Alış PayPal Türkiye’deki faaliyetlerini durdurdu.

Bu durum yurtdışı alışverişinizi etkileyecek mi?

• Evet

• Hayır

• Önemli değil

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

El7is

Azerbaycan'dan Selam.
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
El7is
Cihazım
Note 4X SD
Meslek
Mak. Müh.
Konular
25
PayPal Türkiye’deki faaliyetlerini durdurdu.
Geçmiş olsun.

Yurtdışından alışveriş yapacak olanlar bu duruma dikkat etmeli.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

golgeadamm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
69
Açıkçası BKM Ekspress oluşumundan dolayı PayPall gibi oluşumlara artık Türkiye'de izin verilmeyecektir, en azından bir süre için. Çünkü zaten BKM Ekpress biraz da yerli PayPall olarak tasanlanmış bir proje ama ülkemizde henüz pek ilgi görmüş değil. İlgi görüp taşlar yerine oturana kadar da karşına bir rakip çıkartmaya sıcak bakmayacaklardır. Burada yerli bir oluşumun desteklenmeye çalışılması anlayışla karşılanabilir ancak burada tüketicinin rekabetten yararlanma ve menfaatlerine zarar verilmesine hak vermek de içimden gelmiyor.

Himalaya

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Erdoğan
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
1
Katılıyorum gerçekten kötü oldu. Müşteriden taraf olan bi firmaydı. İninal karta mi kaldık şimdi ?

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
13
Katılıyorum gerçekten kötü oldu. Müşteriden taraf olan bi firmaydı. İninal karta mi kaldık şimdi ?

İninal ve paypal haricinde ön ödemeli kartlar var. Araştırırsanız bulursunuz. Ben paybyme kullandım. Ama kayboldu .

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

golgeadamm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
69
İninal ve paypal haricinde ön ödemeli kartlar var. Araştırırsanız bulursunuz. Ben paybyme kullandım. Ama kayboldu .

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam elbette alternatif yollar var. Sanal kart da geleneksel yöntemlere oranla nisbeten güvenli. Yani tek kullanımlık, limitini kendinizin belirlediği (bankadaki limitiniz ölçüsünde elbette) bir sanal kart oluşturuyorsunuz. Diyelim ki 500TL lik bir telefon alacaksınız, 500TL limitli bir sanal kart oluşturup telefonu bu kartla satın alıyorsunuz ve kart bu işlemden sonra digital varlığını yitirmiş oluyor.

Ama burada esas mesele alternatiflerin daraltılıyor olması ve belki de çok daha önemlisi; uluslararası markaların ve yabancı firmaların e-ticarette PayPall ve Payu gibi sistemler üzerinden yürümek istemeleri. Çünkü bu durumda söz konusu e-ticaret sitelerinin güvenlik açığından vb kaynaklanan sorunlardaki sorumlulukları en aza iniyor. Dolayısıyla bu bakımdan da bence negatif bir olay. İşin özü, ülkede her şey tekleştiriliyor, tekelleştiriliyor. Sıkıntı bu bence, yani tekelleşme. Tekelleşme, rekabetin olmaması, rakip firmaların az olması gibi olaylar her zaman tüketicinin aleyhinedir. Tabii işe bir de yatırım gözüyle bakmakta fayda var. Sonuç olarak adamlar dünya çapında bir finans oluşumu ve Türkiye'ye de yatırım yapacaklardı (bir miktar yapmışlardı da), ancak bu sermaye de dışarı taşınmış oldu.

daveygrohl

Xiaomi Shop
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
6
Benim anladığım kadarıyla PayPal kullanımında yurtdışı alışverişi bundan etkilenmeyecek. Sadece türk lirası üzerinden yapılan işlemler ve para transferi iptal edilecek. Kısaca bakiyemizi Yurtiçinde kullanmayacağız. Ancak kredi kartıyla normal alım ve para iadesi prosedürü vs devam edecek. Çözüm bulamayan yasak üretir!

El7is

Azerbaycan'dan Selam.
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
El7is
Cihazım
Note 4X SD
Meslek
Mak. Müh.
Konular
25

xxSpecter

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
RM 3 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
32
eBay'dan alışveriş dönemi benim için bitmiştir. O kadar sahtekar satıcı var ki anlatamam. Gerçi Aliexpress'te de var da Aliexpress daha fazla müşteriyi kolluyor. Parasını ödeyip takipli aldığım gönderiyi adam takipsiz gönderiyor ve 3 dolar ödediğim kargoya 1 dolar kupon vereyim onun yerine diyor. Böyle satıcılara pabuç bırakmıyordu paypal. Çok kötü oldu.

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
13