Yardım Poco X3 NFC cihaz fastboot ekranında takılı kalıyor.

rzpresent1351

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Recep
Cihazım
Note 8 pro
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
V14.0.5.0.SJGEUXM
Telefon Modeli
Poco X3 NFC
Bootloader Kilidi
Açık
Öncelikle iyi günler. Bu kaç gün önce Poco X3 NFC cihazım fastboot ekranında kaldı. Twrp ve fastboottan rom yüklememe rağmen telefon hala fastboot ekranına geliyor. Denemediğim rom kalmadı hep aynı sonuçla karşılaşıyorum. Sebebeni ne olabilir acaba şimdiden teşekkürler.

GencerBry

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi 4X
Konular
29
Evet custom rom olsun stock rom olsun aynı sorunla karşılaşıyorum.
daha önce aynı sorunu yaşadım

Ses tuşunun 1 tanesi bozulmuş o yüzden sürekli boot ekranına atıyordu tamiriciye gidince farkettik...dışarıdan bakınca tuşlarda herhangi bir sorun görünmüyor ama içini açınca takılı kaldığı anlaşıldı

Oyla:

rzpresent1351

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Recep
Cihazım
Note 8 pro
Konular
1

Ses tuşunun 1 tanesi bozulmuş o yüzden sürekli boot ekranına atıyordu tamiriciye gidince farkettik...dışarıdan bakınca tuşlarda herhangi bir sorun görünmüyor ama içini açınca takılı kaldığı anlaşıldı
Benimde aklıma son olarak o geldi artık yarın bir telefoncuya götüreyim inşallah tuşlardadir sorun
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Wipe kısmında dalvik art cache, data, metadata kısımlarını wipe yaptınız demi?
Evet yaptım

Oyla:

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92

Hocam örnek veriyorum ses kısma tuşu bozulmuştur bu durumda fastboota girmek için o zaman recoverye giremezdi ki

Oyla:

'AnKeBuT

Cooder
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
VETERİNER HEKİM
Konular
26
Evet custom rom olsun stock rom olsun aynı sorunla karşılaşıyorum.
Hocam daha önce başıma geldiği için bilgilendirme geçeyim belki ikinci çözüme gerek kalmayabilir denemenizi öneririm.

1. Çözüm : mi fladh tool kullanırken güncel sürümlerdeki bug kaynaklı mıdır nedir artık bilmşyorum bazı doyaları yazmadan atlama yapıyor. Programda hata kodu gözükmüyor işlem tamamlandı yazısı çıkıyor ama yazım konusunda eksik yazma yapıyor. Bu medenle de bootlop oluyor veya fastboot ekrana atıyor. 64bit mi flash tool ile bi kez daha denemenizi öneririm ikinci işleme geçmeden önce. En stabil çalışan tool 64bit olan şu an için bnm gözlemlerim neticesinde.

2. Çözüm : şayet yukardaki işlemle sonuç alamazsanız ses kısma tuşunda bi takılma yaşıyo olabilirsiniz. Bu fiziksel olmayabilir belki bastığınızda tuş sesi tıkırtısı alıyo olabilirsiniz. Ama soğuk lehim şase vs gibi sebeplerden dolayı tuş takılı kalıyl olabilir. Ancak şöyle bi konu var ki şayet böyle bir durum olsa twrp ekranında ses kısma tuşunun herhangi bir fonsiyonunun olduğu ekranda bu sorunu gözlemleyebilirsiniz. Ses kısma tuşu fonksiyonu olan bir ekranda siz basmadığınız sürece bir hareket ya da işlem olmuyorsa tuşta da bir sorun yok demektir 1. çözüm işinizş görecektir diye tahmin ediyorum. Geçmiş olsun umarım yazdıklarım işinizi görür.

Oyla:
Üst Alt