İnceleme Pixel Experience Deneyimim

Aycl64

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
Note 9 pro
Meslek
Psikolojik Danışma
Konular
6
Telefonu kurdum, uygulamaları yükledim. Ayarlar vb. yapmadım. Şu anda acayip seri ve zevkli oyun vs. denemedim. İlk bakışta gayet zevkli, akıcı ve güzel.
Eveeettt, bununla geçen bir günün ardından:

Yüz kilidi açma aşırı yavaş.
HIZLI ŞARJ DESTEKLEMİYOR EN FAZLA 820 mA ki bu da kullanmaktan vazgeçmemin yegâne nedeni.
64 MP ve geniş açılı desteği yoookkkk.

Önerir miyim, önermem. Şimdi gideyim de custom rom arayayım.

Rom inerken ben birkaç detay daha vereyim.

Önce eksileri:
-Mobil veri performansı oldukça kötü.
-Bluetooth bazen otomatik bağlanmıyor.
-Kamerada geniş açı ve 64mp yok.
-Hızlı şarj desteği yok. En fazla 820 mA...

Artıları:
-Oldukça hızlı, oldukça seri. Özlediğim Redmi Note 9 Pro performasını veriyor.
-Bildirim çubuğu oldukça kullanışlı.
-Doğal olarak google uygulamalarıyla oldukça iyi konfigre edilmiş.
-Pil performansından memnun kaldım denebilir.
Aklınıza takılan olursa belirtin lütfen. Benim için uygun değil.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sirenia7

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi6
Konular
23

HIZLI ŞARJ DESTEKLEMİYOR EN FAZLA 820 mA ki bu da kullanmaktan vazgeçmemin yegâne nedeni.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Rom inerken ben birkaç detay daha vereyim. Bu arada editleyemediğim için yeni entry şeklinde giriyorum. Modlar ayar çeker diye düşünüyorum.

Önce eksileri:

Artıları:
Note 9 pro için güzel bir rom bulursanız beni de haberdar edin hocam

robomopaw

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cagatay
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
4

Rom inerken ben birkaç detay daha vereyim.

Önce eksileri:

Artıları:
siz hangi sürümü yüklediniz? eğer a12 temmuz sürümünü yüklediyseniz,

-hızlı şarj destekliyor, 33w olmasa da 23w şarj oluyor,
-rom ile birlikte gelen gcam de(ki bu versiyonda tüm modlar çalışıyor parrot043) ayarlardan harici kamera menüsünden telefoto id:3 ve wide id:4 seçip aktifleştirirseniz, geniş açı ve makro aktif oluyor ve düzgün çalışıyor. ayrıca ağır çekim ve video sabitleme de çalışmakta. (ağır çekimi pek sevmedim kare kırparak çalışmakta ama 720p kapasiteli bir telefonda ağır çekim çokta işlevsel değil zaten). varsayılan olarak 12mp çekmekte ama tam çözünürlük seçildiğinde 16mp oluyor, 64mp evet yok ancak bu sensörde fark göremiyorum 16 ile.

-yüz kilidi evet yavaş ama aşırı değil. normal ışıkta 1sn de açıyor.
-mobil veride sıkıntı yaşamadım, Turkcell de 29ms ping, 76mbit download, 40mbit upload alabiliyorum.
-bluetooth miui den çok daha iyi seri ve sorunsuz bağlanmakta ayrıca miui de çalışmayan aac bunda sorunsuz çalışıyor.

ilave +ları:
-özellikle miui de kozmetik batarya ömrü fazla olsun diye agresif ve ayarlasanız da laf dinlemez biçimde takılan pil optimizasyon saçmalığı yok. açık kalmasını bildirim almayı istediğim uygulamayı bunda bir kez ayarlıyorum ve hallediyorum. miui herşeyi kapatıyor nasıl ayarlarsanız ayarlayın.
-benzer şekilde miui nin akıllı saat bildirim desteğinde sürekli 10 sn lik bekletmeyle talep ettiği izin sorunu yok. ayrıca telefon başlatıldığında uygulamalar arkada anında çalışmaya başlıyor, miui de ilk kilidi açana kadar galaxy watch bağlanmıyordu.
-telefonu aldığımdan beri sıklıkla yaşadığım (forumda da şikayet edilen) klavyenin gecikmeli yazması ve tuş vuruşu algılamaması sorunu yok.
-viper4android sorunsuz çalışıyor.
-magisk hide miui de blackliste alınsa bile yakalanabiliyordu, pe romda banka uygulamaları vs. çok temiz durumda.
-cihaz pixel olarak göründüğü için google fotolarda sınırsız depolama aktif.

bence - ler,
-(pe ile alakalı değilde android 12 ile alakalı olarak bence en büyük sorun) şu anda piyasadaki recoverylerin (orangefox, pitchblack, twrp vs.) android 12 şifrelemesini geçememesi. bu nedenle recovery içerisinden sadece temiz kurulum veya ota pakedi ve magisk yükleme yapabiliyorsunuz. telefon açılmaz ise dosya değiştireyim, yedek alayım, veriyi kaybetmeden bir şey kurayım durumu ne yazık ki yok. yedek alsanız da geri yükleyemiyorsunuz. /data kısmına erişim olmuyor. (parmak izi, ekran şifresi kaldırsanız da girmiyor, her kurulumda format data yapmak gerekli)
-evet arayüz sade, launcher çok kullanışsız, nova launcher kullanıyorum.
-64mp olmaması evet bir eksik ama daha çok yapay zeka modunu arıyorum. anxcamera 190 versiyonu foto, portre ve 64mp de çalışmasa da pro ve video modunda çalışmakta.

KrakoW

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Yönetici
Destek Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 9 +
Meslek
Öğrenci
Konular
144
12 plus romunu kurdum buga rastlamadım şarjda baya iyi gibi cihaz ferrariye döndü tavsiye ederim stock romdali boş kasmalar yok ayrıca baya bi hafıza kalıyor bize
Pixel romda benim cihaz bazen kendi kendiliğinden yeniden başlıyor o yüzden pixel experience kullanmam ama bu sorunu hariç diğer her şeyi süper

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi 13T PRO
Meslek
Mod
Konular
315
12 plus romunu kurdum buga rastlamadım şarjda baya iyi gibi cihaz ferrariye döndü tavsiye ederim stock romdali boş kasmalar yok ayrıca baya bi hafıza kalıyor bize
Konu öbeğiniz güncellendi

kasimtmc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kasim
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
25
Gerçekten A12 custom romların hangi kafayla yapıldığını anlayabilmiş değilim. Pixel experience'in dev. rules'unda NFC pass geçilebilir yazmışlar mesela. Neden ? 16 GB üstü ramli bir cihazla 2 gün aosp geliştirici bloğunu okuyarak 1 haftada herkes bu kadar aosp rom çıkarır zaten. Yap o zaman diyenler olacaktır. Denedim ama 8GB DDR4 ram'de bile cihazın içi dışına çıktı, dondu kaldı. Ben bunu build'leyemem abi diye ağladı. Ama iyi bir bilgisayarı olan ve azıcık yazılım bilen ya da Aosp geliştirici bloğunu okuyunca anlayıp uygulayabilen herkes yapar bunu. Hiç mi bir rom'a özel uygulama vesaire olmaz ya? Google'ın gallery go'dan başka galeri uygulaması yok pixel cihazlarda photos kullanılıyor diye çat diye alıp koymuşlar. İnsan oturur iki gün elini kolunu sallaya sallaya basit bir müzik çalar yapar bari. Kernel'i, vendor'u lineage'den çekeyim, launcher'la uygulamaları pixel 6 pro'dan çekeyim. Olmayan uygulama, çalışmayan özellik varsa da boşver gitsin. Gsi indirin pixel launcher ya da lawnchair indirip kullanın ne demek istediğimi anlayacaksınız. Cidden cyanogen, lineage falan başka işler bunlar başka işler. Cyanogen'e saygıyla...

Bicer79

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
RN8P
Konular
9
redmi note 8 pro kurmak istiyorum ama şarj nasıl çabuk bittiği yazılmıştı bir ara

Ü

Üye silindi 278685

Guest
Telefonunuz için crdroid var ise onu öneririm. İçinde gapps flashlayın. Zaten kendi bünyesinde MIUI kamera port olarak barındırıyor . Güzel bir kernel ve uv ile güzel ekran süreleri alabilirsiniz . Üstelik özelleştirme menüsü de zengindir .

Üst Alt