Çözüldü Poco f2 Pro Küçük Bir Sorun..

lmprella

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yasin
Cihazım
poco f2 pro
Konular
1
Merhabalar forumda araştırdım ancak bu sorunla ilgili bir paylaşım göremedim, eğer var ise kusura bakmayınız.

Poco f2 pro 8/128 modelini bulunduğum ilde sahibinden 2. el olarak satın aldım.Daha önce yurtdışı cihaz tecrübem olmamıştı. Aldığım kişi cihazda bir problem olmadığını söyledi. Gerçekten de telefonun yazılımsal ya da donanımsal bir sorunu olduğunu söyleyemem.
Cihazımda şuan MIUI Global 12.0.4 Kararlı ( QJKMIXM) sürümü kurulu ve BL kilidi açık. Android sürümü ise 10 QKQ1.191117.002

Tarif etmesi zor olsa da benim sorunum şu ;
Örneğin uygulamaların tamamını kapatınca ekranda beliren misal 108 MB temizlendi, ya da bir fotoğrafı Whatsapptan bir kişiye gönderdiğinde ekranda beliren Başarılı yazısı, ya da önbelleği temizle dediğinde ekranda beliren 205 MB temizlendi yazısı gibi bütün yapılan işlemlerde ekranda beliren yazısı uzun süre ekran ortasında kalıyor ve tuş kilidini açıp kapasam dahi halen orda duruyor. Bu bazen 1 dakika bazen 30 saniye sürüyor ve telefon kullanım konforumu yerle bir ediyor. Küçük bir sorun gibi görünse de tadımı fazlasıyla kaçıran bir durum.
Bu konu hakkında yardımcı olur musunuz rica etsem. Ne yapmam gerekiyor ?

Çözüm
Bu bir sorun değil aslında sebebiyle beraber çözümünü bırakıyorum;

Ayarlar-Ek ayarlar-Erişilebilirlik-İşlem yapma süresi- "varsayılan" (2 Saniye) seçin.

Sorunun bir türlü düzelmemesinin sebebi ayarların hesap ile geri yüklenmesinden kaynaklı.

Doğukan.unalan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğukan
Cihazım
Redmi Note 9PRO
Konular
5
Güvenlik uygulamasini guncelleyin veyahut guncellemesini kaldirmayi deneyiniz.

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Bu bir sorun değil aslında sebebiyle beraber çözümünü bırakıyorum;

Ayarlar-Ek ayarlar-Erişilebilirlik-İşlem yapma süresi- "varsayılan" (2 Saniye) seçin.

Sorunun bir türlü düzelmemesinin sebebi ayarların hesap ile geri yüklenmesinden kaynaklı.

Oyla: Çözüm

lmprella

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yasin
Cihazım
poco f2 pro
Konular
1
hocam denedim ancak yine değişmedi ya da ben beceremedim

Oyla:

lmprella

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yasin
Cihazım
poco f2 pro
Konular
1
Çözüm bu hocam. Bir çok cihazda başarılı oldu. Değişmeme sebebi aldığınız hata nedir?
sizden önceki yoruma cevaben yazmıştım hocam. Sizin söylediğiniz yöntemle nihayet bu beladan kurtuldum ne kadar teşekkür etsem az. Çok sağolun :)

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
sizden önceki yoruma cevaben yazmıştım hocam. Sizin söylediğiniz yöntemle nihayet bu beladan kurtuldum ne kadar teşekkür etsem az. Çok sağolun :)
Can sıkıcı olduğu doğru. Cihazda problem varmış gibi hissettiriyor evet. Geçmiş olsun..

Oyla:

lmprella

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yasin
Cihazım
poco f2 pro
Konular
1
Can sıkıcı olduğu doğru. Cihazda problem varmış gibi hissettiriyor evet. Geçmiş olsun..
Kesinlikle öyle. Bir de sizi bulmuşken bikaç soru sormak istiyorum mümkünse. Ben root-rom vesaire hiç anlamam ilk kez kullanıyorum kayıtsız cihaz. Şuan MIUI Global 12.2.5.0 Kararlı (RJKMIXM) - Android 11 RKQ1.200826.002 sürümü mevcut telefonumda. Bu iyi midir bir şey yapmama gerek var mı ?
Diğer bir sorum da şu VoWifi etkinleştirmek istedim forumda videolu anlatımı gördüm, adımları uygularken #su komutunu yazdığımda
/system/bin/sh: su: inaccessible or not found
127|lmi:/ $ hatası aldım, bu hatayı araştırdığımda telefonum root lu olmadığı için bu hatayı aldığımı öğrendim. Sizce ne yapmam gerekir ? VoWifi elzem bir özellik midir ?

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Kesinlikle öyle. Bir de sizi bulmuşken bikaç soru sormak istiyorum mümkünse. Ben root-rom vesaire hiç anlamam ilk kez kullanıyorum kayıtsız cihaz. Şuan MIUI Global 12.2.5.0 Kararlı (RJKMIXM) - Android 11 RKQ1.200826.002 sürümü mevcut telefonumda. Bu iyi midir bir şey yapmama gerek var mı ?
Diğer bir sorum da şu VoWifi etkinleştirmek istedim forumda videolu anlatımı gördüm, adımları uygularken #su komutunu yazdığımda
/system/bin/sh: su: inaccessible or not found
127|lmi:/ $ hatası aldım, bu hatayı araştırdığımda telefonum root lu olmadığı için bu hatayı aldığımı öğrendim. Sizce ne yapmam gerekir ? VoWifi elzem bir özellik midir ?
aldığınız hata cihaz rootlu değil hatası doğrudur. vowifi ise olmazsa olmaz bir özellik değil. Bende aktif ama kapalı kullanıyorum çoğu zaman. Çünkü bulunulan ortamda modeme bağlıyken uzaklaşırsanız, ve cihazınız modemle bağlantısını kesemez ama çekimde düşük olursa konuşmalarda sıkıntı yaşatıyor..

Oyla:
Üst Alt