Soru Poco x6 pro Hakkında, Eu rom ?

• Konbuyu başlatan ukayl
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 14
  • Görüntüleme 928

romenox9999

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
erdalcan
Cihazım
poco x3 nfc
Meslek
Emekli
Konular
3
tam olarak launcher den beklentiniz nedir hocam onu anlayamadım uygulama çekmecesi yerine klasik tüm uygulamalar yan pencerelerde mi olacak o zaten bir ayarla degişiyor şimdi evde redmi cihaz da var launcher farkı varmı diye bakıyorum bulamadım ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

insanların lafına göre iş yapılmaz hocam insanlar elinden gelse moda olsa şehir içinde tır satın alıp gezmek ister goy goyu olacak birşey degil ki bu altı üstü cep telefonu belirli uygulamaları kullanıyoruz hangisi işinize gelirse onu kullanırsınız misal bende poco f5 var bunun yerine misal veriyorum samsung s23 ultra veya iphone 15 pro max artık neyse olsa benim uygulama kullanımım veya telefon kullanımım değişmeyecek ki bir memur sabah evinden cıkıp işe gitmek için ferrari de alsa şahin de alsa aynı işe gidecek bu tür malzemeler araçtır tabi herkes en son model telefonu kullansın da adamın ona ihtiyacı varmı ? misal babama ben redmi 10c yerine samsung s23 versem ona iyilik yerine kötülük etmiş olacagım ister istemez sarjı daha az gidecektir adamın telefondan beklentisi belli şarjı uzun gitsin hafızası dolmasın ihtiyaca göre hayatımızı şekillendirirsek şu araplaşma gösteriş işlerinden uzaklaşıp kendimize odaklanırsak daha iyi olur
Katılıyorum hocam.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
tam olarak launcher den beklentiniz nedir hocam onu anlayamadım uygulama çekmecesi yerine klasik tüm uygulamalar yan pencerelerde mi olacak o zaten bir ayarla degişiyor şimdi evde redmi cihaz da var launcher farkı varmı diye bakıyorum bulamadım ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

insanların lafına göre iş yapılmaz hocam insanlar elinden gelse moda olsa şehir içinde tır satın alıp gezmek ister goy goyu olacak birşey degil ki bu altı üstü cep telefonu belirli uygulamaları kullanıyoruz hangisi işinize gelirse onu kullanırsınız misal bende poco f5 var bunun yerine misal veriyorum samsung s23 ultra veya iphone 15 pro max artık neyse olsa benim uygulama kullanımım veya telefon kullanımım değişmeyecek ki bir memur sabah evinden cıkıp işe gitmek için ferrari de alsa şahin de alsa aynı işe gidecek bu tür malzemeler araçtır tabi herkes en son model telefonu kullansın da adamın ona ihtiyacı varmı ? misal babama ben redmi 10c yerine samsung s23 versem ona iyilik yerine kötülük etmiş olacagım ister istemez sarjı daha az gidecektir adamın telefondan beklentisi belli şarjı uzun gitsin hafızası dolmasın ihtiyaca göre hayatımızı şekillendirirsek şu araplaşma gösteriş işlerinden uzaklaşıp kendimize odaklanırsak daha iyi olur
Hocam beni yanlış anladınız bahsettiğim şey telefonun segmenti yada fiyatı değil "POCO" markası. Mesela telefonun markası ne dendiğinde arkadaş "POKO" dediğinde ortamda acayip goygoylar dönüyor🤣 bu marka türkiyede sıkıntı aileme bile söylediğimde gülüyor ve asla almam diyor.
Xiaomi gereksiz yere bu kadar bölündü parçalandı redmi olarak gelseydi harika olurdu. Poco launcheri hiç güzel değil insanlar sırf bunun için eu rom yüklüyor. Poco launcher simgeler kötü ve yuvarlak olduğu için sevemedim. Poco X6 pro ve redmi K70E aynı cihaz. Poco markasının hiç olmadığını global sürümünde Redmi K70E olduğunu düşünün çok daha güzel olurdu.

ukayl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9 Pro
Konular
10
Endonezya romunda görüşme kaydı varmıdır acaba ?

cgokhans

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi9se
Konular
2
ben de dün poco x3 nfc den sonra ilk kez telefon yeniledim poco x6 pro aldım sitede henüz başlığının çıkmamış olduğunu görünce şok geçirdim

foor.cun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
13
Ben de yakında bu cihazı alacağım, artık kafamda kesinleştirdim. Şu an Note 9 Pro kullanıyorum ve yoluma yine Xiaomi ile devam etmek istiyorum. Alternatifler var tabii Note 13 Pro Plus, 13T, Poco F5 gibi ama içlerinde en mantıklısı bu cihaz gibi duruyor sunduğu özellikleri ve performansı baz alırsak.
Benim için tek olumsuz tarafı Mediatek işlemci olması nedeniyle custom romları desteklememesi ve sd kart bölümünün olmamasıydı ilk başta. Ama Note 9 Pro deneyimimden sonra artık zaten rom işleriyle uğraşmayı bırakmak istiyorum, bu yüzden çok da sorun etmiyorum artık.
Garanti ve güncelleme desteği bitene kadar olduğu gibi kullanacağım bu telefonu muhtemelen. Zaten roota, ek özellikler için modüllere vs ihtiyaç duyan bir cihaz değil, şu an için en azından.
Eu rom olmaması da büyük bir kayıp değil bence, onun yerine Endonezya rom atıp root atarım cihazın ömrü bittiğinde çok mecbur kalırsam. Çok daha stabil olur Eu romdan. EEA da çok iyi fakat tek olumsuz tarafı Mi Dialer olmaması.
Sarı rengi alacağım ben eğer bulabilirsem tabii 🥲 Zamlı maaşımın yatmasını bekliyorum şu an için 😅

İnternette çok olumlu ve olumsuz yorumlar okudum. Genel olarak en çok batarya yönünden sıkıntı yaşayanlar var ama bu zaten Xiaomi için yeni bir sorun değil 🙂 Yeni yazılımların genelinde (MIUI 13ten itibaren) bu tarz sorunlar mevcut. Ve Hyper OS şu an çok yeni. Güncellemelerle daha da stabilite kazanacaktır diye düşünüyorum.
Kazanmazsa da bir roota ve kernel değiştirmeye bakar yani büyütecek bir şey yok 😅
Gerçek şu ki bu fiyata böyle bir cihaz başka bir markada satın alamazsınız. O yüzden alanlara hayırlı olsun ve keyfini çıkarın.

Herkese iyi forumlar 🙂🙏🏻

Üst Alt