Rom Pixel Experience 13 Official (Stable)(mi8se)

nenox

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selin
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
0
Parmak izi okuyucusu sorunu var bende. 5-6 defa wipeladım. Hem plus hem de normalini yükledim geçmedi. 13 stable plusun iki sürümünü de denedim. 13 stable normali de denedim. Parmak izi çalışmıyor romda. Geri bildirimi nasıl yapabilirim bilen var mı?

Lexaionist

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunuscan
Cihazım
OnePlus 9
Meslek
Öğrenci
Konular
94
Parmak izi okuyucusu sorunu var bende. 5-6 defa wipeladım. Hem plus hem de normalini yükledim geçmedi. 13 stable plusun iki sürümünü de denedim. 13 stable normali de denedim. Parmak izi çalışmıyor romda. Geri bildirimi nasıl yapabilirim bilen var mı?
Büyük ihtimalle önceki kullandığınız rom ile ilgili bir sorun oluyor.Ben miui trden geçip plus versiyonunu kurmuştum.Herhangi bir sorun ile karşılaşmadım.Annem şuan cihazı temiz kullanıyor.

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
37
Bu sorunu yaşayan arkadaşlar Lte yani 4.g yi devre dışı bırakması gerekiyor. sorun bizim modem dosyamızın uyumsuzluğu Tercih edilen ağ türünden sadece Lte olmayan seçeneği seçin sorun çözülecektir.
merhaba hocam. modem dosyası konusunda sorun yaşıyorum. pixel 12 kurdum ama şebekem çalışmıyor internette bir iki seçenek gördüm ama olmadı. ayrı bir modem dosyası mı var yoksa ayarlardan mı yapmamız gerekli lütfen bana bu konuda yardımcı olur musun. mi 8 se cihazım

nenox

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selin
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
0
Büyük ihtimalle önceki kullandığınız rom ile ilgili bir sorun oluyor.Ben miui trden geçip plus versiyonunu kurmuştum.Herhangi bir sorun ile karşılaşmadım.Annem şuan cihazı temiz kullanıyor.
Cevabınız için teşekkür ederim, pixelexperience 13 kullanıyordum yine stabil olmayan versiyonunu. Şu anda parmak izi olmadan kullanıyorum yeni sürüm çıkınca temiz kurulum yapıp durumu güncellerim durumu. Bazen işlerim yolunda gitmez, becerememis de olabilirim, alışkınım. İyi forumlar.

Justman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
iyi
Cihazım
redmi 4A
Konular
22
Çok iyi anlatım..

Son düzenleme:

Justman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
iyi
Cihazım
redmi 4A
Konular
22
Mi8 Se için resmi pixel experience 13 rom (STABLE) yayınlanmıştır. yaklaşık 3-4 gündür kullanmaktayım. pil durumunu 12 sürümünden daha başarılı buldum. miui'ın berbat ötesi optimizasyon sorunlarından sonra pixel experience 12 ve 13 xiaomi kullanıcılarına ilaç gibi geldi. açık ara farkla mi8se nin en iyi ve en güncel romu bizzat tahta oturmuştur.

adresinden recovery ve en son sürüm olan (en üstteki) romu indiriyoruz.

NOTLAR (Önce Okuyun):
- Temiz kurulum yapın. Güncelleme yapmayın. Ve "Yükle" bölümündeki talimatları izleyin.
- Rom'da bulunan firmware ve satıcı bu roma özeldir, başka romlarda kullanmayınız.
- Artık PE Recovery kullanıyoruz. Başkalarını kullanmayın. (twrp, pb, orange fox gibi recovery'ler android 13 kodlarını çözemiyor)

Yükleme:
1 - Fastboot aracılığıyla Flash Recovery (İndirin: )
- fastboot flash recovery pe_recovery_file_name.img
(bu noktada google'un kendi recovery'sini kuruyoruz)
2 - Reboot recovery
3 - Factory Reset -> Verileri biçimlendir/fabrika ayarlarına sıfırlayın (biçimlendirmeden önce sdcard yedekleme)(isteğe bağlı)
4 - Adb sideload yoluyla Flash ROM (Uygulagüncelleme -> ADB'den uygula)
- adb sideload pe_rom_file_name.zip
(sideload yoluyla yükleme yapmak için minimal adb and fastboot driverlarınızın yüklü olması gerekiyor. cihazı adb sideload moda aldığımız zaman minimal adb nin cmd kısmından verilen kodları yazın. dosyanın ismini veya dosyayı cmd ye sürükleyerek direkt olarak da yapabilirsiniz)
5 - Sistemi şimdi yeniden başlat
6- " adb sideload ***.zip " yoluyla magisk ve modem dosyalarını da kurabilirsiniz.

Güncelleme:
1 - Kurtarma için yeniden başlat
2 - adb sideload yoluyla Flash ROM (Güncellemeyi uygula -> ADB'den uygula)
- adb sideload pe_rom_file_name.zip
3 - Sistemi şimdi yeniden başlatın

ROM OS Sürümü: Android 13
ROM Çekirdeği: Linux 4.9.327
FROM: AOSP

Sürüm Bilgisi
Durum:
Stable
Geçerli Sürüm: 2022-11-12
Hocam peki a13 den tekrar eski sisteme a10-11 romlara geri dönüş nasıl oluyor acaba?

Devilyn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
sirius, diting
Meslek
ceng
Konular
30
Hocam peki a13 den tekrar eski sisteme a10-11 romlara geri dönüş nasıl oluyor acaba?
twrp kurup format data sonrası rom kurabilirsiniz. google recovery den format data yapıp sideload ile (yukarıdaki yöntem) a12 11 10 kurulmuyor diye tahmin ediyorum. format olmadan sürüm düşürmek mümkün değil
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

şebeke ve parmak izi sorunu yaşayan arkadaşlar çifte kurulum yapsın. bu problem tamamen pe13 den önce kullandığınız rom ile alakalı. twrp'ye geçip pe13 kurup tekrar google recovery yükleyip, format data yapıp sideload ile pe13 yüklerseniz sorun çözülecektir diye düşünüyorum.

pe12 den geçenler parmak izi ve şebeke problemi yaşamayacaklardır.

Son düzenleme:

Justman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
iyi
Cihazım
redmi 4A
Konular
22
twrp kurup format data sonrası rom kurabilirsiniz. google recovery den format data yapıp sideload ile (yukarıdaki yöntem) a12 11 10 kurulmuyor diye tahmin ediyorum. format olmadan sürüm düşürmek mümkün değil
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

şebeke ve parmak izi sorunu yaşayan arkadaşlar çifte kurulum yapsın. bu problem tamamen pe13 den önce kullandığınız rom ile alakalı. twrp'ye geçip pe13 kurup tekrar google recovery yükleyip, format data yapıp sideload ile pe13 yüklerseniz sorun çözülecektir diye düşünüyorum.

pe12 den geçenler parmak izi ve şebeke problemi yaşamayacaklardır.
Hocam teşekkürler, Flashtoll üzerinden miui rom yükleyerek de geri dönebilir miyim acaba, diğer türlü twrp den dönemedim çünkü

paranoiavana

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Lumia 925
Konular
2
arkadaşlar selam,
modem sorunu bende de var, sideload ile modem yükledim fakat mobil veri sorunlu. bunu sorunsuz kullanan arkadaşlar hangi rom (ben xiaomi.eu üzerine pe 13+ yükledim) üzerine, hangi işlemleri yaparak sonuca ulaştılar. paylaşmaları rica olunur :)

Üst Alt