Çözüldü Poco X3 NFC Ghost Touch(Hayalet Dokunuş) Sorunu Çözümü

piruz20

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
HÜSEYİN
Cihazım
XİAOMİ POCO X3
Konular
13
Değerli arkadaşlar daha önce defalarca farklı şekilllerde çözüm aradığım poco x3 nfc modelinde oluşan ghost touch sorununun çözümü için 4 günlük deneyim sonrasında konu açmaya karar verdim. 13 Kasım 2021 tarihinde yayımlanan EEA 12.5.4.0 romunu TWRP üzerinden flashladım. 4 günlük kullanım sonrasında hiç ghost touch oluşmadı.Bu hazırlamış olduğum videosunda yaklaşık 1 ay boyunca yaşadığım sorunları anlattım.Boşa vakit kaybetmişim bazı uygulamalarda.

Samet061905

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
21
Hocam Ghost Touch sorunu Tianmma panellerinde oluyor Hauxing kullaniyorum daha hic problem yaşamadım

Oyla:

ferdigecici

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferdi
Cihazım
mi A1
Konular
8
Merhaba bende şimdi konu açacaktım bu konuyu gördüm. Bende de kendi kendine dokunuyor hatta bu ara çok fazla yapmaya başladi.
Tuş kilidini kapatıp açınca düzeliyor. Ben garantili cihaz kullanıyorum rom atamıyorum maalesef. Çözümü nedir bu işin. Kutu ile gelen jelatin duruyor o da bayağı eskidi o da yapabilir mi acaba

Oyla:

sahin5289

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Şahin
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
6
ferdigecici, hiçbir çözümü yok maalesef bende garantiye verdim bugün mesaj geldi tamiri yapdi diye mekanik parça değişimi yapıldı yazıyor bakalım pazartesi alıp bakacak düzelmiş mi

Oyla:

piruz20

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
HÜSEYİN
Cihazım
XİAOMİ POCO X3
Konular
13
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba bende şimdi konu açacaktım bu konuyu gördüm. Bende de kendi kendine dokunuyor hatta bu ara çok fazla yapmaya başladi.
Tuş kilidini kapatıp açınca düzeliyor. Ben garantili cihaz kullanıyorum rom atamıyorum maalesef. Çözümü nedir bu işin. Kutu ile gelen jelatin duruyor o da bayağı eskidi o da yapabilir mi acaba
Hocam cihazın garantili ise servise yollama i tavsiye ederim.Cihaza video da anlattığım şekilde düşürme vs. yoksa servis 12.0.7 düşürüp gönderecek.Arkadasimin birinin sorunu bu şekilde çözüldü.Eger donanımsal bir arıza varsa ekran değişimi olur zaten.Lakin bu sorun neredeyse tüm cihazlarda çıkmaya başladı ve yazılımsal.Videomda anlattım.Su an EEA 12.5.4.0 romunu kullanıyorum ve ghost touch sorunun gitti.Ya yeni gelecek olan güncellemeyi bekleyin ya da direkt vakit kaybetmeden servise yollayınız.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ferdigecici, hiçbir çözümü yok maalesef bende garantiye verdim bugün mesaj geldi tamiri yapdi diye mekanik parça değişimi yapıldı yazıyor bakalım pazartesi alıp bakacak düzelmiş mi
Bend ekendi ekranımin bozuk olduğunu düşünüyordum.Tam ekran degistirmek için aliexpressten ekran siparişi veriyordum.Son olarak EEA 12.5.4.0 romunu yükledim su an sorunsuz kullanıyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam Ghost Touch sorunu Tianmma panellerinde oluyor Hauxing kullaniyorum daha hic problem yaşamadım
Bu olay efsane hocam aynı okulda görev yaptığım 3 arkadaşimda aynı telefondab var huaxing panel kullananlarda aynı sorunla karşı karsiyalar.Hepsini rom ile düzelttik.

Oyla:

Umut Gurec

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Poco x3 nfc
Konular
15
Hocam peki 12.5.4 sürümünde illaki eea olmak mı zorunda yoksa indo gibi Google mesaj ve aramanın olduğu romu kursak olur mu yinede

Oyla:

piruz20

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
HÜSEYİN
Cihazım
XİAOMİ POCO X3
Konular
13
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam peki 12.5.4 sürümünde illaki eea olmak mı zorunda yoksa indo gibi Google mesaj ve aramanın olduğu romu kursak olur mu yinede
Değerli hocam inanın bu sorunla yaklaşık 1.5 ay ugrastim denemediğim custom rom kalmadı.En son EEA rom çıktı diye onu kurup denedim.Belki dediğiniz romda da çözülmüş olabilir.Denemedigim için yanlış yönlendirmek istemem sizleri.

Oyla:

omerfarukysar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
85