Çözüldü Poco f2 Pro Küçük Bir Sorun..

lmprella

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yasin
Cihazım
poco f2 pro
Konular
1
Merhabalar forumda araştırdım ancak bu sorunla ilgili bir paylaşım göremedim, eğer var ise kusura bakmayınız.

Poco f2 pro 8/128 modelini bulunduğum ilde sahibinden 2. el olarak satın aldım.Daha önce yurtdışı cihaz tecrübem olmamıştı. Aldığım kişi cihazda bir problem olmadığını söyledi. Gerçekten de telefonun yazılımsal ya da donanımsal bir sorunu olduğunu söyleyemem.
Cihazımda şuan MIUI Global 12.0.4 Kararlı ( QJKMIXM) sürümü kurulu ve BL kilidi açık. Android sürümü ise 10 QKQ1.191117.002

Tarif etmesi zor olsa da benim sorunum şu ;
Örneğin uygulamaların tamamını kapatınca ekranda beliren misal 108 MB temizlendi, ya da bir fotoğrafı Whatsapptan bir kişiye gönderdiğinde ekranda beliren Başarılı yazısı, ya da önbelleği temizle dediğinde ekranda beliren 205 MB temizlendi yazısı gibi bütün yapılan işlemlerde ekranda beliren yazısı uzun süre ekran ortasında kalıyor ve tuş kilidini açıp kapasam dahi halen orda duruyor. Bu bazen 1 dakika bazen 30 saniye sürüyor ve telefon kullanım konforumu yerle bir ediyor. Küçük bir sorun gibi görünse de tadımı fazlasıyla kaçıran bir durum.
Bu konu hakkında yardımcı olur musunuz rica etsem. Ne yapmam gerekiyor ?

Çözüm
Bu bir sorun değil aslında sebebiyle beraber çözümünü bırakıyorum;

Ayarlar-Ek ayarlar-Erişilebilirlik-İşlem yapma süresi- "varsayılan" (2 Saniye) seçin.

Sorunun bir türlü düzelmemesinin sebebi ayarların hesap ile geri yüklenmesinden kaynaklı.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
H.kadioglu, Hocam kullanmayınca da şarj tüketmiyor mu?
Aynen ama bunlar kullanıma ve bulunulan konuma göre değişiklik gösteren durumlar. Hattım Turkcell ve sık bulunduğum konumlarda baz istasyonu yakın olduğu için iyi çekiyor ve vowifi kullanımı gerektirmiyor. Diğer Türlü çekim sorunu yaşatan yerlerde bulunursam ve wifi mevcut ise zaten direk açıyorum..

Oyla:

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
78
Aynen ama bunlar kullanıma ve bulunulan konuma göre değişiklik gösteren durumlar. Hattım Turkcell ve sık bulunduğum konumlarda baz istasyonu yakın olduğu için iyi çekiyor ve vowifi kullanımı gerektirmiyor. Diğer Türlü çekim sorunu yaşatan yerlerde bulunursam ve wifi mevcut ise zaten direk açıyorum..
Teşekkür ederim.

Oyla:

Neaxy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
MI 9 SE
Konular
3
Bu bir sorun değil aslında sebebiyle beraber çözümünü bırakıyorum;

Ayarlar-Ek ayarlar-Erişilebilirlik-İşlem yapma süresi- "varsayılan" (2 Saniye) seçin.

Sorunun bir türlü düzelmemesinin sebebi ayarların hesap ile geri yüklenmesinden kaynaklı.
Teşekkürler sorunumu hallettim.

Oyla:
Üst Alt