İnceleme Pixel Experience Deneyimim

mehmetz518

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
redmi note 9pro
Konular
2
12 plus romunu kurdum buga rastlamadım şarjda baya iyi gibi cihaz ferrariye döndü tavsiye ederim stock romdali boş kasmalar yok ayrıca baya bi hafıza kalıyor bize

sinsile

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
O K
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
0
Tam bu konuyu danışmak için girmiştim. Denk geldi. Teşekkür ediyorum. Akşama ben de cihazı hazırlayacağım. Joyeuse Curtana ayrımı var mı acaba? Uyumlu sürümler başlığında cihaz modeli uyuşuyor. Android kernel sürümü mutlaka 11 olmalı uyarısı var bir de. Cihaz modelini öğrendiğimiz yerde sürüm olarak 11 geçiyor. Ancak aynı şey mi bu emin olamadım. Cihazımın kilidi açık. Fastboot ile yükleme yapmayı planlıyorum. Android One projesi kapsamında iki tane cihaz kullanmıştım. Android stock rom gerçekten mükemmeldi. Hatta bu cihaza geçtiğimde MIUI arayüzü epey hayal kırıklığı olmuştu. Sanırım yabancıların 'glitch' dedikleri takılmaları çok yaşıyorum. Videolarını izledim. 12 ve 12+ sürümleri var. Çok akıcı gözüküyordu. Mümkünse sürümler arası fark bilgisini de verir misiniz?

Smd46

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Samet
Cihazım
Gm8
Konular
0
Daha açıklayıcı yazmanızı rica etsem örneğin joyeuse model mi, pixel experience hangi sürümü, ekran süresi, bug ile karşılaştın mı, arayüz de yeteri kadar özelleştirme var mı tamamen Türkçe mi vs

sinsile

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
O K
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
0
Dün gece pixel experience 12 sürümünü kurabildim. Joyeuse versiyonu cihazım. Kurulum adımlarını birebir uyguladım. Sıkıntısız bir şekilde tamamlandı. Standart olan çoğu google uygulamaları bile kurulu gelmiyor. Asgari çalıştıracak programlar yükleniyor sadece. Bilenler zaten aşinadır. Berrak çalışıyor sistem. Sanal tuşlar yok. IOS da gördüğümüz pratik hareketler ile kontrol ediyorsunuz arayüzü. Muhtemelen tercihe bağlıdır bu. Ayarlardan değişiyordur.
Tam şarj ile sabah aldım elime. Merak ettiğim için gün boyu kurcaladım. 8 saat 11 dakika ekran süresi elde ettim şarj bittiğinde. Ekseriyetle video izlemiştim. Hiçbir ayarı değiştirmedim. Ekran parlaklığı otomatik ve dokunma geri bildirimi olarak titreşim de açıktı. Kartsız ödeme yaparak NFC kullanabildim. Navigasyon kullandım. Kameradan çekimler yaptım. Hiçbir sorun gözükmüyor. Hatta Play Store'da Netflix yüklenebilir gözüküyordu. Ancak denemedim. Kilidi açık cihazlarda gözükmüyordu. Bilmek isteyenler için belirtiyorum. Dil konusunda ben de merak ediyordum. Çeviri oranı %99 gözüküyor geliştiricilerin sitesinde. Şu ana kadar eksik bir kısım göremedim. Google hesaptan bağlı cihazlar da Google Pixel 6 yazıyordu. Tek gördüğüm farklı durum bu oldu. Cihaz adı ayarlarda doğru gözüküyor. Bluetooth ile bağlantı da sağladım. Orada cihaz adı doğru gözüküyordu. Uzun vadede gözlemlerimi fırsat bulursam yazarım. Oyun performansını merak ediyorum. Geliştiricilerin bloğunda OTA üzerinden güncelleme ile ilgili bir şeyler okudum. Bekleyip göreceğiz.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sirenia7

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi6
Konular
23
Çok hoşuma giden bir romdu benim için en büyük eksisi miui göre ekran parlaklığı çok kısık kalıyor. Normalde %20-30 ile aldığım parlaklığı bu rom ile %40-45 ile anca alıyordum. O da çözülse başka hiçbir rom bakmam

sinsile

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
O K
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
0
12 ve 12+ sürümleri arasındaki farklar ile ilgili bilgi seli bulamadım. Ancak eski sürümler için farkları belirtmişler. Parlaklık ile ilgili de bir başlık gözüküyor. Denemeye değer bir custom rom bence. Sadeliği sevenler için ideal gözüküyor.

PixelExperience 11

Display
• Stock Always-On-Display
• Stock Ambient Display
System
• Based on stock Android - AOSP
• Added Pixel UI, features and optimization
Device-based features
• Special for Xiaomi phones (ex. Wake Up Gestures, Sound Enchantment)
• Pixel Navigation bar and gestures

PixelExperience 11 (Plus edition)

All Standard edition features, but also
Display
• LiveDisplay (color profile, display mode, reading mode, color calibration)
• Rotation settings
• Lock screen display (media cover, music visualizer, power menu)
• Tap to sleep
• Wake on plug
• Prevent accidental wake-up
Sound
• Link ring & notification volumes
• Increasing ring volume
System
Gestures
• Swipe to screenshot
Buttons
• Navigation bar
• Power button (power menu, end call, disable on lock screen, long press for torch, automatically turn torch off)
• Volume buttons (wake device, answer calls, control playback, keyboard cursor control, riorient)
• Network traffic monitor
• Status bar icons
• Clock (clock position, show seconds, am/pm style)
• Battery indicator (battery status style, battery percentage)
• Brightness (brightness slider, auto brightness, brightness control)
• Quick settings (quick pulldown, title visibility, vibrate on touch, rows, columns)
• Quick settings animations (style, duration, interpolator)
Developer options
• Advanced restart
• Implemented new Face Unlock, with support for 3rd apps
• Added ability to select custom ringtone for 2nd sim card
• Added support for NTFS/EXFAT on USB Disks and sdcard
• Improved animations when unlocking
• Add support for Bluetooth SBC Dual Channel

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Doğukan.unalan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğukan
Cihazım
Redmi Note 9PRO
Konular
5
Romu kurdum kullanmıştım + ve - leri yazıyım burayada

+ yönleri

Cihaz çok akıcı bir hale bürünüyor.
Takılma , kasma , donma yok.

- yönleri

Kamera GCAM iyi de olsa yinede Miui Kamera olmaması ben eksi olarak görüyorum.
PİL en büyük eksisi bu benim açımdan Endonezya Romu 12-13 saat gidiyor bu ise maks 10 saat 11 olmuyor.
Miui'da ki gibi bir uygulamadayken diğerini küçültemiyorsunuz (Bunu çok kullandığım için benim açımdan eksi :D )

Ek olarak parlaklıkta bir sorun görmemiştim ben yeni güncellemeleri denemedim . Yeni güncellemelerde bir sorun olabilir.

Aycl64

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
Note 9 pro
Meslek
Psikolojik Danışma
Konular
6
Ben de daha önce denemiştim. Oynadığım tek oyun olan TFT'yi oynayamadım. Oyun performansı kötüydü. Bir de MIUI alışınca aşırı sade geldi o nedenle vazgeçmiştim. Bu gece rom değiştirme kararı aldım bunun üzerine bu başlığı gördüm. Bakalım bir kez daha deneyelim :D Son bir şans verelim.

Aycl64

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
Note 9 pro
Meslek
Psikolojik Danışma
Konular
6
Ben de daha önce denemiştim. Oynadığım tek oyun olan TFT'yi oynayamadım. Oyun performansı kötüydü. Bir de MIUI alışınca aşırı sade geldi o nedenle vazgeçmiştim. Bu gece rom değiştirme kararı aldım bunun üzerine bu başlığı gördüm. Bakalım bir kez daha deneyelim :D Son bir şans verelim.
Pixel Experience 12 Plus Edition Romunu indirdim.
Recovery de indirdim.
Sitede belirtilen adımları teker teker yaptım.
ADB SIDELOAD adımına geldiğimde hata aldım.
Hatayı çözemeyince önce sitede bulunan tek tıkla TWRP yükleme aracından TWRP yükledim.
TWRP ile Orange FOX flashladım.
Pixel Rom flashladım. Şimdi açıldı. Tüm bu adımları yapmam 1.5 saatten fazla süremi aldı. Çünkü hataları çözemeyince deneme yanılma yaptım. Henüz kurmadım telefonu ilerleyen zamanlarda editlerim.

Aycl64

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
Note 9 pro
Meslek
Psikolojik Danışma
Konular
6
Pixel Experience 12 Plus Edition Romunu indirdim.
Recovery de indirdim.
Sitede belirtilen adımları teker teker yaptım.
ADB SIDELOAD adımına geldiğimde hata aldım.
Hatayı çözemeyince önce sitede bulunan tek tıkla TWRP yükleme aracından TWRP yükledim.
TWRP ile Orange FOX flashladım.
Pixel Rom flashladım. Şimdi açıldı. Tüm bu adımları yapmam 1.5 saatten fazla süremi aldı. Çünkü hataları çözemeyince deneme yanılma yaptım. Henüz kurmadım telefonu ilerleyen zamanlarda editlerim.
Telefonu kurdum, uygulamaları yükledim. Ayarlar vb. yapmadım. Şu anda acayip seri ve zevkli oyun vs. denemedim. İlk bakışta gayet zevkli, akıcı ve güzel.

Üst Alt