Soru Poco F2 Pro dezavantajları?

OcakSöndüren

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi Note 10
Meslek
Ziraat Mühendisi
Konular
19
Merhaba arkadaşlar. Yeni bir cihaz alacağım. Xiaomi kullanmışlığım var. Mi 9T Pro ve Mi Note 10 kullandım. Şuandada Poco F2 Pro bakıyorum. Birde One Plus 7 proya. Kararsız kaldım ve merak ettim. Sizce Poco F2 Pro dezavantajları neler? Kronik sıkıntıları var mı? Bana biraz ağır geldi. Fikirleriniz neler?

Ömür Kaya

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömür
Cihazım
POCO F2 PRO
Konular
7
144hz'in getirdiği akıcılık mı daha önemli yoksa daha uzun şarj ve daha güzel görüntü mi önemli sizin için?

144hz ekran çok bir anlam ifade etmiyor çoğu oyun için, ayrıca 144hz hızda kullanırsanız şarjınızın daha hızlı gideceğini de söylemek isterim. Yani direkt olarak 60hz 144hzden daha iyi denemez bu cihazlarda. 144hz istersen hem şarjdan hem de görüntü kalitesinden taviz veriyorsunuz. Ben olsam POCO alırdım.

Popup kamerası da cabası.

Oyla:

alkatraz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
eren
Cihazım
mi5s plus
Konular
16
144hz'in getirdiği akıcılık mı daha önemli yoksa daha uzun şarj ve daha güzel görüntü mi önemli sizin için?

144hz ekran çok bir anlam ifade etmiyor çoğu oyun için, ayrıca 144hz hızda kullanırsanız şarjınızın daha hızlı gideceğini de söylemek isterim. Yani direkt olarak 60hz 144hzden daha iyi denemez bu cihazlarda. 144hz istersen hem şarjdan hem de görüntü kalitesinden taviz veriyorsunuz. Ben olsam POCO alırdım.

Popup kamerası da cabası.
Peki 450 fark verip 8/256 almaya gerek var mı?

Oyla:

Misterbaku

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Anar
Cihazım
Mi10
Konular
12
Sela
Ben de 1-2 aydır kullanıyorum. Cihazın benim için en büyük olumsuz kısmını söyleyecek olursam ağır olması diyebilirim. Tek elle kullanırken kolumu ağrıtıyor. Onun dışında video çekimlerinde görüntü titreme özelliğini açtığımızda telefon görüntüyü sabitlemek için ani kamera hareketlerinde görüntüyü yavaşlatıyor ve yumuşak bir geçiş olmasını sağlıyor. Ancak bu, video çekerken sizi rahatsız edebilir. FPS kayması oluyor gibi hissettiriyor. Bu özelliğe alışabilirsiniz titremeyen çok güzel videolar çekebilirsiniz. Alışamazsınız ızdırap olur :) Bu özelliği kapatınca sorun kalkıyor. Onun dışında şarjı gayet iyi. 34 saat kullandım ve 6,5 saat ekranın açık kalma süresini gördüm en fazla. Sonuç olarak tavsiye edebileceğim bir cihaz. Çok dikkat çekici bir cihaz. Oyunlardaki performansına zaten diyecek yok. Kusursuz. Ben EU 11 romu ile kullanıyorum. En stabil ve en hızlı rom bu telefon için kesinlikle budur. 12'den hiç memnun kalmadım. Onu da belirtmek ist

Ben de 1-2 aydır kullanıyorum. Cihazın benim için en büyük olumsuz kısmını söyleyecek olursam ağır olması diyebilirim. Tek elle kullanırken kolumu ağrıtıyor. Onun dışında video çekimlerinde görüntü titreme özelliğini açtığımızda telefon görüntüyü sabitlemek için ani kamera hareketlerinde görüntüyü yavaşlatıyor ve yumuşak bir geçiş olmasını sağlıyor. Ancak bu, video çekerken sizi rahatsız edebilir. FPS kayması oluyor gibi hissettiriyor. Bu özelliğe alışabilirsiniz titremeyen çok güzel videolar çekebilirsiniz. Alışamazsınız ızdırap olur :) Bu özelliği kapatınca sorun kalkıyor. Onun dışında şarjı gayet iyi. 34 saat kullandım ve 6,5 saat ekranın açık kalma süresini gördüm en fazla. Sonuç olarak tavsiye edebileceğim bir cihaz. Çok dikkat çekici bir cihaz. Oyunlardaki performansına zaten diyecek yok. Kusursuz. Ben EU 11 romu ile kullanıyorum. En stabil ve en hızlı rom bu telefon için kesinlikle budur. 12'den hiç memnun kalmadım. Onu da belirtmek isterim.
Selam kardesim ben mi10da eu beta 20.11.12 kullaniyorum suan 20.12.10 versiyonu gelmis ama bildigin uzere android 11de twrp data wipe yapinca data dosyalarin goruyor twprden zip paketi guncellemeye calisiyorum wipesiz ama hata veriyo sorun nedir?

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Sela

Selam kardesim ben mi10da eu beta 20.11.12 kullaniyorum suan 20.12.10 versiyonu gelmis ama bildigin uzere android 11de twrp data wipe yapinca data dosyalarin goruyor twprden zip paketi guncellemeye calisiyorum wipesiz ama hata veriyo sorun nedir?

Rom ana konusundan destek alın lütfen,bu konu farklı....

Oyla:

Ömür Kaya

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömür
Cihazım
POCO F2 PRO
Konular
7
Peki 450 fark verip 8/256 almaya gerek var mı?
Vallahi video vesaire çok çekiyorsanız bence 256 almalısınız. 128 de yeterli ama 256 ekstra iyi olur sizin için ama oyun vesaire için diyorsanız bence değmez.

Oyla:

Kadir5534

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Poco f2 pro
Konular
0
parmak izi okuyucusu cok kotu bi cihaz mi9t prodan buna gectim ama cogu zaman parmak izini okumuyor en buyuk sorunu bu cihazin
Kesinlikle parmak izi okuyucusu çok ağır çalışıyor ben red mi note 7 pro dan geçtim onda saliseler içinde okuyordu ekran altı parmak izi olayı çok çöp ayrıca yüz tanıma özelliği ekledim daha hızlı açılsın diye ekran parmak izi yavaş geldi ekranı açıyom otomatik olarak pop up kameranın açılıp yüz tanımlama yapmasını beklersiniz ama onda da hayal kırıklığına uğradım kameranın açılması için kilit ekranında iken yukarı kaydırmanız gerekiyor sırf bu yüzden telefonuma kilit ekranı koymak istemeyen birçok kişi olacaktır buna Bi an önce çözüm bulunması gerekiyor en azından] kilit ekranı açıldığında ekranı kaydırmadan pop up kameranın açılıp yüz tanımlama yapmasını güncellemelerle getirilmesini bekliyorum benim gibi düşünenler varsa bekliyorum yanıtlara

Oyla:

_yasin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
6
ekran altı parmak izi olayı çok çöp
Katılıyorum, fiziksel okuyuculara göre çok yavaş çalışıyor. Parmak izini okutana kadar şifre girmek daha az zaman alıyor.

kilit ekranı açıldığında ekranı kaydırmadan pop up kameranın açılıp yüz tanımlama yapması
Bu biraz riskli geliyor bana. Mesela Whatsapp görüntülü arama geldiğinde kamera kendiliğinden açılıyor. Bu sırada telefon cebimde olabilir. Aramayı reddetmeden de kapanmıyor kamera. Ekrana çift dokunma ile kilit ekranı açılmasını aktif ettim, cihaz elimde iken bazen kilit ekranında olduğumu fark ediyorum. Kameranın kontrolsüz bir şekilde açılmasına neden olacağından bu dediğiniz özellik pek mantıklı gelmedi açıkçası.

Oyla:
Üst Alt