Alış PayPal Türkiye’deki faaliyetlerini durdurdu.

Bu durum yurtdışı alışverişinizi etkileyecek mi?

• Evet

• Hayır

• Önemli değil

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

blltlgn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
13
benim 175 dolar alışverişim var. problem çıkma ihtimali var. redmi 3 pro geri giderse
o zaman bizim 175 dolar uçacak mı?
Hizmetlerin durdurulduğu tarihte veya öncesinde alışverişlerde hala Alıcı Korumasından yararlanabilir miyim?

Evet. Faaliyetlerin durdurulduğu tarih ve öncesi işlemleriniz için açacağınız PayPal Alıcı Koruması hak talepleri, PayPal Alıcı Koruma Programı kapsamında değerlendirilecektir.

Sitede buna yanıt verilmiş. Yani para uçmayacak.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

blltlgn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
13
10$altı uçuyor. 175$ başka bir hesaba aktarabilirsiniz.

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
PayPal en son açıklamasında Türkiye hesapları için alt limiti kaldırdığını duyurdu. Yani 1$ bile olsa çekebilirsin.

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
13
PayPal en son açıklamasında Türkiye hesapları için alt limiti kaldırdığını duyurdu. Yani 1$ bile olsa çekebilirsin.

Ben denediğimde 10$ altını vermiyordu.

blltlgn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
13
Ben denediğimde 10$ altını vermiyordu.

Bir daha dene istersen çünkü 2 Haziran'da facebook sayfasında açıklamıştı.

"PayPal hesaplarından banka hesaplarına para aktaran müşterilerimiz için güncellememiz var. PayPal hesabınızdaki bakiyeyi banka hesabına aktarabilmeniz için minimum çekim limitini kaldırdık. Tüm müşterilerimize gösterdikleri sabır için teşekkürlerimizi iletmek isteriz. Ayrıca bilmenizi isteriz ki 6 Haziran’dan sonra da PayPal hesabınızdan banka hesabınıza para aktarmaya devam edebileceksiniz."

kuntakinti

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan birinc
Cihazım
redmi note 4
Konular
3
Evet kötü oldu çogumuz için yalnız şöyle bir şey söz konusu bizimkiler daha dogrusu bilişim kurulu benım ülkemden yapılan alışverışlerın vs verilerini banada vericeksin demesiki haklı kanaatimce kim ne alıyor ne veriyor terör unsurları burdan mı para aktarıyor gibi sorular gündemde sadece paybal degil hatırlayanlar ve duyanlar rusya ve bazı ülkeler bile örnegin facebook için rusya benım vatandaşlarımın verilerini benım ülkemdeki veri merkezinde toplayacaksın gibi haberi yapılmıştı uzun lafın kısası evt ilk etapta baya kötü oldu bizim için ama alternatifler tükenmez bu kadar sıkıntı yaracak bır durum oldugunu düşünmüyorum allahın amerikalısı çokmu akıllıda bir biz salagız türkiye pazarına o kadar cok öenem verıyorsa kursun veri mezkesını buraya

blltlgn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
13
Evet kötü oldu çogumuz için yalnız şöyle bir şey söz konusu bizimkiler daha dogrusu bilişim kurulu benım ülkemden yapılan alışverışlerın vs verilerini banada vericeksin demesiki haklı kanaatimce kim ne alıyor ne veriyor terör unsurları burdan mı para aktarıyor gibi sorular gündemde sadece paybal degil hatırlayanlar ve duyanlar rusya ve bazı ülkeler bile örnegin facebook için rusya benım vatandaşlarımın verilerini benım ülkemdeki veri merkezinde toplayacaksın gibi haberi yapılmıştı uzun lafın kısası evt ilk etapta baya kötü oldu bizim için ama alternatifler tükenmez bu kadar sıkıntı yaracak bır durum oldugunu düşünmüyorum allahın amerikalısı çokmu akıllıda bir biz salagız türkiye pazarına o kadar cok öenem verıyorsa kursun veri mezkesını buraya

Ben bu durumun sadece bir kılıf olduğunu düşünüyorum. İlk başlarda yazılıp çizilen yaklaşımlar bana daha mantıklı geliyor nedense.. Zaten herkes bilir PayPal gibi bir firma ülkemizde veri merkezi kurmaz. Ülkemizden çok çok büyük gelir elde etmeyen hiçbir firma bunu yapmaz. Bu karar yaklaşık 2 yıl önce verilmiş bildiğim kadarıyla. PayPal'ın önünde iki seçenek vardı ya veri merkezini kuracak ya da çekilecekti. Tarafsız bir şekilde dışarıdan baktığımızda Türkiye bu konularda çokta çekici bir ülke değil. Böyle bir dayatmayla karşı karşıya bırakılıyorsa bence PayPal bu kararında haklı.
Şimdi yerli girişimlerin önü açıldı. O açıdan olaya bakmak lazım. Umarım kaliteli alternatifler çıkar..

Üst Alt