Sohbet POCO F3 Ekran Süresi - Pil Performansı

• Konbuyu başlatan aors
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 16
  • Görüntüleme 3K

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Malumunuz bu cihaz için birkaç inceleme videosunda pil performansı olarak 4500 mAh bataryanın hakkını vermediği söylendi ve bu kötü şöhret cihazda takıldı kaldı.

Bu videolarda söylenenlerin haksız tarafı yok değil. Cihaz üzerinde gelen global rom kullanımımda 120 herz ile 6 saat, 60 herz ile 8 saat civarı ekran süresi aldım (oyunsuz). Ancak bu kullanımda dikkatimi şu çekti ki cihazın kullanmıyorken şarjı olması gerekenden çabuk tükeniyor.

Cihazın kilidini açar açmaz global Endonezya romu yükledim, 12.0.2 sürümü. Pil konusunda üstünde gelen roma nazaran çok başarılı. İlk gün 60 herzde kullandım ve 11 saat ekran süresi aldım. Kısmetse yarın 120 herzde de deneyeceğim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-05-04-03-17-19-042_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-05-04-03-17-19-042_com.miui.securitycenter.jpg
    307,6 KB · Görüntüleme: 110

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
Malumunuz bu cihaz için birkaç inceleme videosunda pil performansı olarak 4500 mAh bataryanın hakkını vermediği söylendi ve bu kötü şöhret cihazda takıldı kaldı.

Bu videolarda söylenenlerin haksız tarafı yok değil. Cihaz üzerinde gelen global rom kullanımımda 120 herz ile 6 saat, 60 herz ile 8 saat civarı ekran süresi aldım (oyunsuz). Ancak bu kullanımda dikkatimi şu çekti ki cihazın kullanmıyorken şarjı olması gerekenden çabuk tükeniyor.

Cihazın kilidini açar açmaz global Endonezya romu yükledim, 12.0.2 sürümü. Pil konusunda üstünde gelen roma nazaran çok başarılı. İlk gün 60 herzde kullandım ve 11 saat ekran süresi aldım. Kısmetse yarın 120 herzde de deneyeceğim.
Hocam endonezya romu Mi flashla yüklenmesini mi öneriyorsunuz yoksa orange recoveryle mi veya twrp

M2007J20CI cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Bu cihaz için twrp ben bulamadım, miflash ile yükledim ama onda da zorluklar yaşadım, en sorunsuz olarak bilinen 64bit 2016 versiyonu hata verdi, cihaz fastbootta kaldı, son versiyon ile denedim, onda da son saniyelerde checkpoint hatası verdi ama neyse ki açıldı cihaz

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
Bu cihaz için twrp ben bulamadım, miflash ile yükledim ama onda da zorluklar yaşadım, en sorunsuz olarak bilinen 64bit 2016 versiyonu hata verdi, cihaz fastbootta kaldı, son versiyon ile denedim, onda da son saniyelerde checkpoint hatası verdi ama neyse ki açıldı cihaz
Ben poco x3 için olan romu yuklucem en temiz yöntemi merak ettim sadece twrp veya orange Fox kurunca ota üzerinden güncelleme gelse bile yine orangefox veya twrp üzerinden güncelleme yapabiliyoruz onun içinde en temiz full wipe gerekiyor o yüzden global rom için mi flash daha sağlıklı sanki

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Bu da 120 herzdeki netice, 8 saat. Yine üstünde gelen standart global roma göre 2 saat kadar daha iyi

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-05-05-23-00-15-321_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-05-05-23-00-15-321_com.miui.securitycenter.jpg
    284,2 KB · Görüntüleme: 95

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Otomatikte kullanıyorum, cihazın otomatik ayarı yüksek ama zaten, yani şu anda tek bir lambanın yandığı büyük odada bile %60 larda falan parlaklık, gündüz ise genelde bu oran iç mekanlarda bile %80 civarı oluyor, kapkaranlık oda hariç %50 altına düştüğünü görmedim

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
Otomatikte kullanıyorum, cihazın otomatik ayarı yüksek ama zaten, yani şu anda tek bir lambanın yandığı büyük odada bile %60 larda falan parlaklık, gündüz ise genelde bu oran iç mekanlarda bile %80 civarı oluyor, kapkaranlık oda hariç %50 altına düştüğünü görmedim
Bu ekran süresi hergün yenileniyor mu bende poco x3 var en son pazartesi sabah çıkardım şarjdan işte olduğum için gün içinde mola saatleri dışında pek kurcalamadim genelde akşam kullandım ve şuan şarjım %3 ve ekran süresi 4 saat 40 dakika felandi şimdi yeniden baktım ekran süresi 4saat17 dakika olarak gösteriyor ki dün baktığımda yine 4 saatlerdeydi

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Pil kısmından bakarsanız orada son tam şarjdan sonrasını verir. Dijital denge kısmından bakarsanız orada 24 saatlik verir

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
Pil kısmından bakarsanız orada son tam şarjdan sonrasını verir. Dijital denge kısmından bakarsanız orada 24 saatlik verir
Pil kısmından bakıyorum hocam 15 dakika önce 4saat40 dakika olan süre şimdi bakın 4saat27 dakika gösteriyor
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Üst Alt