Sohbet Pc toplama fikir alışverişi

ibrahimiyice

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
38
Hocam 10k civarına çıkmışsınız Rx5700xt pek mantıklı değil bence. 2070s falan daha iyi olacaktır.

ahmetkboz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Boz
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğrenci Lise
Konular
20
Hocam size bu linkteki sistemi bi kaç değişiklik ile tavsiye ediyorum kaçırmayın derim daha iyisi yok bu fiyata.

İşlemciyi özelleştirmeden Ryzen 3600 seçin.
Ssdyi şimdilik james donkey 240LE seçin sistemi aldıktan 2-3 ay sonra istediğiniz bi 500 gb M2 ssd alıp takarsınız çok iyi olur
Anakartı Asus Tuf B450-Pro seçin mosfet soğutuculu sağlam bi anakart.

Fiyat bu şekilde 8449 TL yapıyor ama bu sistemde Rtx 2070 süper var bu kart rtx 2080 ile aynı performansta ısı ve enerji tüketimi anlamında üzmez sizi.

eğer sistemi bu şekilde alırsanız 6 yıl upgrade yapmadan rahatlıkla gider yani sistem ölene kadar gider hocam 8449 lira tuttu ama az daha zorlayın be hocam miss gibi sisteminiz olur rtx teknolojisinide deneyimlersiniz :)

Sağolun hocam incelemeye altına aldım bakıyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam 10k civarına çıkmışsınız Rx5700xt pek mantıklı değil bence. 2070s falan daha iyi olacaktır.
Hocam cidden yapacak birsey yok 4 ay önce 10 bine rtx 2070s + z570 + ryzen 7 + sıvı soğutma oluyordu universite sinavina hazirlaniyorum bekleyeyim dedim başimiza gelenlere bakin

Öncelikle kişisel tercihlerinize saygı duyduğumu belirtmek üzere bence bir bilgisayara bu kadar para vermek mantıksız.
Mesela ben 3 sene önce en f/p sistemi 2500 liraya almıştım (r3-1050ti) şimdi de donanımarşivi kanalını takip edip ordaki f/p bir ürünü alabilirsin.Senin aldığın sistemde frisby yerine cooler master vs tercih ederdim.
Son 6-7 aydır toplanan bütün youtuber kasalarını takip ediyorum zaten hocam onlar anlaşmalı oldukları için cidden çok güzel sistemler çıkıyor fakat benim fiyat ıskalama çıkamadilar daha kasalari özelleştirilmiş şekilde seçincede pahali oluyor internetten tek tek toplayinca daha ucuz oluyor bende baya araştırdım fakat söylediğiniz gibi tam söylediği fiyatta çıkardiği pcler aninda stok bitiriyor zaten çok kaliteliler :)

Hocam SSD için hiç James Donkey hakaret bu sisteme.
Usta marka alıntısı aslinda araştırınca anlaşılıyor kullanilan mosfetler bellekler solidler hepsi samsung marka sadece jd isim basıyor düzey kartı kendi yapiyor

Son düzenleme:
Üst Alt