Soru Poco x5 Pro Alınır mı?

Spontini

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Poco X3 Pro 8GB
Konular
14
Merhaba, x3 Pro kullanicisiydim fakat sivi temasi dolayisiyla telefonum vefat etti. Yeni bir telefon almayı düşünüyorum ve bütçem maximum 12500 TL. Şu an için aklımda Poco x5 Pro 256/8GB modeli var ama halen tam olarak karar vermiş değilim. Önceliğim telefonun güncel olması ve kamerasının olabildiğince iyi olması, bu doğrultuda önerilere açığım.

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91
Merhaba, x3 Pro kullanicisiydim fakat sivi temasi dolayisiyla telefonum vefat etti. Yeni bir telefon almayı düşünüyorum ve bütçem maximum 12500 TL. Şu an için aklımda Poco x5 Pro 256/8GB modeli var ama halen tam olarak karar vermiş değilim. Önceliğim telefonun güncel olması ve kamerasının olabildiğince iyi olması, bu doğrultuda önerilere açığım.
yurtdışı telefon alin hocam xioami nin en kral telefonlarini alırsınız bu fiyata yurtiçi xioami almak hiç mantıklı değil

Spontini

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Poco X3 Pro 8GB
Konular
14
yurtdışı telefon alin hocam xioami nin en kral telefonlarini alırsınız bu fiyata yurtiçi xioami almak hiç mantıklı değil
Hocam taksitle nerden alabilirim, hangi telefonları önerirsiniz? IMEI gibi olaylar işin içine girince pahalıya patlamıyor mu?

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91
Hocam taksitle nerden alabilirim, hangi telefonları önerirsiniz? IMEI gibi olaylar işin içine girince pahalıya patlamıyor mu?
yok imei pahalıya patlamiyor
bide direk nakit alamiyorsaniz mecbur sifir alacaksiniz ama telefonculara bakmak lazım hangileri taksit yaparsa artik
Hepsiburada dan da alabilirsiniz cuzi bi taksit yapıyorlar inceleyebilirsiniz
hepsipay ile odemeyi 3 ay erteleme biliyorsunuz

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
yok imei pahalıya patlamiyor
bide direk nakit alamiyorsaniz mecbur sifir alacaksiniz ama telefonculara bakmak lazım hangileri taksit yaparsa artik
Hepsiburada dan da alabilirsiniz cuzi bi taksit yapıyorlar inceleyebilirsiniz
hepsipay ile odemeyi 3 ay erteleme biliyorsunuz
Bu gün güvenli ödeme yöntemi ile internetten güvenilir bir satıcıdan yurtdışından gelmiş olan Snapdragon-778G işlemcili sıfır POCO X5 PRO 5G 256/8 GB telefonu uygun bir fiyatla satın aldım. Bankam faiz yüklemedi, 4 taksite böldü.

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
193
Ben IMEI yazma işine sıcak bakmıyorum. Yazılım ile IMEI olunca güncelleme alamıyorsunuz. Direnç ile kayıt da telefonun biyerlerini açıp müdahale ediyorlar. Bazı cihazlardan bu yüzden NFC çalışmıyor.
En güzeli mediamarkt gibi yerlerden kredi taksitli almak bence.
Telefona gelirsek. Bence poco X5 pro güzel cihaz. Ayrıca poco F5 modeli de takibimde.

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Ben IMEI yazma işine sıcak bakmıyorum. Yazılım ile IMEI olunca güncelleme alamıyorsunuz. Direnç ile kayıt da telefonun biyerlerini açıp müdahale ediyorlar. Bazı cihazlardan bu yüzden NFC çalışmıyor.
Telefona gelirsek. Bence poco X5 pro güzel cihaz. Ayrıca poco F5 modeli de takibimde.
Bu konuda deneyimi olan kullanıcıların bir çoğu yurtdışı telefonların ülkemizde satılanlardan daha kaliteli olduğunu ileri sürüyorlar.
İmei konusuna gelince...İmei attırmak şart değilmiş. Yurtdışından gelen çift hatlı telefonların her yıl 4 ay +4 ay = 8 ay imei atılmaya gerek kalmaksızın kullanılabildiğini belirtiyorlar. Geriye kalan 4 ayı ise daha önce kullandığınız imei kayıtlı telefonunuzu kullanarak geçirebilirsiniz. Böylece her yıl 4ay +4 ay=8 ay Poco X5 Pro + 4 ay bir önceki telefonunuzu kullanarak 12 ayı geçirirsiniz. Böylece yeni satın aldığınız yurtdışı telefona direnç ile veya yazılımsal imei attırmaya gerek kalmaz.

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Bu konuda deneyimi olan kullanıcıların bir çoğu yurtdışı telefonların ülkemizde satılanlardan daha kaliteli olduğunu ileri sürüyorlar.
İmei konusuna gelince...İmei attırmak şart değilmiş. Yurtdışından gelen çift hatlı telefonların her yıl 4 ay +4 ay = 8 ay imei atılmaya gerek kalmaksızın kullanılabildiğini belirtiyorlar. Geriye kalan 4 ayı ise daha önce kullandığınız imei kayıtlı telefonunuzu kullanarak geçirebilirsiniz. Böylece her yıl 4ay +4 ay=8 ay Poco X5 Pro + 4 ay bir önceki telefonunuzu kullanarak 12 ayı geçirirsiniz. Böylece yeni satın aldığınız yurtdışı telefona direnç ile veya yazılımsal imei attırmaya gerek kalmaz.
Bahsettiğiniz Poco F Pro özellikleri çok iyi bir telefon, ancak fiyatı şu anda 22.000-24.000 TL arasında değişiyor. Ben Poco X Pro telefonu Poco F Pro' nun üçte bir fiyatına sıfır aldım, iyi denk getirdim. Ayrıca Poco X5 Pro piyasada şu anda 11.000 - 14.000 TL arasında satılıyor. Bence bu nedenle Poco F almaya gerek yok, Poco X5 Pro ihtiyacı karşılayacak nitelikte çok iyi özellikleri olan bir telefon.

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
60
O sadece mediatek işlemciler için geçerli update sonrasi tekrar imei gerekiyor bir çoğunda, qualcomm yeni modellerde ise mecbur direnç ile kayıt yapılıyor ama 2 katı ödememiş oluyorsun . Çözüm yolun mantıklı gelmedi hocam (düzenlendi.)

Son düzenleme:

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
"4 + 4 ve eski kayıtlı telefon" kombinasyonu ile kullanmak en mantıklısı.

Çünkü, telefona fiziki müdahale bana pek mantıklı gelmiyor. Yazık, sıfır telefon al, içini açtır, müdahale ettir.

Üst Alt