkü daha önce böyle bir sorunla karşılaşmamıştım ve tüketici haklarıyla uğraşmam gerekmemişti.

Oyla:

erdienise

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
erdi
Cihazım
note 5
Konular
2
Bende servisin bu durumu çözemeyeceğini düşündüğümden dolayı bu konuyu açmıştım zaten. Peki sizce tüketici hakları ile paramızı kurtarma şansımız olur mu ? Tüketici hakları bizi haklı bulursa paramızı bize kim ödeyecek mesela ? Ben telefonu Mi Store'dan almadım,internet üzerinden satın aldım. Satıcı mı ödeyecek Xiaomi'nin Türkiye distribütörü mü ödeyecek ? Telefon incelenmeye alınacak mı ? Süreç ne kadar sürecek ? Gibi gibi sorular var aklımda çünkü daha önce böyle bir sorunla karşılaşmamıştım ve tüketici haklarıyla uğraşmam gerekmemişti.

Oyla:

erdienise

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
erdi
Cihazım
note 5
Konular
2
Hocam olay su f/p urunu donanimdan kismani anlarimda ekrandan kismissin (lcd) bari dokunmatikten fire verme sorun donanimsal yabanci bi forum sitesinde konu ile alakali poco ya ucuz dokunmatik sensorun takildigi soyleniyor f/p urunu fakat dokunmatikten de kisilmaz ki be kardesim! bence bu yuzden yazilimsal olarak poco onlarca touchdriver guncelleme aldi miui 11 ile touchdriver kismen daha iyi ama kismen daha fazlasi olamiyor zaten xaomi de durumu kabul etmis sikintili urunleri geri toplama karari almislar ama global urunu kapsamiyor..
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam sagolsunlar basima ilk defa boyle bisey geldi telefonu servise gonderdim sanki durumdan haberleri yok gibi daha once boyle sikayet almamislar gibi dokunmatik sorunu yoktur deyip format atip gonderdiler (evofone) tekrar gonderdim muhatab bulamadim bekleyecez dediler 20 is gunu suresince oyaladilar falan yani kisacasi bezdiriyorlar aradim servisi gonderin telefonu dedim dogru tuketici haklarina durumu izah ettim sorunlari yazdim ,servis ile yasadigim sikintilari belgeledim para iadesi istedim , bu arada teknosadan aldim telefonu eger benim lehime sonuclanirsa parami teknosadan alacakmisim.bana soylenen heyet toplaniyormus bilirkisi atiyorlarmis telefonu inceleyecekmis falan 3ay ile 6 ay arasinda surec sonuclanacakmis bekliyorum..

Son düzenleme:
Oyla:

alperbostan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Pocophone F1
Konular
16
Forumda bu işi yapabilen insanlar elbet vardır. Bir konu açarak yardım istemenizi tavsiye ederim.

Hocam şikayet oluşturursanız süreç hakkında bilgilendirme yapabilir misiniz ?
bi gelişme olursa bilgilendiririm hocam

Oyla:

OlcayDere

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Olcay
Cihazım
Pocophone F1
Konular
10
Arkadaşlar Dokunmatik Sorunu Yaşayanlar Da Geç Algılama Ekranı Çevirince 1 Saniye Falan Sonra Dönmesi,Takılma,Yavaş Olması Gibi Durumlar Var Mı?
Bende Var Ve Bu Artık Çok Kötü Olmaya Başladı.

Oyla:

OlcayDere

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Olcay
Cihazım
Pocophone F1
Konular
10
Hocam olay su f/p urunu donanimdan kismani anlarimda ekrandan kismissin (lcd) bari dokunmatikten fire verme sorun donanimsal yabanci bi forum sitesinde konu ile alakali poco ya ucuz dokunmatik sensorun takildigi soyleniyor f/p urunu fakat dokunmatikten de kisilmaz ki be kardesim! bence bu yuzden yazilimsal olarak poco onlarca touchdriver guncelleme aldi miui 11 ile touchdriver kismen daha iyi ama kismen daha fazlasi olamiyor zaten xaomi de durumu kabul etmis sikintili urunleri geri toplama karari almislar ama global urunu kapsamiyor..

Hocam sagolsunlar basima ilk defa boyle bisey geldi telefonu servise gonderdim sanki durumdan haberleri yok gibi daha once boyle sikayet almamislar gibi dokunmatik sorunu yoktur deyip format atip gonderdiler (evofone) tekrar gonderdim muhatab bulamadim bekleyecez dediler 20 is gunu suresince oyaladilar falan yani kisacasi bezdiriyorlar aradim servisi gonderin telefonu dedim dogru tuketici haklarina durumu izah ettim sorunlari yazdim ,servis ile yasadigim sikintilari belgeledim para iadesi istedim , bu arada teknosadan aldim telefonu eger benim lehime sonuclanirsa parami teknosadan alacakmisim.bana soylenen heyet toplaniyormus bilirkisi atiyorlarmis telefonu inceleyecekmis falan 3ay ile 6 ay arasinda surec sonuclanacakmis bekliyorum..
Gelişme Var mı Hocam?

Gelişme Var mı Hocam?

Oyla:
Üst Alt