Ana Başlık Poco X3 GT - Tüm Özellikleri [ Kullanıcı Yorumları ]

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

28 Temmuz da gerçekleştirilen tanıtım etkinliği ile Poco X3 GT iddalı özellikleriyle karşımıza çıktı.

120Hz DynamicSwitch Ekran

120 Hz yenileme hızına ve FHD+ çözünürlüğe sahip 6,6 inç IPS LCD ekrana sahiptir. Ekranı güvende tutan, Corning'in en yeni Gorilla Glass Victus'uyken, Nokta kesim delik ekranın yer aldığını görüyoruz.
Yüksek yenileme hızı, kaydırma yaparken ve oyun oynarken daha akıcı bir his sağlar. Görüntünün gecikmesine neden olan yenileme hızı ve kare hızı uyumsuzluğundan kaçınmak için POCO X3 GT, yenileme hızını 30 Hz ile 120 Hz arasındaki filmlerin, videoların ve diğer içeriğin kare hızıyla doğru şekilde eşleştiren DynamicSwitch özelliğine sahiptir. Bu ekran ile düşük yenileme hızına sahip ekran arasındaki fark, özellikle film izlerken ve oyun oynarken netlik kazanacaktır.

64MP AI Destekli Üçlü Kamera

Arkadaki ana kamera 64 MP sensöre sahip ve 8 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP makro kamera ile destekleniyor.

MediaTek'in Dimensity 1100 işlemcisinin yer aldığı cihaz, 8GB RAM ve 128/256GB depolama yer almaktadır.

Amiral Gemisi Çift Hoparlör

Üst düzey sürükleyici ses deneyimi. İster tek başınıza keyfini çıkarın, ister müziği partiye getiren siz olun!
Telefonunuzu açtığınız andan itibaren, anında net ses deneyimi yaşayın.

5000 mAh Batarya

Telefon yalnızca 5000 mAh yüksek kapasiteli pil barındırmakla kalmaz, aynı zamanda yalnızca 8,9 mm ince bir gövdeye sahiptir ve yalnızca 193 g ağırlığındadır, bu da onu elinizde tutması için rahat ve hafif hale getirir.
Büyük 5000 mAh (tip) pil, tüm gün boyunca size güç sağlar.

67W Turbo Şarj

Şimdiye kadarki en hızlı şarj olan POCO telefonu olan bu cihaz, 67W Turbo Şarj ile donatılmıştır. Sadece 10 dakikalık şarjın ardından 3,5 saate kadar video izleyebilirsiniz.
Sadece 42 dakikada %0-100 arasında şarj edilebilir.

Liquidcool Teknolojisi 2.0

Yüksek verimliliğe sahip çoklu ısı dağıtma malzemeleri, amiral gemisi düzeyinde sıcaklık kontrolü ve hızlı soğutma sağlar. LiquidCool Technology 2.0, telefonun herhangi bir zamanda yüksek performans durumunda olmasını sağlayarak işlemcinin maksimum potansiyelini ortaya çıkarır.

Telefon, MIUI 12.5'i Android 11 ile karşımıza çıkıyor .

Diğer ekstra özellikler arasında yana monte edilmiş bir parmak izi tarayıcı, stereo hoparlörler ve bir IR blaster yer alıyor.

Renk Seçenekleri ve Tasarım

Göz kamaştırıcı Stargaze Black tasarımı, yıldızlı bir gökyüzünü veya siyah kumun parıltısını andırıyor.
Wave Blue ve Cloud White, parmak izine dayanıklı ve elinizde harika bir his veren benzersiz bir üç boyutlu nervürlü dokuya sahiptir.
Poco X3 GT 'yi bir kez elinize aldığınızda, bırakmak istemeyeceksiniz.

Detaylı Tüm Özellikleri

Depolama ve RAM

8GB+128GB, 8GB+256GB
LPDDR4X RAM + UFS 3.1 depolama
*Kullanılabilir depolama ve RAM, işletim sisteminin ve cihaza önceden yüklenmiş yazılımların depolanması nedeniyle toplam bellekten daha az olabilir.

Boyutlar
Yükseklik: 163.3mm
Genişlik: 75.9mm
Kalınlık: 8.9mm
Ağırlık: 193g
*Dahili laboratuvarlar tarafından sağlanan veriler. Endüstri ölçüm yöntemleri değişebilir ve bu nedenle gerçek sonuçlar farklı olabilir.

Ekran
6.6" FHD+ Nokta Ekran
2400x1080 FHD+
Yenileme hızı: 120Hz
Dokunmatik örnekleme hızı: 240Hz
DCI-P3
Okuma modu 3.0
Güneş ışığı ekranı 2.0
360° ortam ışığı sensörleri
Corning® Gorilla® Cam Victus™

İşlemci
MediaTek Boyut 1100
CPU: 2,6 GHz'e kadar 4x Arm Cortex-A78
2GHz'e kadar 4x Arm Cortex-A55
GPU: Mali-G77 MC9 Arm, 836MHz'e kadar
6nm üretim süreci

Batarya ve Özellikleri
5000mAh (tip) pil
67W Turbo Şarj

Kamera ve Özellikleri
64MP ana kamera
f/1.79
1.4μm büyük piksel (4'ü 1 arada)
8 MP ultra geniş kamera
FOV 120°
f/2.2
2 MP makro kamera
f/2.4
Arka kamera fotoğrafçılığı özellikleri
Uzun pozlamalar
Fotoğraf klonları
Gece modu
Arka kamera video özellikleri
Vlog modu
Profesyonel hızlandırılmış
Arka video kaydı
4K 3840x2160 | 30 fps
1080p 1920x1080 | 60 fps, 30 fps
720p 1280x720 | 30 fps
Ağır çekim video: 120/240/960fps
16MP ön kamera
f/2.45
Ön kamera özellikleri
AI Güzelleştirme
Film çerçevesi
Ön kamera video özellikleri
Kısa video

Güvenlik
Yan parmak izi sensörü
AI Yüz Kilidi Açma
NFC
Google Pay'i destekler
*İşlevler bazı pazarlarda farklılık gösterebilir.

Sım ve Bağlantı
Çift SIM, çift bekleme: 5G+5G

Ağ bantları
5G / 4G / 3G / 2G'yi destekler
5G: n1, n3, n28A, n41, n77, n78
4G:
FDD-LTE Bandı 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 18, 19, 26, 28A
TDD-LTE Bandı 38, 40, 41,42
3G: WCDMA Bandı 1,2,4,5,8
2G: GSM 850 900 1800 1900MHz
*5G bağlantısı, bölge kullanılabilirliğine ve yerel operatör desteğine göre değişebilir.
*Cihazın desteklediği frekanslar bölgeye göre değişiklik gösterebilir.

Kablosuz Ağlar
Bluetooth 5.2
kablosuz ağ 6
Navigasyon ve Konumlandırma
GPS: L1
Galileo: E1 | GLONASS: G1 | Pusula: B1 I QZSS: L1丨A-GPS

Ses
Çift hoparlör
Yüksek Çözünürlüklü Ses sertifikası, Yüksek Çözünürlüklü Kablosuz Ses
Dolby Atmos®
Video
HDR10'u destekler

Titreşim motoru
X ekseni lineer motor

Sensörler
Yakınlık sensörü | Ortam ışığı sensörü | İvmeölçer | Jiroskop | Elektronik pusula | Titreşim motoru | IR blaster

İşletim sistemi
POCO için MIUI 12.5 - Android 11

[ Cihaz hakkındaki görüşlerinizi ve Kullanıcı yorumlarınızı bu konu altında paylaşabilirsiniz ]

POVAC

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertaç
Cihazım
Iphone 7 Plus
Konular
24
Sanırım bu poco f3 ten daha iyi özellikler bakımından.Tasarımıda x3e göre daha güzel olmuş.

mcaglarr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
note3pro
Konular
49
arkadaşlar az önce erdi ozağdan tanıtım videosunu seyrettimde "özellikle ülkemizde 4g de kullanılan bir bandı koymamışlar alacak olanlar bunu göz önünde bulundursunlar" dedi tam olarak dediği şey nedir ne kadar sıkıntı yapar bu konuda bilgi verebilecek biri varsa sevinirim

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
Bu telefon hakkında nedne bu kadar az bilgi var anlamadım
bu cihaz redmi k40 gaming edition mu arkadaşlar ?

morpheus55

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi note 9 pr
Konular
1
arkadaşlar az önce erdi ozağdan tanıtım videosunu seyrettimde "özellikle ülkemizde 4g de kullanılan bir bandı koymamışlar alacak olanlar bunu göz önünde bulundursunlar" dedi tam olarak dediği şey nedir ne kadar sıkıntı yapar bu konuda bilgi verebilecek biri varsa sevinirim
söz konusu olan şebeke bandı band 20 adı ile geçiyor. eksikliği şehir merkezlerinde kendini fazla hissettirmesede kırsala doğru çıkınca şebekenin diğer telefonlara kıyasla çekmediğini hissediyorsunuz. merkezlerden uzakta yaşayanlar için sıkıntı olabilir.

mcaglarr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
note3pro
Konular
49
söz konusu olan şebeke bandı band 20 adı ile geçiyor. eksikliği şehir merkezlerinde kendini fazla hissettirmesede kırsala doğru çıkınca şebekenin diğer telefonlara kıyasla çekmediğini hissediyorsunuz. merkezlerden uzakta yaşayanlar için sıkıntı olabilir.
telefonun temel özelliklerinde problem yasanması kadar can sıkıcı olay yok.huawei p9 kullanırkende pc basında telefonu omuzuma koyup konuşurken sesim gitmezdi çağ ötesi telefon olmasına rağmen nefretle kullandım telefonu acaba buda aynı hissiyata sokarmı acaba

morpheus55

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi note 9 pr
Konular
1
telefonun temel özelliklerinde problem yasanması kadar can sıkıcı olay yok.huawei p9 kullanırkende pc basında telefonu omuzuma koyup konuşurken sesim gitmezdi çağ ötesi telefon olmasına rağmen nefretle kullandım telefonu acaba buda aynı hissiyata sokarmı acaba
o konuda net bir şey söyleyemem band 20 olmayan bir telefon kullanmadım. note 8 pronun 8 gb ram olan versiyonlarında da band 20 yok. 8gb ram olan versiyonun kullanıcı yorumlarını araştırırsanız belki bir fikir edinebilirsiniz.

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Band20 4g nin en yavaş bandıdır, özellikle vodafone çok kullanır. Eğer kırsalda ya da az çeken bir yerdeyseniz, band20 olmayan bir telefon kullanıyorsanız, telefon 4g yerine 3g ye düşecektir. Kaldı ki band20 ile gelen hız neredeyse iyi bir 3g hızıyla eşdeğer. Yani çok aşırı bir kaybınız olmaz.

Tabi şöyle de bir durum da, eğer bulunduğunuz yerde 3g şebekesi de yoksa, band20 de telefonda olmayınca otomatikman 2g ye düşer. Bu çok çok nadir olabilecek bir durumdur.

Netice, sayısız band20 olmayan telefon kullandım, hiçbirisinde şebeke ile ilgili problem yaşamadım. Biraz abartılıyor bu band20 meselesi, sürekli dağda bayırda değilseniz dert etmeyin

amarcord72

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hakan
Cihazım
Poco x3 gt
Konular
0
Biraz önce siparişi verdim. Benim için önemli olan 3 özellik vardı; 2 hattın aynı anda ulaşılabilir olması, pilin tüm gün gitmesi ve ekranın güneş ışığına yenilmemesi.

Çift bekleme 5g+5g diyor. Anladığım kadarı ile şu anlama geliyor; bir hattımla konuşurken diğer hattım aranırsa ulaşılabilir oluyorum ve karşı tarafa ulaşılamıyor demiyor meşgul çalıyor, bana da bildirimde bulunuyor. Yalnız bu özellik sadece 5 g ağına bağlıyken mi çalışıyor yoksa 4 g ağlarda da aktif mi? Bu konuda bilgisi olan var mı?

apetitka

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ertuğ
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
5
Telefonu 20 gündür kullanıyorum. 3.5 mm jak, bildirim ışığı, SD kart girişi ve radyonun olmaması üzdü ama X3 NFC'den daha iyi ve daha ince. M3 Pro 5G daha ucuzdu ve bu dezavantajları yoktu ama X3 GT bende pişmanlık oluşturmadı. Telefon bayağı hızlı ama klavye bazen metin seçerken takılıyor, sorun Google klavyede mi yoksa Miui'de mi anlamadım.

Poco Launcher'ın uygulamaları alfabetik dizmesini sevmiyorum, uygulamaları eskisi gibi ana ekrana eklemeyi tercih ediyorum. Bildirimlerle diğer kontrollerin ayrılmasını sevmedim, neyse ki eski sürümlerdeki haline getirme seçeneği varmış. Poco ikonlarına da alışamadım, ikonları Redmi'ye çevirebiliyor muyum diye bakacağım.

Hızlı şarj çok hoşuma gitti. 120 Hz'i açık tutmak şarjı hızlı bitiriyor, telefon bir günden fazlayı çıkarmıyor ama 1 saatte şarj olması çok iyi. Ekranın parlaklığı biraz az geldi ama bu konuda X3 NFC'den iyi sanırım.

Band 20 sıkıntısı yaşamadım ama şehir merkezinde yaşıyorum ve sanırım eski telefonumda da Band 20 yoktu (Redmi Note 4X).

Telefon piyasaya yeni çıktığı için ve ara bir ürün olduğu için Custom ROM desteğinin fazla olacağını zannetmiyorum. XDA'da bile telefon hakkında çok az konu var. Redmi Note 4X için gayet stabil ROM'lar vardı.

Üst Alt