Yardım Poco X5 pro 5G ile yeniden merhaba 🙂

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Herkese merhaba Xiaomi severler Geçtiğimiz 11 Kasım indirilmlerinde uzun zamandır kararsız kaldığım telefonlardan olan Poco X5 Pro telefonumu indirim yakalayarak aldım. Kovaladığım sarı rengini mi.com sitesinde buldum. İndirim yapılmıştı. 13.999₺ ye düşmüştü. Bende sepete attım. Üzerine bide mi band 8 sepete koydum. Üyelere özel telefonda 400₺ kupon verildi ve telefon 13.600₺ ye geldi. Bileklikde de fiyat 999 du. 100₺ kuponla oda 900 e geldi. Vel hasılı kelam sonunda telefona kavuştum. Şimdi yarın yani pazar günü telefonun kurulumunu yapıcam. Bootloader kilit başvurusunu da yapıcam. Malumunuz ORD diye bişey var. Yeniden içimde kıpırdanıyor Skorpi hocamın kulakları çınlasın. Her ne kadar farklı romlarla uğraşmak istemesemde bootloader açıp Endonezya yüklicem. Aslında bi tarafım da kullan TR romla diyor ama yine kararsızlık beni benden alıyor birde bi dünya uygulamayı yeniden yükleme olayı var. Mi Mover programı ile hepsini Redmi Note 10s telefonumdan yeni Poco telefonuma taşıma sorun olurmu acaba? Yoksa herşeyi yeniden sil baştan mı yüklemek daha doğru olur? Geçmiş tecrübelerime bakarak, herşeyi sil baştan yeni kurmak en mantıklısı gibi geliyor. Hem nasılsa haftaya Endonezya roma geçicem telefon yine sıfırlanacak dimi .
Poco X5 Pro kullanıcılarına selam olsun diyerek aranıza hoşbulduk diyorum. Xiaomi sevdamıza Redmi Note 4X mido ile başladık, Redmi Note 10s ile devam ettik. Şimdi sıra Poco X5 Pro da. Hayırlısı olsun bakalım.
Öncelikle tekrardan hayırlı olsun hocam, iyi günlerde kullanırsınız inşallah... Yine de siz bilirsiniz ama ben olsam BL kilidimi açmazdım ve orijinal rom ile kullanırdım, BL kilidi açık olanlara da zaten ilerde güncelleme gelmeyecekmîş... Bahsettiğiniz ORD hakkında en ufak bir fikrim yok

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
Öncelikle tekrardan hayırlı olsun hocam, iyi günlerde kullanırsınız inşallah... Yine de siz bilirsiniz ama ben olsam BL kilidimi açmazdım ve orijinal rom ile kullanırdım, BL kilidi açık olanlara da zaten ilerde güncelleme gelmeyecekmîş... Bahsettiğiniz ORD hakkında en ufak bir fikrim yok

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk
Öncelikle yeniden teşekkür ederim hocam. Bu yazdığınızdan, ORD den kurtulduğunuzu anlıyorum. Sevindim buna 🙂 HyperOs güncellemesi gelmeyecek safsata geliyor bana ve inanmıyorum açıkçası. Her ne kadar çok sms kullanmasam da Google arama efektif ve kullanışlı gelmiyor gerçektende. 😎 MIUI aramaya alıştım. Ama şu 1 hafta belkide google arama uygulamasına alışma için kendime süre de verebilirim. 🙂

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283

birGaripYolcu

Düşündüğün gibi yaşarsın.
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdal
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Mak.Tekn.
Konular
20
Ustam hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
Dostlar selamlar.
Telefonun kurulumunu yaptım. Telefon ilginç bir şekilde Global versiyon yüklü çıktı. TR rom yok yani üzerinde.
Şu an baktığımda üzerinde 14.0.9 var ama güncelleme gösteriyor. Güncellenecek olan versiyon ise 14.0.5 bu nasıl oluyor 🙂

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
Mi Mover uygulaması ile tüm uygulamalar taşındı ama hiçbir kullanıcı verisi taşınmadı maalesef. Sıfırdan kurulum yapcam.

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
Telefonda google mesajlaşma uygulaması ile beraber İlginç bir şekilde Xiaomi mesaj uygulaması da var. 😀 Şimdilik google arama uygulaması ile devam edicem. Sms de mi mesaj kullanıyorum. Arama engelleme başarılı ise Endonezya roma geçmeyebilirim. Telefon baya akıcı ve kullanışlı. Kilit başvurusu yaptım ama ☺️

urfalandin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsa
Cihazım
Poco X5 Pro
Meslek
Kırtasiye
Konular
7
Mido kullanırken konuşarda rehber olarak tkip ediyordum sayenizde şimdi bende bu cihaza geçtim. Ama sanki twrp yok gibi bişey elimde kalmasın pc yok diye kilidi açmıyom şuan

Üst Alt