Yardım Poco X3 Pro Isınma Sorunu

GökTürk1071

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
OnePlus 8T
Konular
18
Merhabalar. 3 gün önce poco x3 pro 8-256 GB, global model bir cihaz aldım. Cihazda pubg oynarken işlemcinin aşırı ısındığını farkettim. Ekran resminde görüldüğü üzere sizce bu normal mi?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

GökTürk1071

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
OnePlus 8T
Konular
18
Bende de aynı sorun var bazen çok ısınıyor bazen sıkıntı olmuyor
Hocam şu an aldım bu ekran resmini de 74 derece gösteriyor ama uzaktan yakından alakası yok cihaz ılık resmen. Bence hala bazı uygulamalar bu modele optimize olması diye düşünüyorum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-05-06-01-17-30-597_jp.konami.pesam.jpg
    Screenshot_2021-05-06-01-17-30-597_jp.konami.pesam.jpg
    390,3 KB · Görüntüleme: 91

FlyingKat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Galaxy S23Ultra
Meslek
I fly brudda
Konular
38
hangi oyunu oynarsanız oynayın, rahatlık açısından en kötü fanlı bir soğutucu kullanın. İşlemci otomatik 60 dereceye ulaştığında kendini soğutmak için throttle yer, burada önemli olan işlemcinin 65-70 derecenin üstüne çıkmaması ve en büyük önemli faktör BATARYA DERECESİ. Batarya 45-47 derece üstüne çıktığında riskli bölgeye girmiş olursunuz.

Bundan dolayı iyi bir soğutma sisteminiz yoksa KESİNLİKLE THERMAL MOD gibi magisk modülleri yüklemeyin denemeyin.

Meminn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
Poco x3 NFC
Konular
18
Play storw güncelleme yaprken benim telde ısınıyor sadece oyun oynarkende mi ayni
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Play storw güncelleme yaprken benim telde ısınıyor sadece oyun oynarkende mi ayni
Pro değil ama x3

GökTürk1071

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
OnePlus 8T
Konular
18
hangi oyunu oynarsanız oynayın, rahatlık açısından en kötü fanlı bir soğutucu kullanın. İşlemci otomatik 60 dereceye ulaştığında kendini soğutmak için throttle yer, burada önemli olan işlemcinin 65-70 derecenin üstüne çıkmaması ve en büyük önemli faktör BATARYA DERECESİ. Batarya 45-47 derece üstüne çıktığında riskli bölgeye girmiş olursunuz.

Bundan dolayı iyi bir soğutma sisteminiz yoksa KESİNLİKLE THERMAL MOD gibi magisk modülleri yüklemeyin denemeyin.
Hocam benim anladığım yukarıda ss attığım uygulama olsun diğer cihaz bilgisi gösteren uygulamalar olsun henüz cihaza yani modele tam optimize olmamışlar gibi. Çünkü gösterilen dereceler ile cihazda ki ısının uzaktan yakından alakası yok. 12.0.6 güncellemesi geldikten sonra güncelleyip üzerine bir Hard reset atınca cihaz ısınmıyor bile...

Pro değil ama x3
O ısı farkı bende de oluyor hocam. Ağır indirmeler olsun güncellemeler olsun cihaza etki edebiliyor...

samirqelender

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
samir939
Cihazım
mi9 lite
Konular
21
cpu monitor yanlis gosteriyor hocam.en isi cpu z ve aida64 le bakin.orda dogru gosteriyor.

samirqelender

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
samir939
Cihazım
mi9 lite
Konular
21
ayrica elinizi kameraya tarafina
Doğru söylüyorsunuz hocam. Daha tam optimize bir cihaz değil ileride daha sağlıklı olacağını düşünüyorum...
zaten bu telefon isinirda sogurda.buzdolabi performansi beklememek lazim tabiki.

samirqelender

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
samir939
Cihazım
mi9 lite
Konular
21
Doğru söylüyorsunuz hocam. Daha tam optimize bir cihaz değil ileride daha sağlıklı olacağını düşünüyorum...
birsey sorucam.cihaz isindiginda pubg fps kaybi filan yasadinmi ? adamla.karsi karsiya geldiginde fps duşmesi fps drop filan oldumu? adamlarin cok oldugu bootcamp military gibi yerlerde drop kasma oluyormu? ben olacagini sanmamda ama kullanan kisinin yorumlarida onemli

Üst Alt