Diğer Poco F1 ''Pie''Güncellemesinden sonraki değişiklikler

madball

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Erdem
Cihazım
Pocophone F1
Telefona güncellemeyi yaptıktan sonraki günler ilk farkettigim, sanırım şarjının dahada uzaması oldu ,bitmek bilmiyo, %10 a düşmeden şarja takmıyorum, 3. günün sonu gibi şarja takıyorum, buda beni acayip mutlu ediyo, telefonu aldıgımdan beri powerbanklere veda ettim ,güncellemeden sonra işletim sisteminin bataryayı dahada verimli kullandıgını hissediyorum.Sizin gördüğünüz farklılıklar yenilikler neler, paylaşırsanız sevinirim,
Birde aliexpressten sipariş ettigim arka kapak için karbon fiber sticker paylaşmak istedim ,henüz elime ulaşmadı ulaşınca kalitesini değerlendirir yazarım,
f1 in 8gb modelindeki desenlerle aynı, telefonumda tam ona benzicek valla, o desenler çok hosuma gitmişti, aradım taradım buldum aldım :)
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

izzetakif

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
İzzet Akif
Cihazım
Pocophone F1
Dokunmatiğin geç algılama sorunu çözüldü.

snipertime83

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
MUSTAFA
Cihazım
REDMİ NOTE 4
Dokunmatiğin geç algılama sorunu çözüldü.
merhaba halen geç algılıyor. Sayfaları yukarı kaydırma işleminde uzun uzun kayması gerekirken yavaş yavaş alıyor.. bu da dokunmatik sorunundan mı kaynaklanıyor olabilir ?

Furkanbarbar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Furkna
Cihazım
Pocophone f1
Youtube tam ekranda video izlerken whatsappdan bildirimlerin icerigi goruntulenmiyor sizdede ole mi acaba nasil duzeltebilirim

tariktastan

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Daha önceki telefonlarımda yaptığım güncellemer sonrası optimizasyon ve batarya ile ilgili sorunlar yaşamıştım.
Henüz 1 Aylık olan çok sevdiğim Poco'm için gelen Android Pie güncellemesini yapmak konusunda tereddütteyim.
Güncellemeyi yapan arkadaşlardan Güncelleme sonrası +'lar ve - 'ler olmak üzere bir değerlendirme alabilirsem çok sevinirim

madball

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Erdem
Cihazım
Pocophone F1
guncelleme sonrası işletim sisteminin bataryayı daha stabil kullandıgını hisediyorum23saat 24dk önce şarj etmişim telefonu bugün butün gün araba kullandım ekran açıktı mobil internet gps ve yandex haritalar,bi kaç kez oyun oynadım bir sürü şey yükledim ,arabada auxa baglayıp muzikte dinledim, ekran yine acıktı suan sarjı %47

tariktastan

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
guncelleme sonrası işletim sisteminin bataryayı daha stabil kullandıgını hisediyorum23saat 24dk önce şarj etmişim telefonu bugün butün gün araba kullandım ekran açıktı mobil internet gps ve yandex haritalar,bi kaç kez oyun oynadım bir sürü şey yükledim ,arabada auxa baglayıp muzikte dinledim, ekran yine acıktı suan sarjı %47
Batarya hariç herhangi bir + veya - olarak değerlendirebileceğiniz bir durum mevcut mudur?

madball

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Erdem
Cihazım
Pocophone F1
ben eksi bi durum gormedim, bence onceki surumde gayet stabildi,bu sürümün daha hızlı oldugunu soyluyolar ama telefon zaten cok hızlı oldugu icin hissedilmiyo,anca kronometreyle anlaşılır,ayarlarda bayagı bi degisiklik var,daha toparlanmış gibi geldi herşey, bence güncelleyin google lens ozelligide geliyo ilginc bi ozellik.bi ürün ,kutu,herhangi bişeyi kameraya gösterdiginizde ,sonuçlar ,açıklamalar, fiyatlar falan açılıyo.

Mr. Story

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
İsmail
Cihazım
Honor 9 Lite
Merhaba facebook ve instagram videoları düşük çözünürlüktemi oynatılıyor acaba telefonda. Telefonu almayı düşünüyorum fakat böylr bir sorun varsa fikrim değişebilir yardımcı olur musunuz?

tariktastan

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Merhaba facebook ve instagram videoları düşük çözünürlüktemi oynatılıyor acaba telefonda. Telefonu almayı düşünüyorum fakat böylr bir sorun varsa fikrim değişebilir yardımcı olur musunuz?
Böyle bir sorun asla yaşamadım. Yaşayan olduğunuda düşünmüyorum. Ekran kalitesi ve uygulamalardan alınan görüntü kalitesi çok yüksek seviyelerde . Telefonun görüntü kısmında tek eksi sayılabilecek yönü Süper Amoled ekrana sahip olmaması . Ancak emin olabilirsiniz Parlaklık konusunda en ufak bir sıkıntı yaşanmıyor. En güneşli günlerde bile güneş ışığı altında tüm renkler doğru şekilde gözünüze ulaşıyor :)

Mr. Story

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
İsmail
Cihazım
Honor 9 Lite
Böyle bir sorun asla yaşamadım. Yaşayan olduğunuda düşünmüyorum. Ekran kalitesi ve uygulamalardan alınan görüntü kalitesi çok yüksek seviyelerde . Telefonun görüntü kısmında tek eksi sayılabilecek yönü Süper Amoled ekrana sahip olmaması . Ancak emin olabilirsiniz Parlaklık konusunda en ufak bir sıkıntı yaşanmıyor. En güneşli günlerde bile güneş ışığı altında tüm renkler doğru şekilde gözünüze ulaşıyor :)
Telefonu genel anlamda her yönüyle tavsiye eder misiniz? Kullanımı etkiliyen sorunları varmı.

tariktastan

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Telefonu genel anlamda her yönüyle tavsiye eder misiniz? Kullanımı etkiliyen sorunları varmı.
Bu telefondan önce LG G4 ve Xperia Z2 kullandım.Bu telefona geçtiğimde önceki telefonlarıma telefon demeyi bıraktım.
Artıları:
+Tasarımı ve malzeme kalitesi gerçekten çok iyi.Ağırlığı gayet makul seviyede.Ele alındığında kaliteli ve güzel bir hissiyat oluşturuyor.
+Batarya kapasitesi ve Şarj ömrü gerçekten çok iyi. Snapdragon 845 , sıvı soğutma ve 4000 mAh bataryanın etkisiyle çok uzun bir şarj ömrü sunuyor.
Gün içerisinde yoğun şekilde twitter ,normal bir şekilde instagram,youtube, alışveriş uygulamalarını ve de bluetooth kulaklık kullanıyorum.Bu kullanımla %100 olan şarjım 3.gün sabahında %30-40 civarlarında dolaşıyor.
+Snapdragon 845 ve Sıvı soğutmanın etkisiyle telefonda ısınma ve kasmaya dair en ufak bir ibare ile karşılaşılmıyor. Telefon aşırı akıcı ve hızlı. Oyunlarda en yüksek grafik ayarlarında dahi kasma veya ısınma yaşanmıyor.
+Yüz tanıma özelliği neredeyse zifiri karanlık ortamlarda bile çok hızlı çalışıyor.Parmak izi okuyucusuda aynı şekilde.
+Ön ve Arka Kamera ışığım yeterli bulunduğu ortamlarda çok iyi işler çıkartabiliyor.
+Dahili uygulamaları güzel ayrıntılar sunuyor.
+Hoparlörden çıkan ses seviyesi ve ses kalitesi gayet iyi.
Eksileri:
-Arka ve Ön kamera düşük(kötü) ışık koşulları altında vasat performans verebiliyor.
-Kamerada OIS (Optik görüntü sabitleyici) desteği bulunmuyor. EIS (Elektronik görüntü sabitleyici) desteği bulunsada videolarda sarsıntılar hissediliyor.Fotoğraflarda ise sabit tutularak çekildiğinden, optik sabitleyici olmaması pek fark edilmiyor
-SuperAmoLed ekran bulunmuyor (Bulunmasa bile çoğu amiral gemsiyle aynı, bazılarından daha iyi ekran deneyimi sunabiliyor)
-NFC desteği bulunmuyor. (Kullanmadığım için beni etkilemiyor)
-Arka tarafı plastik türevi bir hammadeden yapıldığından kılıfsız kullanımlarda arka kapakta çizilmeler meydana gelebilir (Kılıf kullandığımdan bir sorun teşkil etmedi.Ayrıca plastik türevli bir arka kapaktan oluşsada gayet kaliteli ve güzel yapısı var.)
-Diğer amiral gemilerinin Gorilla Glass 5 kullanmasının aksine Pocophone F1 biraz daha eski teknoloji olan Gorilla Glass 3 ile ekranını (Cam) koruyor.Kırılmaz veya Nano ekran koruyucu kullanılmaz ise yere düşmelerde çizilme ve çatlama oranları Gorilla Glass 5 e göre daha fazla olacaktır.(Nano ekran koruyucu kullanıyorum.En az 3 4 kez yere düşürdüğüm telefonumda herhangi bir deformasyon oluşmadı.)

Genel hatlarıyla telefon bu şekilde.Ancak telefonun artıları ,eksilerinin üzerini tamamen örtüyor .
Yazmayı unuttuklarım oldu ise affola.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yazmayı unutmuşum, Telefonu, sahip olduğu artı-eksileri ve Bu özelliklere rağmen sahip olduğu fiyat bandını göz önünde bulundurarak Kesinlikle tavsiye ederim.
Ben yurtdışından kuzenime getirttim. O zaman Türkiye fiyatı 3200-3400 civarlarında iken ben 1800 TL ye getirttirdim.
Şuanda Türkiye de 2500 civarlarında bulunabiliyor sanırım.
Türkiye pazarındaki telefon fiyatlarıyla karşılaştırıldığında fiyatı ve sunduğu performans göze alındığında en makul telefon Pocophone F1

Son düzenleme:

Abuzer Kadayif

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Ozan
Cihazım
Pocophone F1
Son güncellemeden sonra, kamera özelliklerinin (960 fps)ve kamera ana menü ekranın değiştiği söyleniyor, bir kaç video dada izledim, kamera ana ekranına gece ve yavas çekim menüleri gelmiş ancak, bende öyle bir menu gözükmüyor ana ekranda, sizlerdeki durum nedir ?

tariktastan

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Telefonun artılarına ,
+Hafıza kartı ve Çift sim kart desteği
+Su sıçramalarına karşı garantiyi eklemeyi unutmuşum.

madball

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Erdem
Cihazım
Pocophone F1
telefonun amoled olmaması bence daha iyi ,bir gün amoled yanıgı olurmu diye hep aklım kalabilirdi.Pixelleri oldukça yeterli fazla bile Size bir tüyo veriyim evde telefonunuzu kullanırken wifi kullandıgınız zamanlar telefonu 4.5g den 2g ye çektiginiz zaman uçak moduna yakın bi tasarruf oluyo.yeni keşfettim ve deneyimliyorum.
Ayarlar>simkart mobil ağlar>tercih edilen ağ türü>2G (pil tasarrufu sağlar)
Aliexpressten sipariş verdigim 9D tamperli cam geldi çok ucuza aldım iyi korudugu kesin ama çabuk kirleniyo sizin memnun kaldıgınız bi cam koruyucu varmı

tariktastan

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
tariktastan kullandığınız nano ekran koruyucuyu paylaşabilir misiniz? Ben de telefonu aldığımdan beri ekran koruyucusuz kullanıyorum. Aklım gidiyor :)
telefonun amoled olmaması bence daha iyi ,bir gün amoled yanıgı olurmu diye hep aklım kalabilirdi.Pixelleri oldukça yeterli fazla bile Size bir tüyo veriyim evde telefonunuzu kullanırken wifi kullandıgınız zamanlar telefonu 4.5g den 2g ye çektiginiz zaman uçak moduna yakın bi tasarruf oluyo.yeni keşfettim ve deneyimliyorum.
Ayarlar>simkart mobil ağlar>tercih edilen ağ türü>2G (pil tasarrufu sağlar)
Aliexpressten sipariş verdigim 9D tamperli cam geldi çok ucuza aldım iyi korudugu kesin ama çabuk kirleniyo sizin memnun kaldıgınız bi cam koruyucu varmı
Tabii ki buyrun:

Uygulaması gayet kolay. Evde kendim herhangi bir gözlük bezi yardımı ile uyguladım ve herhangi bir hava kabarcığı oluşmadı. Dokunmatik hissiyatıda gayet iyi. Kırılmaz ekrana göre daha ince olduğundan telefon estetiğini bozmuyor ve pek kirlenmiyor.

Furkanbarbar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Furkna
Cihazım
Pocophone f1
Tabii ki buyrun:

Uygulaması gayet kolay. Evde kendim herhangi bir gözlük bezi yardımı ile uyguladım ve herhangi bir hava kabarcığı oluşmadı. Dokunmatik hissiyatıda gayet iyi. Kırılmaz ekrana göre daha ince olduğundan telefon estetiğini bozmuyor ve pek kirlenmiyor.
Aynisindan bende kullaniyorum gayet memnunum yalniz takarken dikkat edin ben hafif centigi tutturamamisim

Fiyakalim

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Murat
Cihazım
Pocophone f1
bir ay önce severek aldığım bu telefonumda güncellemeden sonra bazı sıkıntılar meydana geldi bunlardan birincisi arama ekranı donuyor rehberden birini seçip aramak istediğim de yaklaşık 30 veya 40 saniye takılı kalıyor arama yapmıyor şebeke de sıkıntı var telefonu kapatıp tekrar açtığımda düzeliyor ama bu gün içinde devamlı yapıyor çok üzgünüm bir çaresi var mı acaba

Son düzenleme:

tariktastan

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
bir ay önce severek aldığım bu telefonumda güncellemeden sonra bazı sıkıntılar meydana geldi bunlardan birincisi arama ekranı donuyor rehberden birini seçip aramak istediğim de yaklaşık 30 veya 40 saniye takılı kalıyor arama yapmıyor şebeke de sıkıntı var telefonu kapatıp tekrar açtığımda düzeliyor ama bu gün içinde devamlı yapıyor çok üzgünüm bir çaresi var mı acaba
Bu konuda teknik bilgiye sahip olmasam da bir sonraki güncellemeyi beklemeniz veya telefonu fabrika ayarlarına döndermeniz sorunu çözecektir diye düşünüyorum.

madball

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Erdem
Cihazım
Pocophone F1
2 tanesi 20 tl hemen sipariş veriyorum ,nasıl görmedim ben bu camları bende size aldıgım kılıf ve koruyucu linklerini paylaşıyorum..
.aldıgınız kılıfları eklentileri birşeyleri sizde paylaşın lütfen ,alttaki malzemeleri saatlerce araştırarak buldum ,emek gerçekten yüksek :)
Kılıflar

poco f1 armored desenlerinde arka sticker
X2
kamera koruyucu

X2
9D Tamperli Cam
X2
koruyucuların hepsinden 2 şer tane aldım Total: 90TL

Furkanbarbar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Furkna
Cihazım
Pocophone f1
2 tanesi 20 tl hemen sipariş veriyorum ,nasıl görmedim ben bu camları bende size aldıgım kılıf ve koruyucu linklerini paylaşıyorum..
.aldıgınız kılıfları eklentileri birşeyleri sizde paylaşın lütfen ,alttaki malzemeleri saatlerce araştırarak buldum ,emek gerçekten yüksek :)
Kılıflar

poco f1 armored desenlerinde arka sticker
X2
kamera koruyucu

X2
9D Tamperli Cam
X2
koruyucuların hepsinden 2 şer tane aldım Total: 90TL
Ürünler elinize ulastiginda yorumlarinizi bekliyorum

madball

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Erdem
Cihazım
Pocophone F1
Şuan Zore crash kılıfı kullanıyorum amazontr den aldım jack girişi ve type c porunda tıpaları var,kaldırıp şarjı,kulaklıgı takabiliyosun, 4 kenarında bumber ları var ses açma kapama tuşları çok kaliteli malzemesi çok kaliteli 2 aşamalı sert ve yumuşak malzeme var. hiç parmak izi bırakmıyo tutuşu iyi .. ama biraz kaba duruyo kendisi 25 30 gr vardır .diğer kılıflar gelene kadar kullanırım diye aldım.aksiyonlu zamanlarda yine kullanırım :) tavsiye ederim zoreyi.20tl diğerlerininde gelmesine az kaldı tampereli bi kac gun önce geldi cam sağlam ama parmak izi çok bırakıyo. ,kılıflarıda sabırsızlıkla bekliyorum.
malzemeler geldiginde güzelce fotograflarını çeker koyarım ve yorumlarım.poco f1 kullananlar burda biraz aktif olsa paylasım yapsak hepimiz guzel seyler ogrenicez.
Blitzpower nano camda parmak izi olayı nasıl ?

tariktastan

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Tabii ki buyrun:

Ekran koruyucu konusunda bu ürünü önermekte ısrarcıyım.Tamperli camların kırılma oranları Nano camlara göre çok daha fazla.Ayrıca Tamperli camlar Nano camlara göre kalın olduğundan estetik olarak Nano Camların gerisinde kalıyor ve Tamperli camlar dokunmatik hassasiyetini bir nebzede olsun azaltabiliyor.
Burada da Nano Ekran Koruyucuların 2 tanesi 19.90 olduğundan gayet makul bir fiyata iyi bir ürüne sahip olabiliyorsunuz. Aliexpressten bende çok fazla alışveriş yapıyorum, lakin geliş süresi uzun olduğundan kırılmaz ekran alışverişinde ilk tercihim Türkiye oluyor .
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Şuan Zore crash kılıfı kullanıyorum amazontr den aldım jack girişi ve type c porunda tıpaları var,kaldırıp şarjı,kulaklıgı takabiliyosun, 4 kenarında bumber ları var ses açma kapama tuşları çok kaliteli malzemesi çok kaliteli 2 aşamalı sert ve yumuşak malzeme var. hiç parmak izi bırakmıyo tutuşu iyi .. ama biraz kaba duruyo kendisi 25 30 gr vardır .diğer kılıflar gelene kadar kullanırım diye aldım.aksiyonlu zamanlarda yine kullanırım :) tavsiye ederim zoreyi.20tl diğerlerininde gelmesine az kaldı tampereli bi kac gun önce geldi cam sağlam ama parmak izi çok bırakıyo. ,kılıflarıda sabırsızlıkla bekliyorum.
malzemeler geldiginde güzelce fotograflarını çeker koyarım ve yorumlarım.poco f1 kullananlar burda biraz aktif olsa paylasım yapsak hepimiz guzel seyler ogrenicez.
Blitzpower nano camda parmak izi olayı nasıl ?
Eliniz yağlı yada ıslak değilse parmak izi kalmıyor pek.Temizlenmeside çok kolay, uzun kollu tshirt ün kolu ile siliyorsunuz ve Tamamdır :D

Son düzenleme:

mujolot

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Mujdat
Cihazım
Pocoyo f1
Güncelleme ile arka planda çalışan uygulamaları göremiyorum artık görebilen arkadaş varsa sırası ile yapılacakların yazarsa sevinirim

Üst Alt