Soru Poco f2 pro hızlı şarj

Orka27

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oray
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
8
Merhaba, ısınma olması normal. Tüm hızlı şarj özelliği olan cihazlarda ısınma durumu söz konusu oluyor. Pile zarar verme kısmı ise, elbette yıpranma oranı yavaş şarja oranla fazla olacaktır. Ancak kim 1 saatte dolan cihazını 3 saatte dolsun ister. Bataryalar da ömür, %0'dan %100'e olan bir döngü içerisinde yaklaşık olarak 1000 dögüdür. Bu 1000 döngünün ilk 500'lük kısmında %'de 100'e yakın kapasitede çalışıyor. Sonrasında ise bu kapasite giderek düşer. 2 sene sonra birden bire pil %0 kapasiteye düşmez. Elimde 7 yaşında Samsung Galaxy Note3 N9005 (Snapdragon 800 CPU ) olan cihazım var ve hala ilk pili ile çalışıyor. Hızlı şarj ve yavaş şarj ile doldurulduğu da cihazın pil bitiş süresi fark edebilir diye düşünüyorum ( tabii bu benim kişisel fikrim ) sebebi ise pilin dolma işleminin kimyasal bir reaksiyon olması. Pil dolarken içerisindeki hücreler, kimyasal bir tepkimeye giriyor, bu tepkimenin hızı deşarj hızını da etkileyebilir.
3 senedir Redmi Note 4 Snapdragon versiyonunu kullanıyordum. Bataryası neredeyse ilk günkü gibiydi.

Özcan DELİKANLI

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özcan
Cihazım
Poco F2 Pro
Meslek
İktisat
Konular
6
3 senedir Redmi Note 4 Snapdragon versiyonunu kullanıyordum. Bataryası neredeyse ilk günkü gibiydi.
Cihaza devamlı olarak %0'ı görene dek kullanmaz, sabaha kadar şarjda bırakmaz ve şarj olurken kullanmaz iseniz çok uzun yıllar sorunsuz çalışır. Aksi bir durum söz konusu oluyorsa ( ki nadiren olabilir, örneğin 2 aylıkken Samsung Galaxy S4 cihazımın pili şişti. S4 için Kronik bir sorundu ) üretimsel bir sorun vardır.

Üst Alt