Soru Poco X3 Pro İmei Kayıt Durumu Hakkında

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Son düzenleme:

miband4

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
miband4
Konular
0
arkadaşlar sim 1in 15gün sonra süresi doluyor sim2 geçip 3 ay daha kullanma şansımız varmı ve 4 ay 150tl uzatabilen referanslarıyla bana ulaşabilirmi

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
miband4, 3 ay kullanma şansınız var,siz ulaşabilirsiniz...

intibak

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
4
Herkese merhaba,

Uzun yıllardır kullandığım Mi3 artık emekliye ayrılmak istiyor . Hala mi3 kullanan biri olarak donanımsal bir sorun olmadığı taktirde aldığım cihazı uzun zaman kullanmayı başarabilen biriyim. Gene uzun zaman kullanmak amacındayım ve bu nedenle 8gb Ram ve 256 Gb hafıza bir telefon olsun istiyorum. Bütçemden dolayı 5G den feragat etmek zorundayım. İstediklerimi karşılayabilecek bütçeme uygun (2500 TL )önerilerinize açığım ancak X3 Pro dışında başka seçenek olduğunu sanmıyorum.
Aklımda hep Poco X3 pro 256gb vardı ancak bu cihazın kayıt sorunları olduğunu öğrendim.

Konunu da geçen bütün mesajları okudum. Anladığım kadarıyla eğer X3 Pro alırsam 8 ay sorunsuz kullanabiliyorum ve sonraki 4 ay içinde sanırsam yabancı hat bazen işe yarıyor . Bu süreler sonunda her yılbaşında haklar sıfırlanıyor diye yazılmış konuda. Bu şekilde kayıt gerekesimi duymadan kullanıma devam edebilir miyim yoksa durum değişti mi ?

Ayrıca Ankara da ikamet ediyorum eski zamanlarda forumda satıcılar olurdu ancak şuan kurallar gereği çok şey değişmiş. Ankara içinde elden cihaz alabileceğim referans edebileceğiniz birileri varsa bunu da bana özelden yazabilirsiniz.

Biraz uzun yazdım ancak tam anlamıyla kendimi açıklamak istedim. Yeni bir işe başlayacağım ve acil bir şekilde cihazımı değiştirmem gerekiyor. Kesin net ve doğru cevaplar alabilirsem zaman kaybetmeden hareket edebilirim.

Şimdiden hepinize teşekkür eder iyi forumlar dilerim.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Herkese merhaba,

Uzun yıllardır kullandığım Mi3 artık emekliye ayrılmak istiyor . Hala mi3 kullanan biri olarak donanımsal bir sorun olmadığı taktirde aldığım cihazı uzun zaman kullanmayı başarabilen biriyim. Gene uzun zaman kullanmak amacındayım ve bu nedenle 8gb Ram ve 256 Gb hafıza bir telefon olsun istiyorum. Bütçemden dolayı 5G den feragat etmek zorundayım. İstediklerimi karşılayabilecek bütçeme uygun (2500 TL )önerilerinize açığım ancak X3 Pro dışında başka seçenek olduğunu sanmıyorum.
Aklımda hep Poco X3 pro 256gb vardı ancak bu cihazın kayıt sorunları olduğunu öğrendim.

Konunu da geçen bütün mesajları okudum. Anladığım kadarıyla eğer X3 Pro alırsam 8 ay sorunsuz kullanabiliyorum ve sonraki 4 ay içinde sanırsam yabancı hat bazen işe yarıyor . Bu süreler sonunda her yılbaşında haklar sıfırlanıyor diye yazılmış konuda. Bu şekilde kayıt gerekesimi duymadan kullanıma devam edebilir miyim yoksa durum değişti mi ?

Ayrıca Ankara da ikamet ediyorum eski zamanlarda forumda satıcılar olurdu ancak şuan kurallar gereği çok şey değişmiş. Ankara içinde elden cihaz alabileceğim referans edebileceğiniz birileri varsa bunu da bana özelden yazabilirsiniz.

Biraz uzun yazdım ancak tam anlamıyla kendimi açıklamak istedim. Yeni bir işe başlayacağım ve acil bir şekilde cihazımı değiştirmem gerekiyor. Kesin net ve doğru cevaplar alabilirsem zaman kaybetmeden hareket edebilirim.

Şimdiden hepinize teşekkür eder iyi forumlar dilerim.
8 ay (4+4) cihazı kullanabilirsiniz. Yılbaşında süre sıfırlanıyor, yani düşününce şimdi alırsanız gelecek yılın 8. ayında cihazın IMEI'leri kara listeye alınır. Ancak uzatma olayı geçici bir durum bildiğim kadarıyla. Ortadan kalkarsa ve IMEI'ler kara listeye alınırsa bir daha kullanma şansınız kalmaz. Riskli ve gereksiz bir hamle olur bence. Üst segment cihaz bulmak çok zor sizin bütçenize. Bulabilirseniz Mi 9T Pro alabilirsiniz.

intibak

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
4
8 ay (4+4) cihazı kullanabilirsiniz. Yılbaşında süre sıfırlanıyor, yani düşününce şimdi alırsanız gelecek yılın 8. ayında cihazın IMEI'leri kara listeye alınır. Ancak uzatma olayı geçici bir durum bildiğim kadarıyla. Ortadan kalkarsa ve IMEI'ler kara listeye alınırsa bir daha kullanma şansınız kalmaz. Riskli ve gereksiz bir hamle olur bence. Üst segment cihaz bulmak çok zor sizin bütçenize. Bulabilirseniz Mi 9T Pro alabilirsiniz.
Cevap için teşekkürler. Uzatmadan kastınız yabancı hat alıp +4 ay daha elde etmek değil mi ? Ayrıca IMEI ler kara listeye girdiğinde yılbaşından sonra sıfırlanma ihtimalide ortadan kalkıyor. Doğru mu anlamışım acaba ?

5G ekleyip biraz donanımdan kısarsam Mi 10 Lite 6/128 olabilir diye düşündüm ama bütçeme uygun fiyatlarda bulamadım henüz. En kötü ihtimal ile sanırım Redmi Note 10S 8/128 olacak gibi. POCO X3 Pro kısmetimizde yokmuş demek ki.

kaanpasa

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note
Meslek
Özel Sektör
Konular
7
Bu markanin ulkemizde populer olmasinin bir nedeni de repair isleminin yapilabilmesi yapilmazsa da neler olacak gorecegiz.
Yine Tercih Olucaktır Hocam Muadillerinin yanında çok iyi hizmet vermekte Xiomi Yatırım Faaliyetlerinide Çok Arttırdı Türkiyede özellikle Samsung Apple Geçemezken adamlar yine en iyi fiyatı kullanıcıyla buluşturuyor buda bir gerçektir bilen arkadaşlar anlayacak ne demek istediğimi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kayıtlı olarak satanlar var nasıl oluyor?
Yurtdışı Kayıtlılardır onlar artık yeni gelenlerde olmayacak mediatek soru işareti snapdragon kesinlikle yok (Önceki seridense eğer yeni olduğu haldeyse orda bir iş vardır)
ya yurtiçi yada ithalat kayıtlı olanlardır

mad_080

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ali
Cihazım
Mi9T 6/128
Konular
4
Yine Tercih Olucaktır Hocam Muadillerinin yanında çok iyi hizmet vermekte Xiomi Yatırım Faaliyetlerinide Çok Arttırdı Türkiyede özellikle Samsung Apple Geçemezken adamlar yine en iyi fiyatı kullanıcıyla buluşturuyor buda bir gerçektir bilen arkadaşlar anlayacak ne demek istediğimi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yurtdışı Kayıtlılardır onlar artık yeni gelenlerde olmayacak mediatek soru işareti snapdragon kesinlikle yok (Önceki seridense eğer yeni olduğu haldeyse orda bir iş vardır)
ya yurtiçi yada ithalat kayıtlı olanlardır
Soylediklerinizde haklisiniz hocam ama ulkemizde imei repair cok onemli malum tel fiyatlari yuksek o nedenle repair yapilabilen marka ve modellere yonelim olacaktir. Xiaomiyi seviyorum ama sevmemdeki en onemli etken repair olayi. Zamaninda da repairli lg g3 g5 kullanmistim lgyi de sevmistim. Butceme kim daha iyi hitap ederse onu daha cok severim.

Üst Alt