Sohbet Pc toplama fikir alışverişi

ahmetkboz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Boz
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğrenci Lise
Konular
20
Öncelikle tekrardan selamlar hocalarım
Benim derdim şu herşey dahil toplam
10.000 tl ye masaüstü game pc toplayacağım 2000tl civarına monitör klavye mouse hazır. Kasaya gelirsek

İşlemci:Amd ryzen 5 3600

Anakart:Gigabyte B450m S2h

Ram: Corshair Vengeance 2x8gb 3000mhz

Ekran kartı:Sapphire Rx5700xt Nitro+

Sata ssd :Sandisk Ssd 240gb

M2 Ssd :james donkey 512 gb
Kasa ve psu : frisby venom 4 rgb fan +
650w 80 plus psu

crazy_g

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burhan
Cihazım
RedmiNote6Pro
Konular
28
Eee hocam ekran kartı hariç şuan hepsi 2.5 3 bin arası zaten :) 10 bine daha canavarlar alabilirsin bence 3 ay önce abime b450ms2h 16gb Corsair 240gb ssd ryzen5 1600 totalde 1600 aldık :)

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Hocam sadece kasa için minimum ve maksimum bütçenizi yazın yardımcı olayım ve ekleyeyim o kasadan ve psudan uzak durun kesinlikle psu hiç güven vermiyor ve kasanın hava akışı iyi değil.
monitörde kesinlikle 144hz olsun 60-75hz monitör almayın.

ahmetkboz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Boz
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğrenci Lise
Konular
20
Hocam sadece kasa için minimum ve maksimum bütçenizi yazın yardımcı olayım ve ekleyeyim o kasadan ve psudan uzak durun kesinlikle psu hiç güven vermiyor ve kasanın hava akışı iyi değil.
Hocam monitör 144hz 1ms 1920x1080 yani bu kadar sistem topladik 60 hz küfür gibi olurdu

Kasa max 8200 tl ye çıkabililirim ,7000 altı da istemiyorum bi 5 sene upgradesiz gitsin istiyorum

Hocam birde ekran kartı değişmek istemiyorum bu seçtiğimden çok memnunum yurt dişi incelemelrini bile izledim bu kartın üstüne yok (fiyat ta göz önunde ) kasa olarak sharpoon felan baktim ama onlar daha dandikti , daha yeni nesil msi larda da fan yok ne yapsam bilemedim

Dopa

JS Developer
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
Mi9t Pro
Meslek
Proje Mühendisi
Konular
12

talhacker hocam benim de bilgisayar konfügrasyonu konusunda tavsiye ihtiyacım var yardımcı olabilir misin?

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Hocam size bu linkteki sistemi bi kaç değişiklik ile tavsiye ediyorum kaçırmayın derim daha iyisi yok bu fiyata.

İşlemciyi özelleştirmeden Ryzen 3600 seçin.
Ssdyi şimdilik james donkey 240LE seçin sistemi aldıktan 2-3 ay sonra istediğiniz bi 500 gb M2 ssd alıp takarsınız çok iyi olur
Anakartı Asus Tuf B450-Pro seçin mosfet soğutuculu sağlam bi anakart.

Fiyat bu şekilde 8449 TL yapıyor ama bu sistemde Rtx 2070 süper var bu kart rtx 2080 ile aynı performansta ısı ve enerji tüketimi anlamında üzmez sizi.

eğer sistemi bu şekilde alırsanız 6 yıl upgrade yapmadan rahatlıkla gider yani sistem ölene kadar gider hocam 8449 lira tuttu ama az daha zorlayın be hocam miss gibi sisteminiz olur rtx teknolojisinide deneyimlersiniz :)

Kazgangap

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Mi 9T (Davinci)
Konular
44
Öncelikle kişisel tercihlerinize saygı duyduğumu belirtmek üzere bence bir bilgisayara bu kadar para vermek mantıksız.
Mesela ben 3 sene önce en f/p sistemi 2500 liraya almıştım (r3-1050ti) şimdi de donanımarşivi kanalını takip edip ordaki f/p bir ürünü alabilirsin.Senin aldığın sistemde frisby yerine cooler master vs tercih ederdim.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
talhacker hocam benim de bilgisayar konfügrasyonu konusunda tavsiye ihtiyacım var yardımcı olabilir misin?
Hocam özelden sistemi oyun veya iş hangileri için alıcağınızı bütçenizi belirtin yardımcı olurum.

a.adalar

Süper Kahraman
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Öğrenci
Konular
18
Hocam ramleri kit yerine aynı modelden iki adet seçtim daha uygun olduğunu gördüğüm için, siz değiştirebilirsiniz başka sitelerde durum böyle değilse. Fiyat 7800 yaptı üstüne bir de M.2 SSD eklersiniz çok güzel olur. Teknobiyotik üzerinden topladım, başka sitelerden daha ucuza da gelebilir. Teknobiyotik fiyat konusunda en iyi site değil :)

Link:

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Teknobiyotik X1 sistemler gayet uygun fiyatlı duruyorlar, bakmanızda fayda var.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Gaza gelip gördüğüm her sistemi atıyorum hocam kusura bakmayın :D Bu kadar kafî artık, iyi geceler :)

Son düzenleme:
Üst Alt