Rehber Persist Nasıl Yüklenir? (Sensörler, Wifi/Bluetooth, Parmak İzi Okuyucusu vs. sorunu çözümü)

tahacld

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taha
Cihazım
RN8
Konular
2
imei attıkan sonra bende de dönme ve ışık sensörü sorunu oldu .şimdi persist flashladım ön kamera kalibre sıkıntısı oldu nasıl yapabilirim yardımcı olabilir misiniz
Cihazınızın son global sürümü içindeki persist dosyasını yüklediniz mi? Ben öyle yaptığımda sorunsuz düzelmişti. Ön kamera kalibre sorununu açar mısınız biraz?
Bazı tutuş pozisyonlarında oryantasyon sorunu olabiliyor. İmei , persist işlemleri olmasa bile o mevcut.

muspel

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
2
Cihazım
note 6 pro 64gb
Konular
0
Cihazınızın son global sürümü içindeki persist dosyasını yüklediniz mi? Ben öyle yaptığımda sorunsuz düzelmişti. Ön kamera kalibre sorununu açar mısınız biraz?
Bazı tutuş pozisyonlarında oryantasyon sorunu olabiliyor. İmei , persist işlemleri olmasa bile o mevcut.
imei atmadan önce twrp yükledim sonra twrp de dosya isimleri değişti şifrelendi bende mi flash ile fastboot rom indirdim kurdum.sonra başkasından team ile yardım aldım o eng rom kurdu imeiyi öyle attı daha sonra tekrar fastboot romu kurdu ışık sensörü ve dönme sıkıntısı oldu. persist silinince de kamera kalibre edilemedi diyo açılıyo kapanıyo
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ben minimal adb den persist flashladım twrp den silip öyle deneyeceğim twrp de eski persist dosyasını nasıl siliyoruz onu bulamadım

tahacld

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taha
Cihazım
RN8
Konular
2
imei atmadan önce twrp yükledim sonra twrp de dosya isimleri değişti şifrelendi bende mi flash ile fastboot rom indirdim kurdum.sonra başkasından team ile yardım aldım o eng rom kurdu imeiyi öyle attı daha sonra tekrar fastboot romu kurdu ışık sensörü ve dönme sıkıntısı oldu. persist silinince de kamera kalibre edilemedi diyo açılıyo kapanıyo
Persist dosyasını konudaki gibi silip tekrar flashlamayı deneyin. Başka çözüm bilmiyorum.

muspel Adb komutu ile silin.
Twrpde mount içerisinde persist ver mı bilmiyorum. Şu an orangefox var bende bakamıyorum twrpye.

muspel

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
2
Cihazım
note 6 pro 64gb
Konular
0
Persist dosyasını konudaki gibi silip tekrar flashlamayı deneyin. Başka çözüm bilmiyorum.

muspel Adb komutu ile silin.
Twrpde mount içerisinde persist ver mı bilmiyorum. Şu an orangefox var bende bakamıyorum twrpye.
twrp den flashladım düzeldi twrp 3.3.1.12 sürümü ile hallettim .İlgi ve alakanıza teşekkür ederim

mefistotr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hzr
Cihazım
Mi Pro-Mi 5S
Konular
7
Benimde mi 5S'de var sensör sorunum. Telefonu kulağa getirince ekran kapanmıyor, diğer sensörler çalışıyor. Ekran parlaklığını oto yapıyorum oda çalışıyor.

Offical TWRP ile denedim persist flash olmadı, sonra LR Team Twrp ile denedim yine olmadı. Flash kısmında LR team twrpde soruyor mesela persist kısmı çıkıyor flash atarken ama yinede olmadı...

mojo jojo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilker
Cihazım
xiaomi note 8
Konular
3
2 aydır yakınlık sensörü ile cebelleşiyordum Allah razı olsun düzeldi :D on numara oldu :D

Canpro

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahimcan
Cihazım
REDMİ NOTE 8
Meslek
Öğrenci
Konular
63
hocam eu 11.7 de persist bulamadım ama aynı sürümü birdaha telefona direk flashlasam wifi açılmıyor apanıyor kendi düxelir mi

Son düzenleme:

Firostr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Buğra
Cihazım
Mi 6
Konular
11
hocam eu 11.7 de persist bulamadım ama aynı sürümü birdaha telefona direk flashlasam wifi açılmıyor apanıyor kendi düxelir mi
Sanırım persist dosyası tgz uzantılı dosyaların içinde oluyor sadece

Batuski5431

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan G
Cihazım
Oneplus 9Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
14
Peki arama geldiğinde veya arama yapıldığında direkt ekran kararması ve karşıdaki kapatmadan ekran acilmama sorununu çözer mi bu persist

Üst Alt