Rehber Persist Nasıl Yüklenir? (Sensörler, Wifi/Bluetooth, Parmak İzi Okuyucusu vs. sorunu çözümü)

Heisenberg45

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ferzan
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
4
Malesef çoktan flashlama yaptım. Yine de l1 olup persist i sağlam bi arkadaş yedeğini alıp atarsa denemek isterim. En azından deneme yanılma yöntemi ile bir fark oluyor mu görmüş oluruz.
Flash yaptıysanız restore yapsanızda kesin gelmiyor. Yabancı bir forumda görmüştüm. Persistin içinde imei tarzı birşey yoksa isterseniz size atayım ama büyük ihtimal işe yaramayacak

hasansarikaya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi5s Plus
Konular
5
twrpdeyim flaşlarken karşıma select partition to flash image geldi boot recovery system image ve vendor image hangisini seçmem gerekiyor seçeneklerde persist yok partition olarak
Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilirmisiniz ? Teşekkürler şimdiden

Osmanalikk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Osman Ali
Cihazım
Mi9t
Konular
28
Flash yaptıysanız restore yapsanızda kesin gelmiyor. Yabancı bir forumda görmüştüm. Persistin içinde imei tarzı birşey yoksa isterseniz size atayım ama büyük ihtimal işe yaramayacak
Zahmet olmazsa müsait olunca atabilir misiniz. En azından sonucu kendimizde görmüş olalım. Kimse denedim olmuyor demediğine göre hala bi şansımız olabilir.
Benim cihaz mi 9T elinizde l1 aynı cihazdan varsa bir yere yükleyip link atarsanız sevinirim Idea~~

Heisenberg45

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ferzan
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
4
Zahmet olmazsa müsait olunca atabilir misiniz. En azından sonucu kendimizde görmüş olalım. Kimse denedim olmuyor demediğine göre hala bi şansımız olabilir.
Benim cihaz mi 9T elinizde l1 aynı cihazdan varsa bir yere yükleyip link atarsanız sevinirim Idea~~
Maalesef benim cihaz 9t pro. Evde mi 9t kullanan var ama cihazda root vs yok normal.

iyeser35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi
Konular
8
Bilgisayardan komut olarak yapmaya çalıştığımda yazma korumasının olduğunu söylüyor. Twrp üzerinden yapmak istediğimdeyse imaj seçtikten sonra boot, recovery, system ve vendor seçenekleri çıkıyor yani persistent seçeneği yok. Custom twrp lazımmış sanırım. Ancak bulamadım cihazım mi 5s. Twrp içindeki terminalden yapılamaz mı acaba?

hasansarikaya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi5s Plus
Konular
5
Bilgisayardan komut olarak yapmaya çalıştığımda yazma korumasının olduğunu söylüyor. Twrp üzerinden yapmak istediğimdeyse imaj seçtikten sonra boot, recovery, system ve vendor seçenekleri çıkıyor yani persistent seçeneği yok. Custom twrp lazımmış sanırım. Ancak bulamadım cihazım mi 5s. Twrp içindeki terminalden yapılamaz mı acaba?
Merhaba aynı olay benim başıma geldi cihazım mi 5s plus bi arkadaş yardımcı oldu bana vereceğim linkte mi5 mi5s ve mi5s plus için uygun twrplerden var persist flaşlamak için fakat girerken şifre istiyor yazmayıncada telefonun hafızasını görmüyor ve doğal olarakda persist dosyasını flaşlıyamıyorsun arkadaşa yazdım napıcaz diye cevap bekliyorum.
Konum bu : Yardım - Mi 5s Plus Cihazımı Bul Depolama Alanı Hasarlı Sorunu
Twrp Linkleride bu :
edit : sorun çözüldü öncesinde format data yapmamız sonrasında persist dosyasını flaşlamamız gerekiyor

Son düzenleme:

fatihmehmet*

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Fatih Mehmet
Cihazım
Mi 9t Pro
Meslek
Eczacı
Konular
6
İyi akşamlar, bir fotoğraf çekimi sonrası kamera açılmamaya başladı. 2 farklı rom ile denedim ama düzelmedi. CIT testi yaptığımda arka kamera çalışmıyor diğer 2 kamera çalışıyor. Persist dosyasını yüklesem çözüm olur mu? Eu beta yüklü şuan. Veya bu sorunla alakalı başka fikri olan var mıdır? Cihaz mi 9t pro

berketuncbolulu

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
sergio1967
Cihazım
redmi note 7
Konular
0
hocam kaşke bir video da çekseniz bu konu hakında önemili bir mesele

hamunpatra

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Konular
9
Arkadaşlar telefonum note 8 pro. Global rom yüklüydü. miui 10 sonra MIUI 11 aldı. Herşey düzgünken . Bir gün jiroskop yakınlık sensörü ve otomatik parlaklık çalışmamaya başladı. Servise sensör arızası var diye gittim. Servis arıza yok yazılımsal dedi. Bazı dosyaların silindiğini yada çalıştığını söyledi. Telefonu bıraktım. Ertesi gün yaptılar ama MIUI 10 ve android 9 a düşürerek yapıldı. Bana güncelleme yapma dediler. Çünkü tekrar sensörler çalışmazmış.

Bu sorunu nasıl çözeceğim bilgisi olan var mı

Bazı forumlarda persist dosyalarında hata var diye okudum. Lütfen yardımcı olun.?
Şu anda MIUI 10 Endonezya rom yüklü jiroskop haric sensörler çalışıyor.

Üst Alt