Yardım Pil göstergesi sorunu

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
Telefonunu bu akşam şarja takıp telefonu kapattım. Cihazı kullanmam gerekti ve sarjdan çıkardığım zaman doluluk %61 oranındaydı. Telefon açtigimda ise aniden 90 oldu. Ki son bir iki haftadır 100den 70 e 1 saatte düşüyor parlaklık fullde olmamasına rağmen sonrasında ise şarj normal seyrinde akıyor. 5 saat filan ekran veriyor. Hızlı sarj dolmasının veya boşalmasının sebebi ne olabilir?

mharun

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Harun
Cihazım
Mi A3
Meslek
Medya Koordinatörü
Konular
3
İddialı konuşmak istemiyorum ama ben bu yöntemin pek artısı olacağını zannetmiyorum hocam. Daha evvel root Explorer ile bahsi geçen dosyası silip test ettim ama bir etkisini görmedim. Cihazdan cihaza farklılık gösterebilir mi bilemem tabii... Neticede 3350 mah bataryası olan bir cihaz kullanıyorum.

Her rom kurulumundan sonra yapıyorum ve hepsinde de işe yarıyor hocam. Miu arayüzlü romlarda hissedilir derecede olmuyor fakat diğer romlarda faydasını görüyorum. Hatta hissedilir derecede güzel bir batarya kullanımı veriyor.

Oyla:

Alperbdr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper BODUR
Cihazım
Mi8 lite
Konular
0
Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Her rom kurulumundan sonra yapıyorum ve hepsinde de işe yarıyor hocam. Miu arayüzlü romlarda hissedilir derecede olmuyor fakat diğer romlarda faydasını görüyorum. Hatta hissedilir derecede güzel bir batarya kullanımı veriyor.
Biz burada genelde hep MIUI Arayüzlü romlardan bahsediyoruz....demekki pek faydası olmadığı da tarafınızca da nihayetinde teyit edilmiş oldu, aynen bizim de dediğimiz gibi

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Benim resmi 4x de 100 den 73 e hızlı düşüyor ondan sonra normal gidiyor . kalibrasyon .sıfır şarj a mi takmak gerekli.room falan yüklü değil.

Hocam bu dediğiniz aslında sorun edecek bir durum değil. Bazı cihazlar nedendir bilinmez sıfırda alınsa şarj olarak bazı bölümleri hızlı düşüyor. Kalibre ile alakalı olduğunu da düşünmüyorum. Mesela cihazı şarj ederken hızlı şarj ile değilde düz şarj ile edersem batarya rakamlardan inerken daha dikkatli ve düzenli iniyor. Hızlı şarj yaparsam örneğin %60 ile 30 arası hızlı iniyor. Önemli olan totalde sizin ihtiyacınızı gideriyor mu buna bakmak lazım. Şarj düzeninizi %10 ile %90 arası tutmaya çalışın.Bataryanın düzenli olması ve ömrü için %9 olunca şarja takın ve % 95-100 olunca çıkartın.

Kalibrasyon sorununa örnek vereyim. Bir zamanlar lg nexus 5 vardı bende. Yüzde 10 a kadar su gibi şarjı içerdi. %10 dan sıfıra inmezdi. %1 e kadar kullanırdım ve bu %10 luk kısım bana 1,5 saate yakın ekran süresi verirdi.. Bu bataryanın sağlam olduğunu ancak kalibre edilmesi gerektiğine işaret. Bazıları %20 de kapanıyor diyor. Bu kalibrelik bir durum değil, bataryanızın değişmesi gerektiğini gösterir vede donanımsaldır.

Son düzenleme:
Oyla:

mharun

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Harun
Cihazım
Mi A3
Meslek
Medya Koordinatörü
Konular
3
Biz burada genelde hep MIUI Arayüzlü romlardan bahsediyoruz....demekki pek faydası olmadığı da tarafınızca da nihayetinde teyit edilmiş oldu, aynen bizim de dediğimiz gibi

Başta sorsalardı o zaman da söylerdim hocam :D :D Sorunlara çözüm üretmeye çalışıyorum. Benim dışımda da birçok kişi bunu yapıyor. Özellikle siz ve cohci52 hocam her başlıkla, her yorumla tek tek ilgilisiniz. Son zamanlarda forumda gördüğüm; teknik bir bilgi ile yorum yapan üyelere itiraz edip yazdıkları yorumlarda sürekli bir açık arayıp dolaylı ya da dolaysız rencide etme çabası var. Eski başlıklara bakınca bir şeyler yazarken kimse kırılmasın, incinmesin diye kelimeleri özellikle seçerdik. Siz bu çizgiyi hala devam ettiriyorsunuz. Ben de bu şekilde yapmaya çalışıyorum; fakat son zamanlarda bu durum biraz değişti mi bana mı öyle geliyor bilemiyorum. Sizin ve cohci52 hocamın bu durumun ilerlemesine müsaade etmeyeceğinize etmeyeceğinize eminim.

Oyla:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Yaptığım yorumdan dolayı size inanmadığım neticesini çıkarmayın hocam. Ben kendi cihazımdaki tespitimi paylaştım sadece. Bende işe yaramayan bir başkasında da yaramayacak diye bir kaide yok. Rom farkı, cihaz farkı elbette önemlidir.
Esasen beta rom kullanan biri olarak ekran süresine takılmadığımdan benim için çok ta elzem değil.

Oyla:

mharun

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Harun
Cihazım
Mi A3
Meslek
Medya Koordinatörü
Konular
3
Yaptığım yorumdan dolayı size inanmadığım neticesini çıkarmayın hocam. Ben kendi cihazımdaki tespitimi paylaştım sadece. Bende işe yaramayan bir başkasında da yaramayacak diye bir kaide yok. Rom farkı, cihaz farkı elbette önemlidir.
Esasen beta rom kullanan biri olarak ekran süresine takılmadığımdan benim için çok ta elzem değil.

Hocam sizden özür dilerim, yanlış anladınız beni. Şahsınızla ilgili değil konu :)

Oyla:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Hocam sizden özür dilerim, yanlış anladınız beni. Şahsınızla ilgili değil konu :)
Estağfurullah, çok rica edeceğim takılmayın böyle şeylere. Ben eski bir eğitimciyim ve zamanında bütün talebelerime doğru bildiklerinden asla şaşmamaları gerektiğini sürekli telkin ederdim.
Bilgi paylaşılınca güzeldir.

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Başta sorsalardı o zaman da söylerdim hocam :D :D Sorunlara çözüm üretmeye çalışıyorum. Benim dışımda da birçok kişi bunu yapıyor. Özellikle siz ve cohci52 hocam her başlıkla, her yorumla tek tek ilgilisiniz. Son zamanlarda forumda gördüğüm; teknik bir bilgi ile yorum yapan üyelere itiraz edip yazdıkları yorumlarda sürekli bir açık arayıp dolaylı ya da dolaysız rencide etme çabası var. Eski başlıklara bakınca bir şeyler yazarken kimse kırılmasın, incinmesin diye kelimeleri özellikle seçerdik. Siz bu çizgiyi hala devam ettiriyorsunuz. Ben de bu şekilde yapmaya çalışıyorum; fakat son zamanlarda bu durum biraz değişti mi bana mı öyle geliyor bilemiyorum. Sizin ve cohci52 hocamın bu durumun ilerlemesine müsaade etmeyeceğinize etmeyeceğinize eminim.
Sevgili hocam, biz, kimsenin birilerini rencide etmelerine müsade etmeyiz, sizin teknik bilgilerinizden her zaman yararlanmaya çalışıyoruz, çalışacağız...ama maalesef bazı kişiler anlama özürlü oluyor ve okuduklarını anlamamakta ısrar ediyorlar ne yazık ki, o nedenle siz Lütfen kafanızı böyle şeylere takmayın...sevgilerimle

Oyla:
Üst Alt