Yardım Pc yi yükseltmek için ne yapmalı?

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
Ben o donanım forumlarini biliyorum hocam ssd alicam dersin hepsi Samsung önerir. Kasa alicam dersin coolor master kasalar önerir dark marka kasaya öcü gibi bakarlar.
Ekran kartı alicam desen gider asus rog strix serisi önerir ama asus tuf ve dual serisini önermem almayın derler.
Kisaca her parçaya aynı şeyi yapar gider en pahalı ürünleri tavsiye edip kendini bilgisayarci sanarlar :D
2 3 tane bilgisi olmayan adamın şikayetini görüp kafasına göre markayı veya seriyi kötüler durur.
Yabancı YouTube kanalında asus rx5700 tuf ekran kartı incelemesinde 100 derece üstüne çıkıyor dedi adam ben o kartı aldım mesela oyunda %100 yük altında 75 dereceyi geçmedi.
Herseyin özeti kronik sorunculari boşverin kendiniz alıp tecrübe edin sorun mu çıktı ver iadeyi gitsin.
Hocam o forumların zaten yaş ortalaması 12 bile yok, boş verin onların; çok uğraştım onlarla. AsRock'a da dandik demezsin TR'de yok diye :D

Sametcanblg

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Huawei p40 lite
Meslek
öğrenci
Konular
8
Nedir kronik sorunu? ben evde 2 bilgisayarımdada kullanıyorum ne iş nede oyunlarda sorun çıkarmadı + 2 arkadaşımdada var bu ssd onlarda kullanıyor.
Markaciligi bırakalım İnternet yorumlarına bakarsak herşey kronik sorunlu mesela bu foruma bakarsak xiaomi komple kronik sorunlu nerden tutarsan elinde kalır diyebilirmiyiz?
Google "Samsung ssd sorunu" yazın araştırın o zaman samsungda kronik sorunlu.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

İşlemciyi attığım siteyi sizde bir araştırın tabi ama gördüğüm kadarıyla 2005 yılından beri faaliyeti var googledan baktığımda.
Ssd konusunda markaya takılmayın bütçenize uygun bi ssd alın Samsung şart değil teknoloji şans işidir her markada bazı üretim serisi partlari sorunlu çıkabilir size denk gelebilir her markadan bi şikayet her kafadan bi ses var kısaca.
Çok saolun hocam, başka konularla ilgili Bi kaç sorum varda sizi forumda özel mesajdan rahatsız edebilirmiyim hocam :)

KaanCK

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan Çabuk
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Yazarlık/Editörlük
Konular
30
Ben o donanım forumlarini biliyorum hocam ssd alicam dersin hepsi Samsung önerir. Kasa alicam dersin coolor master kasalar önerir dark marka kasaya öcü gibi bakarlar.
Ekran kartı alicam desen gider asus rog strix serisi önerir ama asus tuf ve dual serisini önermem almayın derler.
Kisaca her parçaya aynı şeyi yapar gider en pahalı ürünleri tavsiye edip kendini bilgisayarci sanarlar :D
2 3 tane bilgisi olmayan adamın şikayetini görüp kafasına göre markayı veya seriyi kötüler durur.
Yabancı YouTube kanalında asus rx5700 tuf ekran kartı incelemesinde 100 derece üstüne çıkıyor dedi adam ben o kartı aldım mesela oyunda %100 yük altında 75 dereceyi geçmedi.
Herseyin özeti kronik sorunculari boşverin kendiniz alıp tecrübe edin sorun mu çıktı ver iadeyi gitsin.
Emin misin? Kaç yıldır donanım forumlarındayim hiç karşılaşmadım. Ayrıca tuf evo çıktı ve normal tuflar ısınıyor hala. Araştırın isterseniz.

Neyse, siz bildiğiniz yolda devam edin. Ama ilk önce araştırın mesela TUF olayını. Şuan bilgisayarda olsam uzun uzun anlatırdım.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Son düzenleme:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
KaanCK
Tamam işte konu yine benim dediğime geldi bende alın kullanın deneyin sorun çıkarsa ver iade demiştim ve yine yorumumda her markada belli parti yada seride sorun olabileceğini söyledim.
Şimdi napicaz asusa kronik sıkıntılı marka diyip anakarti yada ekran kartını önermeyecekmiyiz? Bakın o ısınan hatalı denilen ekran kartını bende aldım ama bende ısınmadı bu tuf olayı yüzünden karta yapmadığım işkence kalmadı zaten :D
Markaciligi bu yüzden bırakalım dedim hocam bugün xiaomide appleda samsungda kusurlu ürün çıkarabilir teknoloji şans işi samsung ssd veya james ssd olması farketmez sıkıntılı ürün her markada karşına çıkabilir.

KaanCK

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan Çabuk
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Yazarlık/Editörlük
Konular
30
KaanCK
Tamam işte konu yine benim dediğime geldi bende alın kullanın deneyin sorun çıkarsa ver iade demiştim ve yine yorumumda her markada belli parti yada seride sorun olabileceğini söyledim.
Şimdi napicaz asusa kronik sıkıntılı marka diyip anakarti yada ekran kartını önermeyecekmiyiz? Bakın o ısınan hatalı denilen ekran kartını bende aldım ama bende ısınmadı bu tuf olayı yüzünden karta yapmadığım işkence kalmadı zaten :D
Markaciligi bu yüzden bırakalım dedim hocam bugün xiaomide appleda samsungda kusurlu ürün çıkarabilir teknoloji şans işi samsung ssd veya james ssd olması farketmez sıkıntılı ürün her markada karşına çıkabilir.
Evet hocam ama dediğim gibi EVO serisi başka bir seri olarak çıktı part olarak değil.

M.Sami

Xiaomi Mİ 11 - 12/256 Special Edition
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Mİ 11
Meslek
IT
Konular
7
Merhabalar tekstil işinde kullanılan bir bilgisayarım var (gerber programı kullanılıyor bilen vardır belki) genel kullanımda bir sorun yok daha önceden 1 hafta önce falan Ram aldım 4 GB Ram vardı 4 daha aldım 8 GB oldu ama sorunum şu programda otomatik pastal özelliği var tahminimce bu özelliği kullanırken render tarzı programlar gibi işlemciyi yoruyor kullanırken görev yöneticisi bile 5 dk de açılıyor cpu %100 %98 gösteriyor ve bilgisayar felç oluyor çok yavaşlıyor sonrasında işlem bitince bile kendine gelemiyor reset attıktan sonra düzeliyor pc, bilen arkadaşlardan tavsiye bekliyorum. Ssd alıcam mevcut 500gb harddisk var 8 GB Ram ve intel 3. Nesil i3 model işlemci var, işlemci almayı düşündüm ama uyum özelliklerinden anlamıyorum ana kart modeli bırakıcam internetten satın alırım diye düşünüyorum o yüzden bulabilen varsa link atabilirsen veya model yazabilirse çok memnun olurum şimdiden teşekkürler. (eğer işlemci tavsiye ederseniz 1500 TL bütçe var bilmiyorum ne kadar işlemciler ama bütçe bu.)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Önce bir ssd alın o tarih eser disk yedek disk olarak kullanın cpu düşcekmi bakın düşmedi işlemci değiştirin tavsiyem bu yönde.

Eski ama i7 olması daha iyi olur diye düşündüm 750 TL i7 3770 buldum linkini bırakıyorum araştırıp daha uyguna bulabilirseniz alın.

Ssd olarak Samsung almak zorunda değilsiniz attığım linkte 240 gb 239 TL.
Eger sizin için 240gb depolama alanı yeterliyse işiniz için alın kullanın.
Eşşek markası pek tavsiye etmiyor bazı model anakart uyumsuz boot etmiyor maalesef.

Emin misin? Kaç yıldır donanım forumlarındayim hiç karşılaşmadım. Ayrıca tuf evo çıktı ve normal tuflar ısınıyor hala. Araştırın isterseniz.

Neyse, siz bildiğiniz yolda devam edin. Ama ilk önce araştırın mesela TUF olayını. Şuan bilgisayarda olsam uzun uzun anlatırdım.

Kendi bilgisayarım kısaca yazayım

Monitör 2 k Asus 165 HZ [ TUF ]
Anakart Asus [ TUF ]
Ekran kartı Asus [ TUF ]
Kasa Asus [ TUF ]
Ben tüm bileşenlerimi asus TUF başkasını almam :) nokta.

Üst Alt