Soru Poco f2 pro hızlı şarj

Orka27

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oray
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
8
Poco f2 pro kutusundan çıkan 33watt hızlı şarj adaptörü %70 lere kadar telefonun aşırı ısınmasına sebep oluyor. Hızlı şarj sağlıklı mı batarya ömrü için. 18w ile şarj ettiğimde ısınma olmuyor. Isınma bana fazla gibi geldi oyun oynarken bile şarjdaki kadar ısınmıyor 1 senede bataryayı öldürmeyelim. Sizde de durum böyle mi?

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.174
Hızlı şarjı özelliği bu zaten batarya yada akım korumaları falan filan ona göre yapılıyor, siz ne yaparsanız yapın zaten bir batarya süresi bence Max 2sene

Orka27

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oray
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
8
Hızlı şarjı özelliği bu zaten batarya yada akım korumaları falan filan ona göre yapılıyor, siz ne yaparsanız yapın zaten bir batarya süresi bence Max 2sene
Öyle de hocam aşırı ısınmanın bataryalara zarar verdiği bilinen birşey yoksa bunlar hep daha fazla telefon sattırma stratejisi mi?

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.174
Öyle de hocam aşırı ısınmanın bataryalara zarar verdiği bilinen birşey yoksa bunlar hep daha fazla telefon sattırma stratejisi mi?

Her zaman bir streteji yok mu hocam??? Yoksa bugün süper hızlı çalışan ciha nasıl oluyorda bir yıl sonra sıfırlasan daha yavaş çalışıyor.

Orka27

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oray
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
8

ademacar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
Mi 11T PRO
Meslek
makine mühendisi
Konular
14
Benim telde hızlı şarja taktığım gun şarjım çabuk bitiyor ama normal sarj kafasıyla 3 saatte doluyor orjinal samsung sarj başlığıyla o zaman sanki daha çok gidiyor sarji psikolojikte olabilir

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.174
Benim telde hızlı şarja taktığım gun şarjım çabuk bitiyor ama normal sarj kafasıyla 3 saatte doluyor orjinal samsung sarj başlığıyla o zaman sanki daha çok gidiyor sarji psikolojikte olabilir
Bence psikolojik:) ekran sürelerinin değişeceğini pek sanmam

mehmedmsy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mehmed
Cihazım
not 2
Konular
6
Kesinlikle katılıyorum hocam benim tel dede hızlı şarj ile doldurdum mu erken bitiyor ama normal bir başlık ile doldurdum mu daha geç gidiyor psikolijten ziyade ekran süresi de aynı

Orka27

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oray
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
8
Ben de öyle bir sorun yok :)

Özcan DELİKANLI

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özcan
Cihazım
Poco F2 Pro
Meslek
İktisat
Konular
6
Poco f2 pro kutusundan çıkan 33watt hızlı şarj adaptörü %70 lere kadar telefonun aşırı ısınmasına sebep oluyor. Hızlı şarj sağlıklı mı batarya ömrü için. 18w ile şarj ettiğimde ısınma olmuyor. Isınma bana fazla gibi geldi oyun oynarken bile şarjdaki kadar ısınmıyor 1 senede bataryayı öldürmeyelim. Sizde de durum böyle mi?
Merhaba, ısınma olması normal. Tüm hızlı şarj özelliği olan cihazlarda ısınma durumu söz konusu oluyor. Pile zarar verme kısmı ise, elbette yıpranma oranı yavaş şarja oranla fazla olacaktır. Ancak kim 1 saatte dolan cihazını 3 saatte dolsun ister. Bataryalar da ömür, %0'dan %100'e olan bir döngü içerisinde yaklaşık olarak 1000 dögüdür. Bu 1000 döngünün ilk 500'lük kısmında %'de 100'e yakın kapasitede çalışıyor. Sonrasında ise bu kapasite giderek düşer. 2 sene sonra birden bire pil %0 kapasiteye düşmez. Elimde 7 yaşında Samsung Galaxy Note3 N9005 (Snapdragon 800 CPU ) olan cihazım var ve hala ilk pili ile çalışıyor. Hızlı şarj ve yavaş şarj ile doldurulduğu da cihazın pil bitiş süresi fark edebilir diye düşünüyorum ( tabii bu benim kişisel fikrim ) sebebi ise pilin dolma işleminin kimyasal bir reaksiyon olması. Pil dolarken içerisindeki hücreler, kimyasal bir tepkimeye giriyor, bu tepkimenin hızı deşarj hızını da etkileyebilir.

Üst Alt