Soru Poco F2 Pro dezavantajları?

OcakSöndüren

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi Note 10
Meslek
Ziraat Mühendisi
Konular
19
Merhaba arkadaşlar. Yeni bir cihaz alacağım. Xiaomi kullanmışlığım var. Mi 9T Pro ve Mi Note 10 kullandım. Şuandada Poco F2 Pro bakıyorum. Birde One Plus 7 proya. Kararsız kaldım ve merak ettim. Sizce Poco F2 Pro dezavantajları neler? Kronik sıkıntıları var mı? Bana biraz ağır geldi. Fikirleriniz neler?

OcakSöndüren

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi Note 10
Meslek
Ziraat Mühendisi
Konular
19
Teşekkürler...

Oyla:

cotstatiyan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cotsta
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
Mühendis
Konular
1
Aleyküm selam, güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.

Sorun imei sorunuysa, garantili almadığınız müddetçe F2 Pro cihazında da aynı durumu yaşama olasılığınız var. Bence siz telefondan önce, imei işlemi yaptırdığınız kişiyi değiştirin. Forumdaki kullanıcıların büyük bölümü imei işlemi ile kullanıyor cihazlarını ve bir senede 3 defa imei sıkıntısı yaşayan duymadım. Daha sağlam birisine işlem yaptırın.

Cihaz olayına gelirsek;

Mi 9'dan sonrasını baz alırsam, Mi 9 oldukça fazla geliştirici kitlesine sahip. Henüz F2 Pro için detaylı araştırma yapmadım ancak zamanla artacaktır.

Fark olarak işlemci üstünlüğü var, batarya, kamera, 3.5mm çıkış, çentiksiz/deliksiz ekran var ve bunlar bence önemli farklar.

Dezavantaj olarak yukarda belirttiğim gibi, Poco başlatıcı mevcut ancak EU rom ile çözülecek bir sorun. Kablosuz şarj yok. Birazcık daha kaba. Başka aklıma birşey gelmiyor.
Hocam bu başlatıcı problemini sitede birkaç yerde daha gördüm anlamadım. Ben mi 8 kullanıyorum aldığımdan beri Nova launcher var. Poco f2 alınca nova launcher ı kullanamayacak mıyım? İndirip kuruyoduk

Oyla:

zafuk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Zafer
Cihazım
k20pro
Konular
0
Ben de 1-2 aydır kullanıyorum. Cihazın benim için en büyük olumsuz kısmını söyleyecek olursam ağır olması diyebilirim. Tek elle kullanırken kolumu ağrıtıyor. Onun dışında video çekimlerinde görüntü titreme özelliğini açtığımızda telefon görüntüyü sabitlemek için ani kamera hareketlerinde görüntüyü yavaşlatıyor ve yumuşak bir geçiş olmasını sağlıyor. Ancak bu, video çekerken sizi rahatsız edebilir. FPS kayması oluyor gibi hissettiriyor. Bu özelliğe alışabilirsiniz titremeyen çok güzel videolar çekebilirsiniz. Alışamazsınız ızdırap olur :) Bu özelliği kapatınca sorun kalkıyor. Onun dışında şarjı gayet iyi. 34 saat kullandım ve 6,5 saat ekranın açık kalma süresini gördüm en fazla. Sonuç olarak tavsiye edebileceğim bir cihaz. Çok dikkat çekici bir cihaz. Oyunlardaki performansına zaten diyecek yok. Kusursuz. Ben EU 11 romu ile kullanıyorum. En stabil ve en hızlı rom bu telefon için kesinlikle budur. 12'den hiç memnun kalmadım. Onu da belirtmek isterim.
merhabalar,
kullandığınız eu 11 rom un linkini bana atarsanız çok sevinirim, globalden o roma geçiş yapıcam, teşekkür ederim.

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Hocam bu başlatıcı problemini sitede birkaç yerde daha gördüm anlamadım. Ben mi 8 kullanıyorum aldığımdan beri Nova launcher var. Poco f2 alınca nova launcher ı kullanamayacak mıyım? İndirip kuruyoduk

Harici başlatıcı kullanmanızda bir sorun yok, ancak Mi cihazlarda kullandığınız miui başlatıcı resmi romda bulunmuyor ancak Xiaomi.eu rom falan yüklerseniz Miui baştalıtıcıyı kullanabiliyorsunuz.

Oyla:

[C_a_N_e_R]

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
3
merhabalar,
kullandığınız eu 11 rom un linkini bana atarsanız çok sevinirim, globalden o roma geçiş yapıcam, teşekkür ederim.

Herkes görsün diye buradan ekliyorum.

İndirme linki de şurada.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-11-01-18-48-50-243_pl.zdunex25.updater.jpg
    Screenshot_2020-11-01-18-48-50-243_pl.zdunex25.updater.jpg
    116 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Oyla:

alkatraz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
eren
Cihazım
mi5s plus
Konular
16
merhaba, mi 10T ile arasında kaldım. sizce 60 hz amoled mi yoksa 144 hz ips lcd mi?

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Oyla:

adibelli

Web Designer
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur A.
Cihazım
Mi9T PRO 128GB
Meslek
Web Designer
Konular
35
merhaba, mi 10T ile arasında kaldım. sizce 60 hz amoled mi yoksa 144 hz ips lcd mi?

Her ne kadar göreceli olduğu söylensede bence Amoled her türlü IPS'den daha kalitelidir.F2 Pro'nun iki dezavantajı var biri 60hz olması diğeri ise henüz doğru dürüst rom gelişiminin sağlanmaması ama eu kullanılabilir.Bu ikisi dışında ben 10T'nin bir üstünlüğünü göremiyorum ki ayrıca ekranda kamera olması artık bana göre ilkel :)

Oyla:

alkatraz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
eren
Cihazım
mi5s plus
Konular
16
Arada ki fiyat farkı nedir ? 144 hz için değer mi + amoled'den vazgeçilir mi ?
3450 tl poco, 3750 tl 10T arada 300 tl bir fiyat farkı var. Siz olsanız poco mu alırdınız? Bu arada hangi cihazı alırsam alayım tavsiyeniz üzerine karaçay teknolojiden almayı düşünüyorum.

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
3450 tl poco, 3750 tl 10T arada 300 tl bir fiyat farkı var. Siz olsanız poco mu alırdınız? Bu arada hangi cihazı alırsam alayım tavsiyeniz üzerine karaçay teknolojiden almayı düşünüyorum.

Bu tamamen kişisel ve zevk meselesi.

Pop-up kamera + Amoled ekran + Tam ekran dan dolayı Poco derim.

Oyla:
Üst Alt