Diğer Poco F1 ''Pie''Güncellemesinden sonraki değişiklikler

Mr. Story

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
Honor 9 Lite
Konular
17
Böyle bir sorun asla yaşamadım. Yaşayan olduğunuda düşünmüyorum. Ekran kalitesi ve uygulamalardan alınan görüntü kalitesi çok yüksek seviyelerde . Telefonun görüntü kısmında tek eksi sayılabilecek yönü Süper Amoled ekrana sahip olmaması . Ancak emin olabilirsiniz Parlaklık konusunda en ufak bir sıkıntı yaşanmıyor. En güneşli günlerde bile güneş ışığı altında tüm renkler doğru şekilde gözünüze ulaşıyor :)
Telefonu genel anlamda her yönüyle tavsiye eder misiniz? Kullanımı etkiliyen sorunları varmı.

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
Telefonu genel anlamda her yönüyle tavsiye eder misiniz? Kullanımı etkiliyen sorunları varmı.
Bu telefondan önce LG G4 ve Xperia Z2 kullandım.Bu telefona geçtiğimde önceki telefonlarıma telefon demeyi bıraktım.
Artıları:
+Tasarımı ve malzeme kalitesi gerçekten çok iyi.Ağırlığı gayet makul seviyede.Ele alındığında kaliteli ve güzel bir hissiyat oluşturuyor.
+Batarya kapasitesi ve Şarj ömrü gerçekten çok iyi. Snapdragon 845 , sıvı soğutma ve 4000 mAh bataryanın etkisiyle çok uzun bir şarj ömrü sunuyor.
Gün içerisinde yoğun şekilde twitter ,normal bir şekilde instagram,youtube, alışveriş uygulamalarını ve de bluetooth kulaklık kullanıyorum.Bu kullanımla %100 olan şarjım 3.gün sabahında %30-40 civarlarında dolaşıyor.
+Snapdragon 845 ve Sıvı soğutmanın etkisiyle telefonda ısınma ve kasmaya dair en ufak bir ibare ile karşılaşılmıyor. Telefon aşırı akıcı ve hızlı. Oyunlarda en yüksek grafik ayarlarında dahi kasma veya ısınma yaşanmıyor.
+Yüz tanıma özelliği neredeyse zifiri karanlık ortamlarda bile çok hızlı çalışıyor.Parmak izi okuyucusuda aynı şekilde.
+Ön ve Arka Kamera ışığım yeterli bulunduğu ortamlarda çok iyi işler çıkartabiliyor.
+Dahili uygulamaları güzel ayrıntılar sunuyor.
+Hoparlörden çıkan ses seviyesi ve ses kalitesi gayet iyi.
Eksileri:
-Arka ve Ön kamera düşük(kötü) ışık koşulları altında vasat performans verebiliyor.
-Kamerada OIS (Optik görüntü sabitleyici) desteği bulunmuyor. EIS (Elektronik görüntü sabitleyici) desteği bulunsada videolarda sarsıntılar hissediliyor.Fotoğraflarda ise sabit tutularak çekildiğinden, optik sabitleyici olmaması pek fark edilmiyor
-SuperAmoLed ekran bulunmuyor (Bulunmasa bile çoğu amiral gemsiyle aynı, bazılarından daha iyi ekran deneyimi sunabiliyor)
-NFC desteği bulunmuyor. (Kullanmadığım için beni etkilemiyor)
-Arka tarafı plastik türevi bir hammadeden yapıldığından kılıfsız kullanımlarda arka kapakta çizilmeler meydana gelebilir (Kılıf kullandığımdan bir sorun teşkil etmedi.Ayrıca plastik türevli bir arka kapaktan oluşsada gayet kaliteli ve güzel yapısı var.)
-Diğer amiral gemilerinin Gorilla Glass 5 kullanmasının aksine Pocophone F1 biraz daha eski teknoloji olan Gorilla Glass 3 ile ekranını (Cam) koruyor.Kırılmaz veya Nano ekran koruyucu kullanılmaz ise yere düşmelerde çizilme ve çatlama oranları Gorilla Glass 5 e göre daha fazla olacaktır.(Nano ekran koruyucu kullanıyorum.En az 3 4 kez yere düşürdüğüm telefonumda herhangi bir deformasyon oluşmadı.)

Genel hatlarıyla telefon bu şekilde.Ancak telefonun artıları ,eksilerinin üzerini tamamen örtüyor .
Yazmayı unuttuklarım oldu ise affola.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yazmayı unutmuşum, Telefonu, sahip olduğu artı-eksileri ve Bu özelliklere rağmen sahip olduğu fiyat bandını göz önünde bulundurarak Kesinlikle tavsiye ederim.
Ben yurtdışından kuzenime getirttim. O zaman Türkiye fiyatı 3200-3400 civarlarında iken ben 1800 TL ye getirttirdim.
Şuanda Türkiye de 2500 civarlarında bulunabiliyor sanırım.
Türkiye pazarındaki telefon fiyatlarıyla karşılaştırıldığında fiyatı ve sunduğu performans göze alındığında en makul telefon Pocophone F1

Son düzenleme:

Abuzer Kadayif

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ozan
Cihazım
Pocophone F1
Konular
0
Son güncellemeden sonra, kamera özelliklerinin (960 fps)ve kamera ana menü ekranın değiştiği söyleniyor, bir kaç video dada izledim, kamera ana ekranına gece ve yavas çekim menüleri gelmiş ancak, bende öyle bir menu gözükmüyor ana ekranda, sizlerdeki durum nedir ?

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
Telefonun artılarına ,
+Hafıza kartı ve Çift sim kart desteği
+Su sıçramalarına karşı garantiyi eklemeyi unutmuşum.

madball

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erdem
Cihazım
Pocophone F1
Konular
3
telefonun amoled olmaması bence daha iyi ,bir gün amoled yanıgı olurmu diye hep aklım kalabilirdi.Pixelleri oldukça yeterli fazla bile Size bir tüyo veriyim evde telefonunuzu kullanırken wifi kullandıgınız zamanlar telefonu 4.5g den 2g ye çektiginiz zaman uçak moduna yakın bi tasarruf oluyo.yeni keşfettim ve deneyimliyorum.
Ayarlar>simkart mobil ağlar>tercih edilen ağ türü>2G (pil tasarrufu sağlar)
Aliexpressten sipariş verdigim 9D tamperli cam geldi çok ucuza aldım iyi korudugu kesin ama çabuk kirleniyo sizin memnun kaldıgınız bi cam koruyucu varmı

smyrniankiwi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kıvanç
Cihazım
Pocophone F1
Konular
27
tariktastan kullandığınız nano ekran koruyucuyu paylaşabilir misiniz? Ben de telefonu aldığımdan beri ekran koruyucusuz kullanıyorum. Aklım gidiyor :)

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
tariktastan kullandığınız nano ekran koruyucuyu paylaşabilir misiniz? Ben de telefonu aldığımdan beri ekran koruyucusuz kullanıyorum. Aklım gidiyor :)
telefonun amoled olmaması bence daha iyi ,bir gün amoled yanıgı olurmu diye hep aklım kalabilirdi.Pixelleri oldukça yeterli fazla bile Size bir tüyo veriyim evde telefonunuzu kullanırken wifi kullandıgınız zamanlar telefonu 4.5g den 2g ye çektiginiz zaman uçak moduna yakın bi tasarruf oluyo.yeni keşfettim ve deneyimliyorum.
Ayarlar>simkart mobil ağlar>tercih edilen ağ türü>2G (pil tasarrufu sağlar)
Aliexpressten sipariş verdigim 9D tamperli cam geldi çok ucuza aldım iyi korudugu kesin ama çabuk kirleniyo sizin memnun kaldıgınız bi cam koruyucu varmı
Tabii ki buyrun:

Uygulaması gayet kolay. Evde kendim herhangi bir gözlük bezi yardımı ile uyguladım ve herhangi bir hava kabarcığı oluşmadı. Dokunmatik hissiyatıda gayet iyi. Kırılmaz ekrana göre daha ince olduğundan telefon estetiğini bozmuyor ve pek kirlenmiyor.

Furkanbarbar

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkna
Cihazım
Pocophone f1
Konular
8
Tabii ki buyrun:

Uygulaması gayet kolay. Evde kendim herhangi bir gözlük bezi yardımı ile uyguladım ve herhangi bir hava kabarcığı oluşmadı. Dokunmatik hissiyatıda gayet iyi. Kırılmaz ekrana göre daha ince olduğundan telefon estetiğini bozmuyor ve pek kirlenmiyor.

Aynisindan bende kullaniyorum gayet memnunum yalniz takarken dikkat edin ben hafif centigi tutturamamisim

Fiyakalim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
XİAOMİ 12T PRO
Meslek
Elektronik Yazılım
Konular
12
bir ay önce severek aldığım bu telefonumda güncellemeden sonra bazı sıkıntılar meydana geldi bunlardan birincisi arama ekranı donuyor rehberden birini seçip aramak istediğim de yaklaşık 30 veya 40 saniye takılı kalıyor arama yapmıyor şebeke de sıkıntı var telefonu kapatıp tekrar açtığımda düzeliyor ama bu gün içinde devamlı yapıyor çok üzgünüm bir çaresi var mı acaba

Son düzenleme:

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
bir ay önce severek aldığım bu telefonumda güncellemeden sonra bazı sıkıntılar meydana geldi bunlardan birincisi arama ekranı donuyor rehberden birini seçip aramak istediğim de yaklaşık 30 veya 40 saniye takılı kalıyor arama yapmıyor şebeke de sıkıntı var telefonu kapatıp tekrar açtığımda düzeliyor ama bu gün içinde devamlı yapıyor çok üzgünüm bir çaresi var mı acaba
Bu konuda teknik bilgiye sahip olmasam da bir sonraki güncellemeyi beklemeniz veya telefonu fabrika ayarlarına döndermeniz sorunu çözecektir diye düşünüyorum.

Üst Alt