Rom Poco F2 Pro/ K30 Pro Eu Android 12 MIUI 13 Haftalık Beta / Kararlı sürüm

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
373
Poco F2 Pro/ K30 Pro
Eu Android 12 MIUI 13 Kararlı sürüm

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
F2 Pro/ K30 Pro cihazlar için Eu Android 12 MIUI 13 Çin tabanlı kararlı romu yayınlanmıştır.

Kurulum işlemleri:
  • İndirdiğiniz Fastboot dosyasını klasöre çıkart diyerek masaüstüne çıkarın
  • Cihazı fastboot moda alın (Ses kısma+power tuş kombinasyonu)
  • Rom klasörü içindeki Windows install with data format.cmd komut dosyasına sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştırın
  • Kurulum işlemi otomatik olarak başlamıştır, kurulum bitene kadar cihazını ellemeyin
Boot ekranında kalırsa:
  • Cihaz boot ekranı döngüsüne girerse cihazı ses açma ve güç tuşlarına basarak cihazı recovery moduna alın
  • Gelen kurtarma ekranında wipe data diyerek format atın ve cihazı yeniden başlatın
Önemli:
İnstagram gibi uygulamalarda çökme oluyorsa aşağıdaki ayarı uygulayın.
İzinler/ Gizlilik/ Cihaz Bilgileri Alma/ Her zaman izin ver

Kararlı Sürüm

Haftalık Beta

(Twrp ile yüklenen sürüm)
(Twrp ile yüklenen sürüm)

Sistem
Yeni - Yüzen pencereleri ekran tarafına sabitleyebilir, onlardan balon bildirimleri alabilir ve artık aynı anda birden fazla yüzen pencere açabilirsiniz (başlangıçta tabletler ve katlanabilirler için tasarlanmıştır). Dikkat: kabarcık bildirimleri her uygulama için iyi çalışmayabilir
Optimizasyon - Çalışan TWRP sürümlerine sahip cihazlar için geri yüklenen kurtarma ROM'ları (ör. Mi 10, Mi 10 Pro)
Optimizasyon - Android Güvenlik Yaması Temmuz 2022'ye Güncellendi
Düzeltme - Kamera çalışmaması sorunu düzeltildi [Mi 10T Pro]

Ayarlar
Optimizasyon - Simgeler ve ayar başlıkları arasındaki boşluklar azaltıldı

izinler
Düzeltme - Konum izni iletişim kutusunda "Kesin konum" başlığının Çİnce olması giderildi

Galeri
Düzeltme - Fotoğraf düzenleyicideki çıkartmalar listesinin boş görünmesi düzeltildi

İndirilenler
Düzeltme - İşe yaramaz bir "İzin ayrıntıları" ayarı kaldırıldı

Bazı cihazlar için kurtarma paketlerini yayınlandı, çünkü onlar için artık çalışan TWRP sürümleri var.
Mi 10 gibi A/B olmayan cihazlar için, hızlı başlatma modundan kurtarma işlemini başlatmanız, ardından "fastboot yeniden başlatma-kurtarma" komutunu kullanarak yeniden başlatmanız ve ardından ROM'u flaş etmeniz gerekir; Yeni, çalışan kurtarmayı flaş etmediğiniz sürece TWRP otomatik olarak değiştirilmeyecektir.
Mi 11 gibi A/B cihazları için kurtarma işlemini yalnızca fastboot' dan başlatmanız ve ardından yeni sürümü flashlamanız gerekir; TWRP otomatik olarak değiştirilecektir.
Sistem
Yeni - Android 12 güncellemesi (Redmi 9T/Redmi Note 9 4G)
Düzeltme - Bazı durumlarda klavye kullanılamaması hatası düzeltildi

kontrol Merkezi
Düzeltme - Wi-Fi, Bluetooth ve mobil veri hızlı geçişleri, Karanlık modda düzgün görüntülenmemesi hatası düzeltildi

temizleyici
Düzeltme - Whatsapp temizleyicinin çalışmaması hatası düzeltildi

izinler
Düzeltme - İstenen izinlerin izin iletişim kutularında listelenmemesi sorunu düzeltildi
Ayarlar
Düzeltme - Bağlantı ve paylaşım > Özel DNS modunu seç' te özel DNS sağlayıcı ana bilgisayar adı girilmemesi hatası düzeltildi
Düzeltme - Karanlık mod ayarlarında belirli bir uygulama için karanlık mod devre dışı bırakılamadı veya etkinleştirilemedi hatası düzeltildi

Güncelleyici
Optimizasyon - Bazı durumlarda "Yeni sürüm bulundu!" bildirim eski değişiklik günlüğünü göstermesi düzeltildi

Redmi 9T/Redmi Note 9 4G için ROM'lar, Android 12 dahili Xiaomi testleri nedeniyle askıya alındı.

18 Temmuz 2022'den itibaren şu cihazlar için Haftalık ROM olmayacak: Mi CC9 Pro/Mi Note 10/Pro, Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Lite Zoom, Redmi K30, Redmi K30 5G, Redmi K30i 5G, Redmi K30 Pro/POCO F2 Pro.
Ayarlar
Optimizasyon - Bazı menülerdeki bazı yanlış hizalamalar düzeltildi, örn. "Cihazım" içinde

Kontrol Merkezi
Düzeltme - Ayarlar' da etkinleştirilmesine rağmen Mi Smart Play eksik olması düzeltildi

Güvenlik
Düzeltme - Oyun içi yan çubuğun açılması Güvenlik uygulamasının çökmesine neden olması sorunu düzeltildi
Düzeltme - "Sanal Kimlik" ayarlarında "Sanal Kimliği Yönet" e dokunmanın tepki vermemesi düzeltildi

Redmi 9T/Redmi Note 9 4G için Android 11 tabanlı son MIUI güncellemesidir. Sonraki güncellemeler Android 12 tabanlı olacaktır.

18 Temmuz 2022'den itibaren şu cihazlar için Haftalık ROM olmayacak: Mi CC9 Pro/Mi Note 10/Pro, Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Lite Zoom, Redmi K30, Redmi K30 5G, Redmi K30i 5G, Redmi K30 Pro/POCO F2 Pro.
Durum çubuğu
Yeni - NFC simgesi eklendi

Güvenlik
Yeni - Yeniden tasarlanan Veri kullanım ayarları. Dikkat: Çin dışındaki çoğu operatör tarafından desteklenmediği için belirli ayarlara erişilemeyebilir.
Optimizasyon - Veri kullanımı sıfırlama tarihi seçeneği geri yüklendi

Sistem başlatıcısı
Yeni - Şimdi üç animasyon hızından birini seçebilirsiniz

Tarayıcı
Optimizasyon - Optimize edilmiş uygulama ara yüzü

Yeni - Posta filtreleme kuralları, e-postalarınızı daha verimli yönetmenizi sağlar
Sistem
Optimizasyon - Android Güvenlik Yaması Nisan 2022'ye Güncellendi

Kamera
Düzeltme - Ana kamera çalışmama hatası giderildi (Mi 10T Pro)

Mi Video
Optimizasyon - Güncellenmiş uygulama sürümü
Sorumluluk metni
* Burada yapacağınız işlemler sırasında ve sonrasında doğabilecek sorunlardan dolayı Forumumuz ve Forum Yöneticilerimiz sorumlu tutulamaz.

Son düzenleme:

mehmetserdargezer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
7
Arama yaparken ses kaydetme özelliği bunda var mı? Endonezya sürümünde olduğu gibi vardır İNŞALLAH

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
373

mekan_46

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
fatih
Cihazım
not 8 pro
Konular
0
Türkçemi

Sinanredmi7

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi K30 Pro
Konular
3
Hocam normalde ben guncelleyici den yüklüyor ama bana gelmemis eu rom twrp.yuklu acaba bekleme mi lazim

Uslu3rt@n

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Konular
14
Hocam normalde ben guncelleyici den yüklüyor ama bana gelmemis eu rom twrp.yuklu acaba bekleme mi lazim
Hocam twrp ile yüklenmiyor en başta nasıl olacağı anlatılmış ben de henüz denemedim kararsız kaldım deneyen varmı acaba

Redmi K30 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sinanredmi7

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi K30 Pro
Konular
3
Hocam twrp ile yüklenmiyor en başta nasıl olacağı anlatılmış ben de henüz denemedim kararsız kaldım deneyen varmı acaba

Redmi K30 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam denedim olmadi fastboot moduymus ondandolayi ota modunu beklememiz lazim

mekan_46

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
fatih
Cihazım
not 8 pro
Konular
0
telefon sıfırlama olacak mı

Ethnic

yunus
Yönetici
Co-Admin
Geliştirici Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
128
Beğendim, herhangi bir hataya denk gelmedim şimdilik, akıcı güzel..

Üst Alt